سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
غربالگری نوزادان در شرایط اپیدمی کرونا در ارسنجان
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان ارسنجان از ارائه خدمات غربالگری نوزادان در دوران شیوع بیماری کویید 19 با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، محمد دوله گفت : با شروع اپیدمی کرونا، ارائه خدمات غربالگری نوزادان، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان ارسنجان همچون گذشته در حال انجام است. 

زهرا خادمیان کارشناس بیماریهای غیرواگیر عنوان کرد : از ابتدای سال 99 تا کنون،  260 نوزاد خدمات غربالگری را دریافت نموده اند و از این تعداد 160 نوزاد به دلیل شرایط خاص از قبیل نارس بودن، چند قلویی، بستری در بیمارستان، وزن زیر 2500 گرم و وزن بالای 4000 گرم و همچنین نتیجه نامطلوب غربالگری اولیه، فراخوان و نمونه گیری مجدد شدند و یک نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید، یک نوزاد مبتلا به بیماری متابولیک ارثی و 36 نوزاد مبتلا به فاویسم شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند.

او ادامه داد : والدین می ‌توانند با اطمینان خاطر برای تامین و ارتقای سلامت فرزندان خود و دریافت مراقبت های بهداشتی آنان، طبق راهنمایی های مراقبان سلامت و بهورزان در مراکز حضور یابند،چرا که در این مراکز تمامی شیوه نامه های بهداشتی به طور دقیق و با حساسیت بالا رعایت می گردد .  

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/07/04
تعداد بازدید:
252
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal