شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر
برنامه ریزی برای پیشگیری از شیوع سوش جدید ویروس کرونا در شهرستان مهر
ارتباط نزدیک با استان های «بوشهر» و «هرمزگان»، زنگ خطری برای شهرستان مهر

با حضور نمایندگان معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در شهرستان مهر، راهکارهای شناسایی و مقابله با شیوع سوش های جدید مانند گونه آفریقایی کرونا در این شهرستان ارائه شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، رییس شبکه گفت: در نشست هم اندیشی با مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای واگیر و مسوول امور آزمایشگاه های معاونت بهداشت، فراز و نشیب و الگوی شیوع بیماری کووید19 در شهرستان مهر و موج های پیش آمده و بروز موج جدیدی از این بیماری بررسی شد.

«سیدحسن خلیلی» افزود: دکتر «مصطفی ابراهیمی» و مهندس «لیلا بدیعی» نشانه های متفاوت در بیمار مبتلا به بیماری کووید19، ابتلای افراد واکسینه شده و مبتلا شدن بیش از یک بار به این بیماری را از علل احتمالی بروز بیماری با سوش جدیدی از کرونا مانند سوش آفریقایی برشمردند و پیگیری و ارزیابی دقیق در این زمینه را ضروری دانستند.

او اضافه کرد: در این نشست تحلیلی، ارتباط نزدیک و زیاد با شهرستان هایی از استان های «بوشهر» و «هرمزگان» که با گونه آفریقایی ویروس کرونا مواجه هستند زنگ خطری برای شهرستان مهر محسوب و برای شناسایی کانون ها و تعیین سوش های غالب این ویروس، سهمیه و زمان بندی ارسال نمونه از این شهرستان اعلام شد.

رییس، معاون بهداشتی و مسوولان واحدهای ستاد گسترش، مبارزه با بیماریهای واگیر و امور آزمایشگاه های شبکه بهداشت و درمان و رییس و پزشک متخصص داخلی بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) شهرستان مهر، در این جلسه حضور داشتند و نقاط قوت و قابل ارتقاء و نیازمندی ها در زمینه مقابله شیوع ویروس کرونا و نیز پیشگیری از طغیان بیماری سرخک بررسی شد.

پایان خبر

تاریخ:
1400/03/10
تعداد بازدید:
88
نویسنده:
سارا جعفری سارویی
منبع:
بيمارستان فاطمه الزهرا(س) مهر
آدرس: شهرستان مهر- بخش مرکزی - میدان شهدا - بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهر
کدپستی:  تلفکس: 5282-071 تلفن: 52822514-071 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به بیمارستان فاطمه الزهرا (س ) مهر می باشد.
Powered by DorsaPortal