سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
برگزاری جلسات مدون آموزش و مشاوره شیردهی در کلینیک ویژه ارسنجان
شیردهی، یکی از مهم ‌ترین بخش‌های مراقبت از کودک است که می ‌تواند در تمامی طول عمر تاثیرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، سرپرست مرکز بهداشت گفت: تغذیه با شیر مادر یک هنر است و نیاز به مهارت دارد؛ شیردهی رفتاری است که نیازمند آگاهی، کسب مهارت و حمایت از مادر و ایجاد اعتماد به نفس است.

محمد دوله یکی از اقدامات موثر در این زمینه را آموزش به کمک مشاور شیردهی و تربیت مشاور شیردهی عنوان کرد تا مادران را از زمان ورود به بیمارستان و بعد از ترخیص از بیمارستان تا پایان دو سالگی نوزاد، حمایت کنند و مادر با بروز نخستین مشکل در امر شیردهی، به سراغ ساده ترین راه حل یعنی شیر مصنوعی نرود.

به گفته رویا اسکندری، کارشناس مشاوره شیردهی، برای شیردهی موثر نوزادان تا دو سالگی، لازم است یک متخصص به تمام مسایل در این زمینه، از بدو تولد نوزاد و حتی قبل از تولد نوزاد، پاسخ دهد تا در صورت نیاز مادران به آموزش و مشاوره تخصصی، افراد به مراکز مشاوره شیردهی در هر شهرستان ارجاع و از آموزش ها و حمایت های کارکنان شاغل در این مرکز و افراد دوره دیده دانشگاهی برای بهبود وضعیت تغذیه با شیر مادر بهره مند شوند.

این دوره آموزشی طی 14 جلسه توسط رویا اسکندری، کارشناس مشاوره شیردهی با حضور پزشکان شهری و روستایی، مراقبین سلامت شهری و روستایی، بهورزان و ماماهای بیمارستان در کلینیک ویژه شهرستان ارسنجان برگزار شد.

 پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/06/29
تعداد بازدید:
316
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal