سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير
تعطیلی یک عطاری متخلف در شیراز
.

یک باب مغازه عطاری به دلیل دخالت متصدی در امر درمان تعطیل شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون درمان دانشگاه و نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی با اعلام این خبر، گفت: با دریافت گزارش هایی مبنی بر دخالت متصدی مغازه عطاری در امر درمان، موضوع به بازرسان ویژه کمسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی دانشگاه ارجاع شد.

دکتر «عبدالخالق کشاورزی» افزود: پس از تائید تخلف، با دستور مقام قضایی از ادامه فعالیت این عطاری جلوگیری و نسبت به تعطیلی آن اقدام شد.

او با بیان این موضوع که عده ای با بی توجهی به سلامت جامعه، خود را مجاز به توصیه و حتی تجویز مصرف گیاهان دارویی می دانند، گفت: نظر به این که فعالیت صنف عطاری با سلامت مردم ارتباط دارد؛ عطاری ‌ها نیز مانند دیگر اصناف باید طبق ضوابط مشخصی اقدام به فعالیت کنند و لازم است نظارت بیشتری اعمال شود.

دکتر کشاورزی تاکید کرد: حتی گیاهان دارویی هم در صورتی که با حجم و اندازه استاندارد تجویز نشوند، ممکن است باعث تداخل یا عوارض جانبی شوند که در این زمینه باید اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فارس خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با تلفن 1819 که به صورت شبانه روزی در اختیار مردم است تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این مرکز در میان بگذارند./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/10/19
تعداد بازدید:
1020
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:14
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal