استعدادها و عملکردهای درخشان

سؤال: دانشجو چگونه می‌تواند عضو استعداد درخشان شود؟

جواب: با مراجعه به سایت سبای استعداد درخشان و انتخاب معیار موردنظر عضویت، پس از طی مراحل دانشکده و دانشگاه و تائید عضویت در سایت سبا نهایی می‌شود.

سؤال: در خصوص استفاده از تسهیلات سربازی مرجع پاسخ‌دهنده کجاست؟

جواب: بنیاد ملی نخبگان به آدرس https://www.bmn.ir

سؤال: روال تائید دانشجویان دارای ابداع و اختراع و نیز مشمولین بند"ک"(دانشجویان پژوهشگر برتر) چگونه است.

جواب: دانشجویان می‌بایست توسط دانشگاه مربوطه به معاونت تحقیقات و فناوری وزارت متبوع معرفی شوند و پس از تائید در صورت احراز سایر شرایط آیین‌نامه می‌توانند از تسهیلات مربوطه بهره‌مند گردند.

سؤال: ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز مقطع کاردانی به کارشناسی چگونه می‌باشد؟

جواب: با توجه به اینکه آزمون کارشناسی ناپیوسته توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌گردد، پذیرش دانشجویان ممتاز مقطع کاردانی بر اساس ضوابط آن سازمان می‌باشد.

سؤال: آیا بند"ک" در آیین‌نامه تسهیلات آموزشی، پژوهشی و رفاهی ویژه استعدادهای درخشان همان بند "ی" در آیین‌نامه تسهیلات ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز و استعداد درخشان به مقاطع بالاتر تحصیلی می‌باشد؟

جواب: بله

سؤال: محاسبه معدل کل برای دانشجویان کارشناسی ارشد چگونه است؟

جواب: معدل بدون احتساب نمره پایان‌نامه می‌باشد.

سؤال: چگونه می‌توان از سهمیه استعداد درخشان بدون آزمون و با آزمون کارشناسی ارشد استفاده نمود؟

جواب: برای رشته همنام در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجوی رتبه اول حداکثر تا یک سال پس از فراغت از تحصیل می‌تواند با مراجعه به دانشکده مربوط و تکمیل فرم جهت استفاده از سهمیه بدون آزمون اقدام نماید.برای رشته غیر همنام بایستی از سهمیه 10%برتر(تجمیعی) با آزمون استفاده نماید.

سؤال: دانشجو چگونه می‌تواند عضو بنیاد ملی نخبگان شود؟

جواب: در خردادماه هرسال با توجه به اعلام بنیاد ملی نخبگان از طریق مراجعه به سایت سینا و طی مراحل، ثبت‌نام الکترونیکی توسط دانشجو انجام می‌شود.پس از بررسی امتیازات توسط بنیاد، اسامی برگزیدگان برای یک سال تحصیلی اعلام می‌گردد.

سؤال: دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی چگونه می‌توانند از سهمیه 40امتیازی استعداد درخشان در آزمون ورودی دستیاری تخصصی استفاده نمایند؟

جواب: با مراجعه به راهنمای ثبت‌نام آزمون دستیاری در هرسال مطابق با جدول مربوط به هر یک از حیطه‌های آموزشی، پژوهشی و...پس از جمع‌آوری مدارک و مستندات و کسب حداقل امتیاز در هر یک از حیطه‌ها (حداقل مجموع40) به دفتر استعداد درخشان دانشکده مربوط مراجعه نمایند.

سؤال: نحوه شرکت در آزمون المپیاد علمی دانشجویان چیست؟
جواب: با مراجعه به سایت
medolympiad.behdasht.gov.ir و اطلاع از حیطه‌های مختلف مطابق با اعلام دفتر استعداد درخشان دانشکده مربوط به دانشجویان، نسبت به ثبت‌نام و تکمیل فرم آن اقدام نماید.

تاریخ به روز رسانی:
1399/05/29
تعداد بازدید:
1906
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان فارس- معاونت توسعه مدیریت و منابع می باشد.

شبکه های اجتماعی

Powered by DorsaPortal