اخبار کتابخانه
برگزاری کارگاه مجازی "آشنایی با سامانه ثبت کارآزمایی های بالینی ایران"
مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز کارگاه مجازی "آشنایی با سامانه ثبت کارآزمایی های بالینی ایران"را در روز چهارشنبه 24 آذر ماه از ساعت 10 الی 12 ویژه اعضای هیئت علمی، دانشجویان، کتابداران و پژوهشگران برگزار می نماید.
مدرس این کارگاه جناب آقای دکتر محمد مهدی پرویزی،استادیار پژوهشی طب سنتی ایرانی مرکز تحقیقات مولکولی پوست دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشند که به ارائه مباحث زیر می پردازند:
1. معرفی سامانه ثبت کارآزمایی های بالینی ایران
2. معرفی مطالعات واجد شرایط برای ثبت در سامانه
3. نحوه ثبت اطلاعات عمومی، شرایط ورود و خروج بیماران از طرح در سامانه
4. نحوه ثبت پیامدهای اولیه و ثانویه در کارآزمایی های بالینی
5. تکمیل سایر قسمت های سامانه و بیان نکات کلیدی

جهت ثبت نام در کارگاه و دریافت گواهی ابتدا در سامانه کارگاه های پژوهشی و رویدادهای معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آدرس https://events.sums.ac.ir ثبت نام نموده و پس از ورود با نام کاربری خود در سامانه، در این کارگاه ثبت نام نمایید.
* جهت ورود به کارگاه پس از ثبت نام در کارگاه،در زمان برگزاری کارگاه در پنل کاربری خود لینک ورود به وبینار فعال می گردد. از طریق این لینک وارد برنامه Adobe Connect شوید.
*پس از اتمام کارگاه، گزینه چاپ گواهی کارگاه برای افرادی که در کارگاه ثبت نام کرده و بیش از 50 درصد زمان در کارگاه حضور داشته اند فعال می شود که از این طریق می توانید گواهی خود را دریافت نمایید.
>فیلم کارگاه، متعاقبا در وب سایت کتابخانه الکترونیک دانشگاه بارگذاری خواهد گردید.

1400/09/22
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
برقراری مجدد دسترسی اعضای هیأت علمی دانشگاه های علوم پزشکی به سامانه مشابهت یاب
دسترسی اعضای محترم هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور به سامانه مشابهت‌یاب جهت بررسی سرقت علمی مقالات مجددا فعال شده و از لینک https://ppc.research.ac.ir در دسترس است.
سامانه مشابهت یاب که از مجموعه سامانه های "نوپا" است، با هدف فراهم سازی امکان بررسی و شناسایی سرقت علمی (Plagiarism) در مقالات و متون انگلیسی طراحی و پیاده سازی شده و به صورت رایگان در اختیار اعضای محترم هیأت علمی قرارگرفته است. از این پس اعضای محترم هیات علمی میتوانند با مراجعه به آدرس فوق، با کد ملی به عنوان شناسه و رمز عبور خود که همان رمز عبور سامانه علم سنجی ایشان است وارد شده و نسبت به بارگذاری مقاله و اخذ گزارش مشابهت یابی آن اقدام نمایند. اعضایی که به رمز خود دسترسی ندارند میتوانند از گزینه "بازیابی کلمه عبور" در همان صفحه نسبت به دسترسی به رمز عبور خود اقدام نمایند. ضمنا در آیند نزدیک مشابهت یابی مقالات و متون فارسی هم دراین سامانه امکان پذیر خواهد شد.
 
1400/09/10
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
راه‌اندازی سامانه جعبه ابزار پژوهش (Research Toolbox)
توسعه و تعالی پژوهش نیازمند دسترسی به دانش روز و ابزارهای تخصصی در مطالعات پزشکی است. لذا به اطلاع‌ می‌رساند راهنمای جامع ابزارهای پژوهش تحت عنوان «سامانه جعبه ابزار پژوهش (Research Toolbox)» جهت دسترسی پژوهشگران، اعضای هیأت علمی و دانشجویان به محتوای آموزشی و اطلاعات پایه، طراحی و راه‌اندازی شده است. سامانه فوق با ابلاغ مرکز توسعه و هماهنگی اطلاعات و انتشارات وزارت بهداشت از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تهیه گردیده است. این مجموعه در برگیرنده 14 حیطه موضوعی در پژوهش از جمله انتخاب عنوان، انواع روش‌های جستجو و مرور متون، انواع مطالعات، جمع‌آوری داده‌های پژوهشی و نرم‌افزارهای تحلیل پژوهش و... است که در بر گیرنده 178 محتوای آموزش پژوهش است و می‌تواند راه‌گشا و تسهیل‌گر مسیر پژوهش و پژوهشگران گردد.
* لینک دسترسی به سامانه جعبه ابزار پژوهش:
https://researchtoolbox.mazums.ac.ir 
 
 1400/07/20
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
نسخه اچ تی ام ال راهنمای پایگاه Proquest توسط همکاران محترم خانم ها کشاورز و الوند پور در دانشکده داروسازی تهیه و جهت استفاده کاربران در وب سایت کتابخانه الکترونیک به آدرس :
https://sums.ac.ir/page-DigLibMain/fa/269/form/pId69808  بارگذاری شده است.
 1400/06/30
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 نسخه اچ تی ام ال راهنمای پایگاه Pubmed توسط همکاران محترم خانم ها طباطبایی و دهقان تهیه و جهت استفاده کاربران در وب سایت کتابخانه الکترونیک به آدرس :
https://sums.ac.ir/page-DigLibMain/fa/269/form/pId68187   بارگذاری شده است.
1400/06/15
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
لیست کتب خریداری شده کتابخانه در بخش تازه های کتاب وب سایت قابل مشاهده می باشد. برای دسترسی  اینجا را کلیک کنید.
 1400/02/15
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
>> برای اطلاع ازکارگاه های آنلاین مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز سال 1399 اینجا را کلیک کنید. 
 
99/10/2
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
برگزاری وبینار استانداردسازی، ذخیره سازی و اشتراک داده های پژوهشی با پلت فرم Mendeley Data
مدیریت اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همکاری شرکت مهندسی فرآیدا، نماینده رسمی ناشر الزویر در ایران، وبینار استانداردسازی، ذخیره سازی و اشتراک داده های پژوهشی با پلت فرم Mendeley Data را روز چهارشنبه 3 دی ماه 99 از ساعت 10الی12 برگزار خواهد کرد. این وبینار توسط مدیر محترم آموزش نماینده ناشر الزویر در ایران تدریس خواهد شد و به ارائه مطالب در موضوعات زیر پرداخته می شود:
* روش بهینه سازی استفاده مجدد از داده ها
*Mendeley Data و اصول داده های FAIR
* نمایه سازی فراداده و فایل های پژوهشی
*پیوند داده های پژوهشی با مقالات
جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.  
99/10/2 
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راه اندازی خدمت گفتگوی آنلاین در کتابخانه بیمارستان نمازی 
با توجه به شیوع بیماری کرونا و محدودیت مراجعه حضوری کاربران به کتابخانه ها، خدمت گفتگوی آنلاین در کتابخانه دکتر قریب بیمارستان نمازی راه اندازی شد. هدف از راه اندازی این خدمت، پاسخگویی برخط به پرسش ها و درخواست های پزشکان و دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مورد نحوه جستجوی منابع در پایگاه های اطلاعاتی، تمدید منابع در امانت، ارائه راهنمایی و مشاوره در مورد استفاده از نرم افزارهای مدیریت منابع، ارسال متن کامل مقالات و کتاب ها، اعتبارسنجی مجلات و ارائه راهنمایی و مشاوره در خصوص پروفایلهای علمی اعضای هیات علمی و سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی است. برای استفاده از این خدمت  اینجا  کلیک کنید.
99/03/01 
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
پایگاه اطلاعاتی Web of Science در حمایت از پژوهش در حوزه کوروناویروس، منابع اطلاعاتی مرتبط ارائه میدهد

پایگاه اطلاعاتی Web of Science در حمایت از پژوهش در حوزه کوروناویروس، منابع اطلاعاتی مرتبط را به شکل رایگان دسترس پذیر کرده است. برای دسترسی به این منابع به آدرس زیر مراجعه فرمایید:
https://clarivate-com.lib.wosg.ir/coronavirus-resources
 99/01/23
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
دسترسی به منبع جامع مقالات کوید 19 دادگان پابمد از طریق سایت LitCovid

به استحضار میرساند مقالات دادگان پابمد در مورد کوید19 از طریق سایت LitCovid قابل دسترس است. در این جامع ترین منبع مقالات کوید 19، مقالات به تفکیک موضوع و همچنین مکان جغرافیایی دسته بندی شده اند و جستجو در آن از جستجو در خود پابمد نتایج بهتری در پی دارد. برای دسترسی به این سایت اینجا کلیک کنید.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/research/coronavirus
99/01/23 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
در راستای تامین اطلاعات در زمینه coronavirus، پایگاه اطلاعاتی Elsevier مرکز اطلاعاتی رایگان ایجاد کرد

برای بهره مندی متخصصان مراقبت های بهداشتی، محققان پزشکی و عموم مردم، Elsevier، به عنوان یک سیستم بین المللی در زمینه تجزیه و تحلیل اطلاعات، یک مرکز اطلاعاتی Novel Coronavirus را با اطلاعات رایگان به زبان انگلیسی ایجاد کرده است.

این مرکز، مطالب مرتبط را از مجلات علوم پزشکی، کتاب ها، متخصصان بالینی و راه حل های اطلاعاتی Elsevier، به همراه منابع سایر ارائه دهندگان اطلاعات و سازمان های مهم بهداشت جمع آوری می کند. همچنین اطلاعاتی که بطور معمول توسط پزشکان و پرستاران استفاده می شود، به علاوه منابعی که به طور خاص برای بیماران و خانواده های آنها طراحی شده است، در دسترس است. تیم Elsevier در چین در حال تهیه یک مرکز اطلاعات مشابه برای وب سایت محلی خود است.
این مرکز از 27 ژانویه شروع به فعالیت کرده و توسط گروهی از پزشکان و متخصصان دیگر در Elsevier با جدیدترین اطلاعات تحقیقاتی و مبتنی بر شواهد موجود، بطور مداوم به روز می شود.
این سایت همچنین به منابع معتبر دیگر، از جمله مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) و WHO پیوند دارد و همچنین سایت هایی برای سازمان های بهداشتی در کشورهای دیگر مبتلا نیز لیست شده است. جهت استفاده از این پایگاه ارزشمند اینجا کلیک کنید.
https://www.elsevier.com/connect/coronavirus-information-center
  99/01/23
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
قابل توجه:
پایگاه معتبر Uptodate جدیدترین تحقیقات، درمان ها و مطالب آموزشی را در خصوص Cronavirus از طریق لینک زیر ارائه می دهد.

https://www.uptodate.com/contents/coronaviruses
 
98/12/17 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
گرامیداشت روز کتابدار و هفته کتاب و کتابخوانی در مرکز آموزشی درمانی نمازی

به مناسبت هفته کتاب وکتابخوانی وروز کتابدار ، و به همت کارکنان دفتر معاونت آموزشی بیمارستان ،«بیژن فاضل

جهرمی » سرپرست مدیریت مرکز آموزشی درمانی نمازی و جمعی از مسئولین با حضور در کتابخانه این روز را به

کتابداران شاغل در کتابخانه مرکز آموزشی درمانی نمازی تبریک گفتند.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 
کتاب

1. Adams and Victor's principles of neurology / 11th ed , 2019

 2.Te Linde's operative gynecology / 12th ed. 2020
به مجموعه کتابخانه اضافه گردید. علاقمندان می توانند جهت امانت کتاب به کتابخانه مراجعه نمایند. 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
برگزاری آزمون
آزمون آزمایشی PMP گروه مغز و اعصاب در تاریخ 26/5/98 ساعت 11 الی 12 در مرکز اینترنت کتابخانه برگزار گردید.
98-5-27
 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1398-3-29

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

لیست کتب خریداری شده
لیست کتب خریداری شده از سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را از قسمت تازه های کتاب دریافت نمایید.

خرید کتاب از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران
1398-2-29

در اردیبهشت ماه سال جاری با بودجه اختصاص داده شده جهت خرید کتاب از نمایشگاه بین الکللی کتاب تهران، کتب انتخاب شده توسط گروه های آموزشی بیمارستان خریداری شد. کتب پس از انجام مراحل ثبت، فهرست نویسی و رده بندی ، آماده سازی شده و در اختیار مراجعین قرار گرفت.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

انتشار ویراش هفتم(نسخه2019) کتاب اطلس آناتومی Netter

بدینوسیله به اطلاع می رساند نسخه 2019 (ویرایش 7) اطلس آناتومی Netter، منتشر و از طریق لینک زیر - زیر مجموعه Clinical Key- در دسترس است.
https://www.clinicalkey.com/dura/browse/bookChapter/3-s2.0-C20140050319

G
M
T
 
Text-to-speech function is limited to 200 characters
تاریخ به روز رسانی:
1400/10/04
تعداد بازدید:
6186
مرکز آموزشی و درمانی نمازی
آدرس: شیراز، خیابان زند، میدان نمازی، مرکز آموزشی درمانی نمازی
کدپستی:  13311-71936 تلفکس:  36474326 تلفن:  61- 36474332 -071   پست الکترونیک  nemazee_inf@sums.ac.ir
کد اقتصادی : 411375173186     شناسه ملی : 14003253980
کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه مرکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.
Powered by DorsaPortal