سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير
خبر امروز/22 دی
.

روز پرستار در بیمارستان نمازی گرامی داشته شد

به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، مراسمی با حضور جمعی از مسوولان دانشگاه، بیمارستان، بسیج جامعه پزشکی، کارکنان این مرکز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این مراسم هجده پرستار و سه بیماریار برگزیده داخلی و فعال در زمینه های علمی و هنری، تجلیل شدند .

 

در حاشیه این مراسم، نمایشگاهی از آثار هنری پرستاران شاغل در بیمارستان نمازی، از جمله میناکاری، نقاشی، پتینه و نقاشی روی شیشه در ورودی تالار اقبال لاهور برگزار شد./105

 

بازدید مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس از بیمارستان شهید چمران به مناسبت روز پرستار

به مناسبت میلاد حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان فارس، از بیمارستان شهید دکتر چمران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «حسین درویشی» مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان فارس به همراه دکتر «محمد جواد رشیدی» رئیس شعبه جمعیت هلال احمر شیراز و دکتر «کامبیز قهرمانی» معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان فارس، در روز میلاد باسعادت اسوه صبر و استقامت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار از بیمارستان شهید دکتر چمران بازدید کرد.

همچنین این هیات در مراسم جشن میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار در سالن همایش استاد دکتر محمد جعفر امامی، حضور پیدا کردند.

دکتر «حسین زارعی» مدیر بیمارستان شهید دکتر چمران در حاشیه این بازدید گفت: لازم است تمامی حوزه ها مانند بیمارستان ها، مراکز بهداشت، جمعیت هلال احمر و همه ارائه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی، ضمن ارتقای دانش و کیفیت ارائه خدمات، در راستای رضایت گیرندگان خدمت، تلاش کنند و با بهره مندی از حضرت زینب کبری (س) به عنوان بهترین الگو، در برخورد با بیماران صبر پیشه کرده و هرگونه ناملایماتی را به جان بخرند./105

 
بازدید گروه فنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پروژه های در حال ساخت بیمارستان ولی عصر (عج) ممسنی 
گروه فنی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هدف سرعت بخشیدن به روند اجرایی ساخت کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و اقامتگاه همراه بیمار خیرساز بیمارستان ولی (عج)ممسنی بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «مسعود مفتاحی» مشاور مدیریت منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی با همراهی مسوولان شبکه بهداشت و درمان ممسنی، ضمن بازدید از پروژه های در حال ساخت بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ممسنی، بر سرعت بخشیدن به بهره برداری از این پروژه های عمرانی تاکید کرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان ممسنی گفت: کلینیک تخصصی بیمارستان ولی عصر(عج) ممسنی با هزار و نهصد متر مربع زیربنا و در سه طبقه در حال احداث است که تا کنون اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال برای آن هزینه شده و از نظر فیزیکی پیشرفت 80 درصدی داشته است.

دکتر «علی چوبینه» دومین پروژه در حال ساخت را نیز اقامتگاه همراه بیمار خیرساز ممسنی معرفی کرد که اعتبار آن از سوی دکتر «خسروی نژاد» به مبلغ پنج میلیارد ریال اهدا شده است؛ این پروژه با 130 متر مربع زیربنا و در دو طبقه در حال احداث است که تاکنون پیشرفت 40 درصدی داشته است.

او افزود: سومین پروژه نیز دستگاه زباله سوز بیمارستان ولی عصر(عج) با 130 مترمربع زیربناست که یک میلیارد و 950 میلیون ریالی برای ساخت آن هزینه شده و به زودی به بهره برداری می رسد./101

 
تاکید بر انجام معاینه های منظم و غربالگری به موقع برای پیشگیری از سرطان های شایع زنان

داوطلبان سلامت شهرستان کوار با اهمیت پیشگیری از ابتلا به سرطان های شایع زنان به کمک انجام معاینه های منظم و غربالگری به موقع، آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس مامایی مرکز خدمات جامع سلامت امیرالمومنین(ع) کوار، یکی از عوامل نگران کننده در سلامتی زنان را سرطان سینه عنوان کرد و گفت: نداشتن آشنایی کافی با این بیماری و روش‌ های تشخیص زودرس آن، موجب می‌ شود تا پس از پیشرفت بیماری، فرد به پزشک مراجعه کند.

