سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۴۰۰ دوشنبه ۳ آبان
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان
انجام برنامه ملی " هر خانه یک پایگاه سلامت " در شهرستان ارسنجان
جلسه توجیهی برنامه ملی " هر خانه یک پایگاه سلامت " با حضور سرپرست مرکز بهداشت و مسوولان و داوطلبان متخصص ادارات شهرستان ارسنجان در سالن اجتماعات درمانگاه سینا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان، سرپرست مرکز بهداشت در ابتدای این نشست گفت: در برنامه هر خانه یک پایگاه سلامت، یک نفر سفیر سلامت واجد الشرایط، از هر خانواده و به ازای هر 20 نفر سفیر سلامت یک رابط سلامت محله جذب خواهد شد. تمام رابطان و سفیران سلامت مبتنی بر نیاز جامعه و خانواده، دوره های آموزشی کامل را خواهند گذراند.

 

مریم عواطفی، کارشناس آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت با تاکید بر نقش افزایش سواد سلامت در دستیابی به خودمراقبتی، تصریح کرد: سواد سلامت، قدرت جذب، درک، نقد، تحلیل اطلاعات و اصلاح رفتار برای این است که انسان‌ها به سلامت خود اهمیت دهند؛ چرا که ما معتقدیم سلامت هدیه‌ای نیست که توسط کارکنان بهداشتی به مردم داده ‌شود؛ بلکه سلامت محصول انتخاب‌های مردم است و خودشان خالق سلامت هستند. فردی که آگاهانه سراغ مصرف دخانیات و الکل نمی‌رود یا آگاهانه میزان نمک مصرفی خود را کاهش می‌دهد در حال خلق سلامت برای خود و اطرافیانش است. بروز هرگونه محرومیت مانند فقر نیز می‌تواند در انتخاب افراد برای دستیابی به اهداف سلامت نقش داشته باشد.
او اذعان داشت: برای آموزش سفیران سلامت خانوار از راهنماهای خودمراقبتی استفاده می‌شود و علاوه بر آموزش‌های حضوری و مجازی در خصوص نحوه استفاده از این راهنماها، سفیران سلامت خانوار در جلسات آموزشی گروهی دوره‌ای متناسب با اولویت های دستورالعمل ارسالی از دانشگاه علوم پزشکی شرکت می‌کنند.

 پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/06/28
تعداد بازدید:
255
نویسنده:
مریم السادات حسینی
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal