دانشگاه علوم پزشکی شیراز
۱۳۹۹ سه شنبه ۸ مهر
خبر امروز/ 11 آذر
.

برگزاری آزمون میان ترم به شیوه آنلاین در دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی

کارشناس فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی از برگزاری آزمون میان ترم درس بیمه و تعرفه های بهداشتی و درمانی در این دانشکده به شیوه آنلاین خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، مهندس «مرضیه نوئی فرد» ضمن اشاره به مزیت های آزمون چهار گزینه ای آنلاین گفت: از نکات مثبت برگزاری آزمون آنلاین می توان به تعدیل در هزینه ‌های برگزاری آزمون نسبت به نوع سنتی برگزاری آزمون، برنامه ریزی و زمان بندی دقیق آزمون، قابلیت ارائه سوالات مختلف، متفاوت و سفارشی سازی شده برای هر داوطلب، قابلیت ذخیره‌ کردن سوابق آزمون هر داوطلب و تحلیل گزارش از روند رشد آنها، اشاره کرد.

او ادامه داد: آزمون چند گزینه ‌ای هم از لحاظ یکنواختی پرسش ها، هم از لحاظ حساسیت کم در مقابل حدس اشتباه و هم از لحاظ سهولت تصحیح پاسخنامه ‌ها یکی از بهترین انوع آزمون‌ های عینی است.

این کارشناس فناوری اطلاعات اضافه کرد: این آزمون با همکاری و همراهی دکتر «سجاد دلاوری» عضو هیات علمی این دانشکده و پشتیبانی های واحد فناوری دانشکده مدیریت، به صورت آنلاین و چهار گزینه ای با موفقیت برگزار شد./101

 

اجرای مانور تمرینی زلزله در شبکه بهداشت و درمان سروستان

مانور دورمیزی زلزله با موضوع «ارزیابی حضور به موقع و آمادگی کارمندان» در شبکه بهداشت و درمان سروستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سروستان، مسوول واحد مدیریت و کاهش خطر بلایای این شبکه اهداف برگزاری این مانور را آشنایی بیشتر و بهبود عملکرد واحدهای ستادی در زمان فراخوان عنوان کرد و افزود: ایجاد آمادگی یکی از مراحل مدیریت بحران است که باید مورد توجه قرار گیرد، همچنین در اجرای این مانورها تلاش می شود کارکنان با وظایف خود آشنا شده و واکنش به موقع و مناسب انجام دهند.

مهندس «مجتبی فضلی» ادامه داد: این مانور بدون اطلاع قبلی کارمندان با دریافت پیامک وقوع حادثه بر روی تلفن همراه شخصی، در سالن کنفرانس شبکه بهداشت و درمان سروستان برگزار شد.

او افزود: در این برنامه کارکردهای مدیریتی(m2) ارزیابی شد و پس از گفتگو در رابطه با کارکردهای تخصصی با کارشناسان ستادی، مقرر شد ضمن تدوین سناریوی مانور، مکان های استقرار و خدمات دهی نیروها مشخص و در جلسه آینده مطرح شود.

این مانور در راستای تشکیل کمیته بلایا و ارایه نقش های مرتبط با چارت ics برگزار شد./102

 

برپایی نمایشگاه خیریه صنایع دستی و حجاب در دانشکده پیراپزشکی/تاکید بر ترویج انجام امور خیریه در میان دانشجویان

نمایشگاه خیریه صنایع دستی و حجاب از نهم تا یازدهم آذر در محوطه دانشکده پیراپزشکی برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی، در این نمایشگاه به همت و تلاش کانون‌ های فرهنگی دانشگاه و معاونت فرهنگی دانشکده، اقلام پوشش و صنایع دستی تزئینی ارائه شد.

معاون فرهنگی دانشکده پیراپزشکی، ضمن قدردانی از تلاش‌ های «مجتبی غضنفری» مسوول کانون‌ های فرهنگی دانشگاه در این زمینه گفت: ایجاد نوآوری و تنوع در ارائه محصولات فرهنگی و صنایع‌ دستی و برگزاری نمایشگاه‌ ها به شیوه‌ های نوین در استقبال از این گونه تلاش‌ها تاثیرگذار است.

دکتر «مسعود حقانی» ضمن تاکید بر ترویج انجام امور خیریه در میان دانشجویان ابراز امیدواری کرد برگزاری بازارچه‌ ها و نمایشگاه‌ ها که تمام یا بخشی از فروش آنها صرف امور خیریه می‌ شود در طول ماه‌ های مختلف سال ادامه‌ دار باشد. /101

 

آشنایی دانش آموزان مدرسه شبانه روزی شهید «مفتح» فراشبند با مونوکسید کربن و راهکارهای پیشگیری از مسمومیت با این گاز

هر ساله همزمان با شروع فصل سرما و استفاده از وسایل گرمایشی، احتمال مسمومیت با گاز مونوکسید کربن افزایش یافته و تعداد زیادی را به کام مرگ کشانده و صدها نفر را راهی بیمارستان می کند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر شبکه در این کارگاه آموزشی، مسمومیت را مجموعه ای از اختلالات بدن برشمرد که در اثر جذب ماده ای بیگانه که به آن سم گفته می شود، بروز پیدا می کند و می تواند ناشی از دارو، مواد غذایی و گیاهان سمی و گازها باشد.

«صادق عالیشوندی» گفت: یکی از گازهایی که می تواند باعث مسمومیت شود گاز مونوکسید کربن است، گاز مونوکسید کربن بی رنگ و بی بو بوده و بر اثر احتراق ناقص تولید می شود، به طوری که بخاری، آبگرمکن، شومینه و اجاق گازها به علت سیستم تهویه نامناسب(دودکش) عامل مسمومیت با گاز CO می شود.

او افزود: نشانه های مسمومیت با مونوکسید کربن می تواند طیف وسیعی از نشانه ها را شامل شود که در بیماری های مختلفی دیده می شود؛ بسیاری از این نشانه ها شبیه به نشانه های سرماخوردگی است و بیشتر افراد فکر می کنند به دلیل سردی هوا دچار سرماخوردگی شده اند، سعی می کنند بخوابند، ابتلای تمام افراد خانواده به نشانه هایی شبیه به آنفلوآنزا، بروز مسمومیت در افراد را نشان می دهد.

این کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر، سردرد، ضعف جسمانی، سرگیجه و بی قراری، تهوع و استفراغ، خمیازه کشیدن بیش از حد و کاهش دید را از نشانه های عمومی مسمومیت ها برشمرد و ادامه داد: حالت خواب آلودگی شدید، کسلی، خستگی و کاهش قدرت عضلانی نیز از جمله نشانه های اولیه مسمومیت در افراد به شمار می رود.

عالیشوندی تاکید کرد: چنانچه افراد در این مرحله متوجه چنین نشانه هایی شدند، با خارج شدن از فضای آلوده و قرار گرفتن در محیط باز می توان از پیشرفت مسمومیت پیشگیری کرد.

او اضافه کرد: در برخورد با افراد مسموم شده با گاز مونوکسید کربن باید فرد مسموم را از محیط آلوده به هوای آزاد منتقل و یقه پیراهن، کمربند و لباس های تنگ افراد مسموم را باز کنیم، در صورت امکان به فرد مسموم شده اکسیژن داده شود.

عالیشوندی گفت: باز نگه داشتن راه های هوایی و تماس با اورژانس 115 در مراحل بعدی درمانی باید مورد توجه قرار گیرد./102

 

کسب جام قهرمانی فوتسال از سوی کارکنان حفاظت فیریکی مجتمع درمانگاهی امام رضا(ع) و شهید مطهری

سرپرست مجتمع های تخصصی و فوق تخصصی شهید مطهری و امام رضا(ع) از کسب مقام نخست رقابت های فوتسال کارکنان حفاظت فیزیکی واحدهای زیرمجموعه دانشگاه از سوی تیم فوتسال این مجتمع ها خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی درمانگاه شهید مطهری، دکتر «محمدصادق مسعودی» گفت: یازدهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان حفاظت فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با عنوان «عاشورا»، با حضور تمام تیم های ورزشی نیروهای شهرستان های سراسر استان در مجموعه فرهنگی ولایت دانشگاه برگزار شد.

او افزود: این جام با قهرمانی و کسب مقام نخست کارکنان حفاظت فیزیکی درمانگاه های امام رضا(ع) و شهید مطهری به پایان رسید./102

 

دیدار سرپرست جدید بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ارسنجان با امام جمعه این شهرستان

سرپرست جدید بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ارسنجان با امام جمعه این شهرستان، دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، حجت الاسلام «ابراهیم احمدی» امام جمعه ارسنجان در این دیدار خدمت در عرصه سلامت جامعه را یکی از مهمترین رسالت های جامعه پزشکی عنوان کرد و گفت: فعالان این عرصه می توانند با نجات جان بیماران، نقش مفیدی را در سلامت روح و روان جامعه بر عهده داشته باشند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ارسنجان نیز با ارایه گزارشی از ارایه خدمات جدید در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ارسنجان، جذب متخصصان جدید و کارآمد را یکی از برنامه های خود و سرپرست جدید بیمارستان عنوان کرد.

دکتر «اسمعیل اسکندری» در ادامه مهم ترین اولویت های این شهرستان در حوزه سلامت را مطرح کرده و اقدامات انجام شده در این زمینه را بیان کرد.

در این دیدار، دکتر «ابراهیم شهریاری» سرپرست بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ارسنجان، گزارشی از سوابق علمی و اجرایی خود را ارایه کرد./102

 

همفکری اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر حوزه سلامت شهرستان کوار

نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر با حضور رییس و اعضای شورای حوزه سلامت شهرستان کوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کوار، رییس شبکه بهداشت و درمان کوار در این نشست بر لزوم تحقق امر به معروف و نهی از منکر واقعی در حوزه سلامت شهرستان کوار، تاکید کرد.

دکتر «سید علی شمس نیا» افزود: همانگونه که شعار سیستم بهداشتی، پیشگیری بهتر از درمان است، این موضوع در امر به معروف و نهی از منکر نیز باید تسری یابد.

او اضافه کرد: امر به معروف و نهی از منکر نباید تنها به زمان خاصی محدود شود و باید در طول سال این فریضه اجرا شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار گفت: واقع بینی، میانه روی و اعتدال، جامع ‌نگری، شکل برخورد و رعایت ادب در گفتار در اجرای هرچه بهتر امر به معروف اثرگذار است و با اجرای امر به معروف و نهی از منکر می توان از بروز بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری ها جلوگیری کرد و این امر مهم، نیازمند تلاش همه همکاران است که بتوان آن را به طور کامل بیان کرد.

شمس نیا به رابطان امر به معروف و نهی از منکر توصیه کرد: ضمن آسیب ‌شناسی امر به معروف و نهی از منکر، راهکارهای عملی پیاده ‌سازی این اصل مهم را تبیین و تشریح کنند.

او در بخش دیگری از سخنانش، بر آموزش صحیح امر به معروف و نهی از منکر به کارکنان، برگزاری نشستهای اعتقادی و معنوی برای کارکنان و برگزاری کارگاه با محوریت امر به معروف و نهی از منکر برای ارتقای هرچه بیشتر جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در حوزه سلامت شهرستان کوار تاکید کرد.

این مقام مسوول مشارکت، ارایه نقطه نظرات کارشناسی و تشکیل کمیته های مورد نیاز در این زمینه را خواستار شد.

«زهرا قاسمی» دبیر شورای امر به معروف شبکه بهداشت و درمان کوار نیز مطالبی پیرامون فعالیت ها و سابقه برنامه های این شورا را به حاضران ارایه داد.

این نشست با حضور نمایندگانی از شبکه بهداشت و درمان، بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) و مرکز آموزش مهارتی و حرفه ای علوم پزشکی کوار برگزار شد./102

 

اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم در مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)

همزمان با سراسر کشور و در راستای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم، انجام معاینات چشم کودکان سه تا 6 سال در مهدکودک مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع) آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، مدیر این مرکز گفت: انجام معاینات و سنجش بینایی چشم کودکان سه تا 6 سال همه روزه از ساعت 7:30 تا 14 در مهدکودک مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)، انجام می شود.

«پرنیان نیک منش» با تاکید بر ضرورت اهتمام خانواده ها، از والدین خواست تا با در دست داشتن شناسنامه کودک به پایگاه سنجش بینایی واقع در مهدکودک بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) مراجعه و از سلامت بینایی فرزندان خود مطمئن شوند./102

 

 

در نشست آموزشی کلینیک دیابت قیروکارزین عنوان شد: کنترل پذیری دیابت با تشخیص به موقع

فوق تخصص غدد بیمارستان امام محمدباقر(ع) شهرستان قیروکارزین، در کلاس آموزشی کلینیک دیابت، بر کنترل پذیری دیابت تاکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیروکارزین، دکتر «آذر ستاری نژاد» گفت: با تشخیص به موقع، دیابت قابل کنترل و درمان پذیر است؛ با انجام دوره ای آزمایش قندخون می‌توان افراد دارای زمینه بیماری دیابت را شناسایی و با شروع به موقع درمان دارویی، آموزش در خصوص نحوه تغذیه صحیح آنها و انجام حرکت های مناسب ورزشی، از پیشرفت بیماری و بروز عوارض آن جلوگیری کرد.

او افزود: بیماری دیابت در دو نوع یک و دو است که افراد بالای 30 سال بیشتر به بیماری نوع دو مبتلا می شوند.

این فوق تخصص غدد ادامه داد: در دیابت نوع دو با وجود اینکه بدن انسولین کافی را برای سوخت و ساز قندها در سلول داراست، به دلیل احاطه لایه های چربی دور سلول، اجازه ورود قند به سلول ها و سوختن آنها داده نمی ‌شود و قند در خون جمع می شود.

دکتر ستاری نژاد اضافه کرد: از نشانه های بیماری دیابت، تکرر ادرار، نوشیدن آب زیاد، احساس گرسنگی، احساس بی حالی و خستگی و کاهش وزن ناگهانی است که با مشاهده این نشانه ها باید برای انجام آزمایش به پزشک مراجعه کنیم.

این کلاس آموزشی با حضور بیماران دیابتی کلینیک دیابت قیروکارزین در نمازخانه بیمارستان امام محمدباقر(ع) این شهرستان برگزار شد./102

 

 
بررسی سامانه نظام نوین اطلاعات پژوهش ‌های پزشکی ایران با حضور اساتید دانشکده پیراپزشکی

کارگاه آموزشی بررسی سامانه نظام نوین اطلاعات پژوهش‌های پزشکی ایران(نوپا) با همکاری معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشکده پیراپزشکی در سالن اندیشه این دانشکده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده پیراپزشکی، معاون پژوهشی دانشکده گفت: سامانه نوپا با هدف بهره‌ برداری اثربخش، مبتنی بر اخلاق و کارآمد از پژوهش‌ های نظام سلامت کشور، توسعه کمّی و کیفی پژوهش‌ های نظام سلامت، صرفه‌ جویی و مدیریت هزینه‌ ها در پژوهش ‌های نظام سلامت، افزایش مشاهده ‌پذیری و دسترسی پژوهشگران به منابع اطلاعاتی و نتایج پژوهش ‌ها، از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت راه ‌اندازی شده است.

دکتر «رضا فردید» با تاکید بر ضرورت آشنایی اعضای هیات علمی با امکانات سامانه نوپا افزود: این مجموعه، به صورت جامعی می ‌تواند نیازهای پژوهشی دانشجویان، اساتید و پژوهشگران حوزه علوم پزشکی را مرتفع کند و اطلاعات طبقه‌ بندی شده و یکپارچه ‌ای در اختیار آنها قرار دهد.

مدرس کارگاه نیز با نگاهی به 12 سامانه اطلاعات علمی پژوهشی و ارایه شرح مختصری از هر کدام گفت: سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی با هدف استخراج و نمایش به روز شاخص‌ های علم سنجی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ های علوم پزشکی ایران، همچنین ثبت و مشاهده اطلاعات عمومی، آموزشی، علمی و دانشگاهی هر عضو هیات علمی، طراحی و اجرا شده است.

دکتر «نیلوفر برهمند» با اشاره به اینکه این سامانه یکی از مراجع رصد اطلاعات و پایش فعالیت ‌های اعضای هیات علمی ماست، بر به روزرسانی و بررسی مداوم پروفایل‌ های شخصی از سوی اعضای هیات علمی تاکید کرد.

رییس گروه کتابخانه ‌ها و منابع علمی دانشگاه در خصوص سامانه خبره ‌یاب پژوهش گفت: این سامانه بر پایه تخصص پژوهشی محققان دانشگاه‌ های علوم پزشکی کشور طراحی شده و قابلیت شناسایی افراد توانمند در زمینه‌‌های پژوهشی مختلف را دارد.

در ادامه دکتر برهمند ضمن معرفی سامانه علم‌ سنجی دانشگاه ‌های علوم پزشکی کشور گفت: در این سامانه علاوه بر اطلاعات و شاخص ‌های علم سنجی دانشگاه‌ ها، امکان رسم نمودارهای مقایسه ‌ای بین‌ دانشگاهی، همچنین معرفی هر دانشگاه، هرم اعضای هیات علمی، اعضای هیات علمی برتر و نسبت مقاله به اعضای هیات علمی قابل بازیابی است.

سامانه نوپا شامل دوازده سامانه اطلاعات علمی پژوهشی است که دوازده خدمت نوین پژوهشی را در دوازدهمین دولت خدمتگزار به پژوهشگران علوم پزشکی کشور ارایه می کند./101

 

برگزاری مانور آموزشی زلزله در بیمارستان امام حسن عسکری(ع) زرقان

مانور آموزشی «تریاژ بیماران در زمان وقوع بحران زلزله» در بیمارستان امام حسن عسکری(ع) زرقان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام حسن عسکری(ع) زرقان، مسوول کمیته بحران و بلایای این مرکز درمانی گفت: این مانور با برنامه ریزی کمیته بحران بیمارستان و همکاری مدرسه اسلام نژاد در بیمارستان امام حسن عسکری(ع) زرقان برگزار شد.

«عطیه جعفری» درباره اهداف برگزاری این مانور افزود: با توجه به قرارگیری کشور ایران بر روی گسل زلزله، ضرورت برگزاری مانوری با این عنوان در کمیته بحران بیمارستان مطرح شد و سناریوی این مانور مورد برنامه ریزی قرار گرفت. او هدف از برگزاری این مانور را آماده سازی و توانمندسازی کارکنان بیمارستان در مدیریت ازدحام و سطح بندی مراجعان به این مرکز درمانی در زمان وقوع بحران زلزله دانست که طی یک سناریوی فرضی با همکاری دانش آموزان مدرسه اسلام نژاد برگزار شد.

جعفری ادامه داد: در این مانور 40 دانش آموز با چندین آمبولانس به بیمارستان امام حسن عسکری(ع) زرقان انتقال یافتند و در سه سطح مورد تریاژ قرار گرفته و بستری شدند که اجرای این سناریو 45 دقیقه به طول انجامید.

او از همکاری مربیان و دانش آموزان مدرسه اسلام نژاد زرقان قدردانی کرده و عنوان کرد: در پایان، نشست تحلیل و ارزیابی این مانور برگزار شد و ضمن بررسی مشکلات، کمبودها و چالش ها، راهکارهایی برای آن ارائه شد./103

 

برگزاری کارگاه آموزشی برنامه مکمل یاری آهن و ویتامین«D» در مدارس فراشبند

در راستای ارتقای سطح آگاهی دانش آموزان در خصوص ضرورت مکمل یاری آهن و ویتامین «دی»، کارگاه آموزشی با حضور کارشناس بهبود تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند در مدارس دخترانه شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس بهبود تغذیه مرکز خدمات جامع سلامت شهدای این شهرستان در این کارگاه آموزشی ضمن توضیح درباره برنامه مکمل یاری آهن و ویتامین «D» در بین دانش آموزان، بر اهمیت و نقش آموزش و نظارت در مصرف قرص ها تاکید کرد و گفت: «آهن» از جمله ریزمغذی هایی است که کمبود آن در سطح وسیعی از جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه، مشاهده می شود.

«زهرا علی آبادی» با بیان اینکه کمبود آهن در دوران بلوغ به دلیل افزایش سرعت رشد بیشتر می شود، افزود: کمبود آهن در این دوران خستگی، بی حوصلگی، کاهش توان ذهنی و قدرت یادگیری، افت تحصیلی و خستگی زودرس، ضعف و بی حالی، افزایش ابتلا به بیماری ها و کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری ها را به همراهی دارد.

او با تاکید بر اهمیت مکمل یاری آهن در سنین رشد، اضافه کرد: علاوه بر تامین آهن از مواد غذایی مانند گوشت، جگر، حبوبات، سبزی تازه، خرما و کشمش، مکمل یاری در سنین رشد نیز اهمیت دارد.

این کارشناس بهبود تغذیه با اشاره به اینکه ویتامین «دی» با افزایش جذب فسفر و کلسیم موجب رشد و استحکام استخوان و دندان و همچنین موجب پیشگیری از بیماری های غیرواگیر از جمله دیابت، فشارخون، سرطان و بیماری های خودایمنی از جمله «ام اس» می شود، تاکید کرد: دانش آموزان در دوران رشد خود، علاوه بر تامین این ویتامین از راه نور آفتاب و مواد غذایی از جمله تخم مرغ، ماهی، شیر و لبنیات، نیازمند مکمل یاری نیز هستند.

علی آبادی، منبع اصلی دریافت این ویتامین را نور آفتاب دانست و افزود: 10 تا 20 دقیقه ماندن در زیر نور آفتاب، نیاز روزانه بدن انسان به ویتامین «دی» را تامین می‌کند و کمبود این ویتامین نیز، سبب پوکی استخوان در بزرگسالی می شود.

این برنامه، با توجه به شیوع بالای کمبود ویتامین «دی» در بین کودکان و نوجوانان و با هدف اهمیت تغذیه و پایش رشد نوجوانان و تاکید بر اهمیت مکمل یاری دانش آموزان با ویتامین «دی» و آهن در مدارس فراشبند اجرا شد./103

 

گرامیداشت هفته بسیج در شبکه بهداشت و درمان خرامه

همزمان با هفته بسیج و تجمع بسیجیان در سپاه ناحیه خرامه، ایستگاه سنجش سلامت با هدف ارایه خدمات رایگان سلامت بهداشتی برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خرامه، مسوول کانون بسیج و رییس شبکه بهداشت و درمان خرامه، یکی از مهم ترین برنامه های هفته بسیج را تشکیل میز خدمت و ایستگاه سلامت دانست و گفت: بسیج به علت ایمان عاشقانه و عمیق، همراه با عواطف، در کشور درخشان شده و این رودخانه عظیم، خود را به دریای پهناور تبدیل کرده و هر مشکلی را در هر جایی که نیاز باشد، برطرف می کند.

«مصطفی دانش» افزود: بسیج نیروی است که از بطن جامعه تشکیل شده و متعلق به گروه و جناح خاصی نیست، بلکه یک مکتب است و یک اندیشه که در نهاد انسان رشد می کند و همانگونه که امام خمینی(ره) فرمود «بسیج مدرسه عشق است.»

او ادامه داد: کارشناسان بهداشتی با معاینه مراجعان در این ایستگاه، غربالگری نمایه توده بدنی و فشارخون را به صورت رایگان انجام و توصیه های موردنیاز را به آنها ارایه دادند.

دانش یادآور شد: این برنامه همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، در سالن اجتماعات 9 دی سپاه ناحیه خرامه با حضور تمامی بسیجیان شهرستان خرامه، برگزار شد./103

 

برگزاری نشست هماهنگی برای اطلاع رسانی ایدز در شبکه بهداشت و درمان لامرد

نشست هماهنگی برای اطلاع رسانی در مورد بیماری ایدز در شبکه بهداشت و درمان لامرد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لامرد، رییس این شبکه بهداشت و درمان با بیان شعار امسال هفته اطلاع رسانی ایدز با عنوان «همه در یک کشتی نشسته ایم»، بر اطلاع رسانی گسترده در این خصوص و ارایه آموزش های موردنیاز به افراد جامعه تاکید کرد.

دکتر «محمد احمدی» با اشاره به اینکه این بیماری سن، جنس، نژاد و طبقه را نمی شناسد و همه افراد جامعه به ویژه افرادی که دارای رفتارهای پُرخطر هستند، در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند، خواستار اطلاع رسانی صحیح درباره HIV و راه های انتقال آن به افراد جامعه شد.

این نشست با حضور «علی عباسی» معاون بهداشت، «فریبرز جمشیدی» کارشناس مسوول واحد بیماری های واگیر، کارشناسان ستادی و نمایندگانی از ادارات شهرستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان لامرد برگزار شد./103

 

راه اندازی بنیاد فرزانگان در شهرستان پاسارگاد با هدف خدمت به سالمندان

با همکاری شبکه بهداشت و درمان و سازمان بهزیستی پاسارگاد، بنیاد فرزانگان در این شهرستان راه اندازی می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پاسارگاد، سرپرست این شبکه بهداشت و درمان گفت: از مهمترین اهداف راه اندازی این بنیاد می توان به افزایش امید به زندگی بدون ناتوانی، تکریم جایگاه سالمندان و ایجاد مکان مناسب در شهرستان برای ارجاع سالمندانی که در معرض خطر انزوای اجتماعی، تنهایی و افسردگی هستند، اشاره کرد.

«کوروش قنبری» ادامه داد: این بنیاد با هدف برنامه ریزی برای گذراندن اوقات فراغت سالمندان و افزایش روزافزون میزان مشارکت اجتماعی سالمندان در امور اجتماعی راه اندازی می شود.

در این نشست، رییس سازمان بهزیستی، کارشناسان سلامت خانواده و جمعی از بازنشستگان و سالمندان شهرستان نیز، حضور داشتند./103

 

برگزاری بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در فیروزآباد همزمان با سراسر کشور

بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» در مدرسه رسالت فیروزآباد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد، مدیر کاهش خطر و بلایای این شبکه هدف از برگزاری این مانور را ارتقای آمادگی و اقدام سریع و صحیح دانش آموزان هنگام وقوع زلزله مطرح کرد.

مهندس «سلطانعلی هوشیار» افزود: دانش آموزان رابط بسیار مناسبی برای انتقال فراگیری ها به خانواده ها و دیگر افراد جامعه در تمامی زمینه ها هستند که در این مانور نیز ضمن حفظ آرامش، اقدام به پناهگیری صحیح کرده و در مناطق امنی که از راه آموزش فرا گرفته بودند، پناهگیری کردند.

او با اشاره به اینکه پیش از اجرای این مانور، با چندین برنامه ریزی و تشکیل نشست با دیگر ادارات، هماهنگی های موردنیاز انجام شد، ادامه داد: اعضای کمیته بحران شهرستان نیز، از مکان برگزاری مانور در مدرسه رسالت بازدید کردند.

مهندس هوشیار اضافه کرد: در این مانور که همزمان با سراسر کشور برگزار شد، فرماندار، شهردار، شورای اسلامی، روسای ادارات شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، پلیس راهور، هلال احمر، بهزیستی و اورژانس اجتماعی، نیروی انتظامی، گاز، برق، آب و اورژانس 115 این شهرستان نیز، حضور داشتند./103

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1398/09/11
تعداد بازدید:
722
نویسنده:
منبع:
Powered by DorsaPortal