«شهناز آبادیان» تشخیص زودرس را یکی از مهمترین راه های مقابله با سرطان دانست و افزود: اگر سرطان به موقع تشخیص داده شود، قابل درمان بوده و فرد می ‌تواند زندگی عادی داشته باشد.

او بیان کرد: غربالگری اولیه و انجام برخی اقدامات ساده می تواند به بانوان در پیشگیری از بسیاری از بیماری ها کمک کند؛ غربالگری هایی که تمامی زنان در طول زندگی خود به آن نیازمند هستند.

این کارشناس مامایی، بر توجه به عوامل هشدار دهنده سرطان سینه و روش‌ های تشخیص زودهنگام این بیماری تاکید کرد و گفت: بانوان می ‌تواند به آسانی هر گونه تغییر شکل ظاهری را به پزشک اطلاع دهند و به سلامت و بهبود کیفیت زندگی خود کمک کنند.

آبادیان فعالیت فیزیکی و تغذیه را مهم ‌ترین بخش درمان بیماران مبتلا به سرطان عنوان کرد و ادامه داد: نخستین بارداری در سنین بالا، نخستین قاعدگی در سنین پایین، یائسگی دیرهنگام، مصرف قرص‌ های هورمونی، نداشتن فعالیت ورزشی، تغذیه‌ نامناسب و همچنین چاقی در سنین یائسگی عوامل مؤثر و قابل تغییر در ابتلا به این بیماری است.

او هوشیار بودن بانوان در این زمینه را بسیار موثر دانست و بر رسالت پزشکان و ماماهای خانواده برای شناسایی و ارجاع به موقع بیماران با انجام معاینه دوره ای ساده و آموزش خودآزمایی به بانوان تاکید کرد./101
 

بازدید معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه از پروژه های بهداشتی در حال ساخت مهر

معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی مسوول ستاد گسترش شبکه های بهداشت و درمان دانشگاه، از پروژه های بهداشتی در حال ساخت شهرستان مهر، بازدید و نحوه ارائه خدمات حوزه سلامت این شهرستان را ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ، دکتر «سیروس وجدانیان» معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه پیشرفت در ساخت و ساز مرکز خدمات جامع سلامت شهر مهر را مطلوب عنوان کرد.

 

او پس از بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت و خانه پزشک شهر مهر، از مراکز بهداشتی درمانی «وراوی» و «خوزی» و پایگاه های بهداشتی تابعه بازدید و عملکرد بخش های مختلف این مراکز از جمله داروخانه ها و تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی، خدمات بهداشت کار دهان و دندان و ثبت گزارش های سامانه سیب را بررسی کرد.

دکتر وجدانیان با تاکید بر ضرورت ثبت مراقبت ها از سوی پزشکان خانواده و ماماها و تکمیل و تامین داروها، از عملکرد مطلوب دکتر «بیتا روستایی» پزشک و کارکنان مرکز بهداشتی درمانی شهر وراوی در زمینه ثبت گزارش در سامانه سیب و عملکرد و پیگیری های موثر این کارکنان، تقدیر کرد./102

 

برگزاری کارگاه نوین مشارکتی و ازدواج سالم جوانان در کازرون

مربیان داوطلب سلامت شهر و روستاهای کازرون در کارگاه نوین مشارکتی و ازدواج سالم در جوانان، شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، «خوبیار جعفری» معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان کازرون با بیان اهمیت حضور داوطلبان سلامت در اشاعه فرهنگ سلامت در جامعه، بر ادامه روند جذب، آموزش و فعالیت این قشر و همکاری و مشارکت آنان با شبکه بهداشت در راستای دستیابی به جامعه سالم، تاکید کرد.

 

کارشناس مسوول واحد جلب مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: برنامه ملی توسعه مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی در نظام سلامت به عنوان یک عملیات فراگیر برای دستیابی به اهداف سلامت با توسعه رفتارهای سالم، توانمندسازی و حساس کردن جامعه برای حفظ سلامت خود و خانواده در راستای توسعه زندگی سالم و مولد، از سال 70 در استان فارس و از سال 72 در شهرستان کازرون، در حال اجراست.

 

«شیدا علی نژاد» شرکت کنندگان را با روش های شناسایی و جذب داوطلبان سلامت، اهمیت برنامه های مشارکت مردمی و بین بخشی، نقش مربیان در توانمندسازی داوطلبان سلامت در زمینه مهارت های ارتباطی، انتظارات نظام سلامت از داوطلبان سلامت، خصوصیات آموزش بزرگسالان و بهره مندی از تجربیات آنها، مزایای رویکرد تعلیمی و مشارکتی در انتقال آموزش ها، استفاده از روش آموزش به شیوه مشارکتی در کلاس های داوطلبان سلامت و مراحل پذیرش یک رفتار جدید آشنا کرد.

«پریسا درویش» کارشناس ارشد مشاور خانواده نیز با ارایه مطالبی در زمینه مشکلات ازدواجی جوانان، ارزیابی معیارها و ملاک های ازدواج و فرزندآوری، بر اهمیت مشاوره پیش از ازدواج برای دستیابی به انتخاب مناسب، تاکید کرد./102

 

تعطیلی 4 واحد صنفی متخلف در شهرستان ممسنی

چهار واحد صنفی متخلف از مقررات بهداشت محیط در شهرستان ممسنی، تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان ممسنی، گفت: در پی بی توجهی این چهار واحد صنفی نسبت به آموزش های ارائه شده و همچنین اخطارهای بازرسان بهداشت محیط، نسبت به تعطیلی آن ها اقدام شد.

 

مهندس «عبدالحسین چراغی» افزود: با هدف ارتقای سلامت جامعه و جلوگیری از ارائه خدمات غیر بهداشتی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، تیم های بازرسی در روزهای اداری و غیر اداری، به صورت مستمر بر مراکز و اماکن عمومی نظارت دارند.

او شماره 190 را به عنوان مرکزی برای دریافت و پیگیری شکایت های بهداشتی مردم معرفی کرد./102

 

امام جمعه فراشبند: حضرت زینب(س) اسوه بزرگ پرستاران در زندگی متعهدانه و متخلق به اخلاق نیکو بود

امام جمعه شهرستان فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته با تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار گفت: آنچه جامعه دینی به ویژه زنان و دختران باید از این بانوی نمونه درس بگیرند، ولایت ‌پذیری و دفاع از ولایت، صبوری و تحمل مشقت ها و سختی ها، ایستادگی در مقابل دشمن و رسوا کردن دشمنان، عبادت و بندگی خداوند، حجاب و عفاف و حیا، مدیریت خانواده و چگونگی تربیت فرزندان است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت الاسلام «هادی ابراهیمی» با بیان اینکه مطالعه بانوان الگو در عرصه دین به ما نشان می دهد که آنان در در همه زمینه های زندگی، رفتارهای عملی و گفتاری در اوج قله انسانیت و آدمیت هستند، اضافه کرد: بزرگان دینی، راه انسان کامل شدن را به انسان ها نشان داده و بشر اگر بخواهد به سوی سعادت و کمال پرواز کند، راهی جز تبعیت از راه و اندیشه آنها ندارد.

حجت الاسلام ابراهیمی درباره بانوان نمونه مسلمان، بر سرمشق گیری از بانوانی حضرت خدیجه کبری(سحضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) تاکید کرد.

امام جمعه شهرستان فراشبند از همه پرستاران صبور و ایثارگری که برای شفای بیماران و از بین بردن رنج و آلام آنها به صورت شبانه روز در تلاش و ایثار بوده و برای بهبودی کامل بیماران، از درگاه خداوند دعا می کنند، قدردانی کرد./103

پایان خبر

 
تاریخ:
1397/10/22
تعداد بازدید:
303
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal