سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۶ مهر
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
برگزاری جلسه توجیهی دستورالعمل بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت
جلسه توجیهی دستورالعمل بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت با حضور سرپرست مرکز بهداشت و کارشناسان واحدهای سلامت کار و آموزش سلامت کار و آموزش سلامت داوطلبین سلامت و روسای ادارات در محل درمانگاه سینا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، سرپرست مرکز بهداشت در خصوص ویژگیهای بسته خدمات پایه سلامت کارکنان دولت و دستورالعمل اجرای این بسته گفت: در این بسته خدمتی استانداردهایی با عناوین تغذیه، فعالیت بدنی، کنترل مصرف دخانیات، سلامت روان، فوریتهای پزشکی، خطرسنجی و غربالگری سرطانها، سلامت محیط کار، بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن و دارو و نشانه های بیماری های مهم طراحی شده است.

مریم عواطفی کارشناس آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت ارسنجان عنوان کرد: توجه به سلامت جسمی و روحی کارکنان دولت از جمله موضوعاتی است که تا کنون به ندرت مورد توجه قرار گرفته و این در حالی است که کارکنان ساعات مفید عمر خود را در محیط اداره سپری می کنند.

او بیان کرد: تنظیم برنامه عملیاتی سلامت کارکنان با اولویت بر ادارات بالای بیست نفر کارمند، پس از نیاز سنجی رابطین متخصص در اداره تعیین و به مرکز بهداشت اعللام می گردند.

سمیرا خادمی کارشناس بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت ادامه داد: با اشاره به آمار بالای مشکلات روحی و روانی ، نظیر افسردگی، استرس و فرسودگی شغلی کارکنان، در قالب این برنامه تلاش می کنیم با بهره مندی از روانشناسان مجرب، مشاوره های فردی- خانوادگی و روانشناختی تخصصی، در اختیار کارکنان باشیم . از دیگر برنامه های مورد نظر، بهبود شاخص های ارگونومیک محیط کار است که عدم توجه به آن باعث اختلالات عضلانی و اسکلتی جبران ناپذیری خواهد شد.

 

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/05
تعداد بازدید:
262
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal