سوالات مربوط به دندان پزشکی

برای شکایت از یک دندان‌پزشک به کجا مراجعه کنیم ؟

شکایت‌های دندانپزشکی چند مورد را در برمی‌گیرد:

الف)- شکایت از کیفیت کار انجام‌شده: در حوزه وظایف سازمان نظام پزشکیبوده و با مراجعه به سازمان نظام پزشکی به آدرس های زیر امکان پذیر می باشد.

آدرس ساختمان: خیابان فرهنگ شهر-کوچه 17 و آدرس وب سایت سازمان نظام پزشکی  https://shirazimc.ir  می‌باشد.

ب)- شکایت نرخ تعرفه و یا مبلغ دریافت شده: از اختیارات اداره دندانپزشکی معاونت درمان، به آدرس خیابان زند-دانشگاه علوم پزشکی طبقه 5 می‌باشد که بایستی شاکی،شکایت خود را مکتوب وبه همراه مستندات، ارائه دهد تا مورد بررسی قرار گیرد.

ج)- شکایت از رفتار و نحوه برخورد دندان‌پزشک و دستیاران و منشی مطب: مربوط به سازمان نظام پزشکی می‌باشد.

چه نامه‌هایی برای همکاران دندان‌پزشک در دانشگاه صادر می‌گردد؟

الف)- نامه سابقه کار:که برای صدور آن نیازمند ارائه مستندات از طرف دندان‌پزشک است. این مستندات شامل پروانه مطب یا مجوز فعالیت پزشکی و سوابق فعالیت صادرشده از درمانگاه‌هایی می‌باشد که فرد در آنجا شاغل بوده است.چنانچه فرد در شهرستان شاغل بوده است نامه بایستی از طرف شبکه بهداشت و درمان آن شهرستان خطاب به معاون درمان از طریق اتوماسیون ارسال گردد.

ب)- نامه تعطیلی مطب: هر دندان‌پزشک موظف است تعطیلی مطب خود را روی سر نسخه و ممهور به مهر خود به‌صورت مکتوب جهت صدور نامه به دانشگاه تحویل دهد. که پس‌ازآن نامه تعطیلی مطب صادر و رونوشت آن به مراجع مربوطه نظیر نظام پزشکی و اداره دارایی و ...... ارسال گردد.

برای افتتاح مطب چه اقداماتی لازم است؟

درخواست افتتاح مطب، دندان‌پزشک متقاضی افتتاح مطب باید شخصاً به همراه پروانه مطب به دانشگاه علوم پزشکی طبقه 5 مراجعه کند و پس از تکمیل فرم مربوطه با توجه به تاریخ درخواست با وی تماس گرفته و مطب تأیید می‌شود و نامه شروع بکار برای ایشان صادر می‌گردد.

 برای افتتاح درمانگاه دندانپزشکی چه اقداماتی لازم است؟

افتتاح درمانگاه دندانپزشکی در حوزه وظایف اداره صدور پروانه‌های معاونت درمان می‌باشد.

گزارش موارد تخلف و دخالت غیرمجاز در امور دندانپزشکی به چه صورت است؟

درصورتی‌که با موارد تخلف از قبیل: انجام خدمات دندانپزشکی توسط فردی غیر دندان‌پزشک مواجه شدید باید با مراجعه حضوری به ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی، اداره دندان پزشکی، گزارش خود را مکتوب ارائه نموده و یا طی تماس تلفنی با سامانه 1690 آدرس دقیق محل را گزارش نموده، تا از طریق اداره دندانپزشکی پیگیری شود.

تاریخ به روز رسانی:
1399/06/19
تعداد بازدید:
1732
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس- معاونت توسعه مدیریت و منابع می باشد.

شبکه های اجتماعی

Powered by DorsaPortal