سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۲ خرداد
پیشگیری از کروناویروس در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز/ 7 اسفند
.

برگزاری دومین نشست هماهنگی درون بخشی پیشگیری و آمادگی در برابر کرونا ویروس جدید در خرم بید

دومین نشست هماهنگی درون بخشی پیشگیری و آمادگی در برابر بیماری کووید-19 در شبکه بهداشت و درمان خرم بید برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان خرم بید، رییس شبکه با اشاره به شرایط ویژه شهرستان به علت تجارت سنگ و حضور تاجران چینی، خواستار بسیج اطلاع رسانی عمومی با مشارکت همه برای پیشگیری از بیماری شد.

دکتر «علیرضا شریعتی» گفت: تاکنون فرد مشکوک به مبتلا به این بیماری در شهرستان خرم بید وجود نداشته و تدابیر لازم برای تامین داروهای مورد نیاز، تجهیزات و وسایل حفاظت فردی برای کارکنان و پزشکان انجام شده است.

او افزود: با نصب بنر در سطح شهر و ارایه آموزش های لازم از سوی کارشناسان بهداشت و بالا بردن آگاهی مردم برای شناخت این ویروس و راه های مقابله با آلودگی، تا حد زیادی می توان از انتشار این ویروس جلوگیری کرد./102

 

آشنایی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بختگان با روش های پیشگیری و مقابله با کروناویروس

به همت واحد واگیر مرکز بهداشت و درمان شهرستان بختگان، کارگاه آموزشی روش های پیشگیری و مقابله با کروناویروس ویژه کارکنان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان بختگان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بختگان، رئیس شبکه بهداشت و درمان گفت: یادگیری اصولی روش های پیشگیری و مقابله با کروناویروس برای همه ضروری است.

«خسرو زارعی» افزود: بهبود سطح آگاهی مردم با آموزش روش های پیشگیری از کروناویروس به سایر اقشار جامعه با مشارکت داوطلبان سلامت، نصب بنر و توزیع پمفلت امری مهم است.

«منصور شهرجو» مسوول واحد واگیر مرکز بهداشت و درمان نیز در این نشست گفت: رعایت بهداشت فردی و شست و شوی دست ها با آب و صابون مهم ترین روش پیشگیری از کروناویروس است./102

 

اعلام آمادگی تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان لامرد برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا

در نشست شورای اداری شهرستان لامرد که با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، با حضور اعضای اداری دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد، مدیران ادارات برای مقابله با این موضوع اعلام آمادگی کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لامرد، فرماندار شهرستان لامرد با تقدیر از مجموعه سلامت شهرستان لامرد بر مشارکت دستگاه های اجرایی با شبکه بهداشت و درمان برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تاکید کرد.

«حسین شبانی نژاد» رعایت اصول بهداشتی و آموزش را به عنوان رکن اصلی راه های پیشگیری از بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: باید در زمینه راه های پیشگیری از بیماری های واگیر در سطح گسترده به مردم آموزش های لازم داده شود.

رئیس شبکه هدف از این نشست را هم اندیشی دستگاه های اجرایی برای آمادگی و انجام پیشگیرانه و مقابله با ویروس کرونا در لامرد برشمرد.

دکتر «محمد احمدی» ایجاد آمادگی مقابله با این ویروس در شهرستان را نیازمند مشارکت تمام دستگاه های اجرایی مانند فرودگاه، شهرداری ها و بخشداری ها عنوان کرد.

او خودمراقبتی را عامل مهم پیشگیری در برابر ویروس کرونا بیان کرد و از تمام ادارات خواست نسبت به اطلاع رسانی درست در این زمینه اقدام کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد با توجه به انتشار برخی اخبار جعلی حوزه سلامت در شبکه های اجتماعی افزود: مردم می توانند برای آگاهی از اطلاعات و اخبار حوزه سلامت به پایگاه خبری رسمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به نشانی Sums.ac.ir مراجعه کنند.

«علی عباسی» معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان لامرد نیز در زمینه راه های انتقال و پیشگیری از ویروس کرونا مطالبی به حاضران ارایه کرد./102

 

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با ویروس کرونا ویژه پزشکان و مراقبان سلامت لامرد

کارگاه آموزشی راه های مقابله با ویروس کرونا ویژه پزشکان و مراقبان سلامت بخش دولتی و خصوصی، در شبکه بهداشت و درمان لامرد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لامرد، معاون بهداشت شبکه هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی پزشکان و مراقبان سلامت با کروناویروس و راه های پیشگیری از آن عنوان کرد.

«علی عباسی» افزود: در این کارگاه آموزشی دکتر «علیرضا اعلائی منش» متخصص داخلی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد در خصوص راه های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس و چگونگی معاینه بیماران مطالبی ارایه داد.

این کارگاه آموزشی به همت واحد مبارزه با بیماری های شبکه بهداشت و درمان برگزار شد./102

 

تاکید بر اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با بیماری کرونا در بانک ها و دفاتر پیشخوان‌ فراشبند

با توجه به شیوع ویروس کرونا در برخی از نقاط کشور و ضرورت حفظ سلامت مشتریان و کارکنان بانک ها و دفاتر پیشخوان و با هدف پیشگیری از گسترش این ویروس در بین مردم، دستورالعمل اقدامات پیشگیرانه از شیوع و انتقال ویروس کرونا به این مراکز ابلاغ شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه بهداشت با توجه به بار مراجعان به بانک ها و دفاتر پیشخوان، بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با گسترش کرونا در اماکن پر رفت و آمد تاکید کرد و گفت: پیشگیری و کنترل ویروس کرونا نیاز به تدابیر شایسته و همراهی همه دستگاه ‌ها و مردم دارد و در همین راستا باید تدابیر ویژه‌ای برای پیشگیری از شیوع گسترده این ویروس در شهرستان انجام شود.

دکتر «حسن کرمی» اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه به ویژه ضدعفونی سطوح و رعایت بهداشت فردی را بسیار مهم عنوان کرد و افزود: کارکنان بانک ها و دفاتر پیشخوان به محض رسیدن به محل خدمت به ویژه افرادی که از امکانات حمل و نقل عمومی استفاده می کنند باید برای پیشگیری از این بیماری، دست های خود را با آب و صابون یا مواد ضدعفونی کننده بشویند و در طول روز نیز، دست کم هر یک ساعت با شوینده های بهداشتی مانند آب و صابون‌ یا مایع دستشویی به مدت 20 ثانیه شست و شو دهند.

او ادامه داد: پس از هر بار شست و شو و یا در صورت نبود مواد شوینده، در صورت امکان از محلول‌، ژل یا پَدهای ضدعفونی کننده دارای الکل استفاده شود.

رییس شبکه بهداشت فراشبند با تاکید بر رعایت مسایل بهداشتی گفت: کارکنان این اماکن با توجه به حجم زیاد مراجعان، باید از تماس نزدیک با افرادی که نشانه های شبیه به بیماری آنفلوانزا یا سرماخوردگی معمولی شامل تب، سرفه، سردرد و تنگی نفس دارند و یا بیمار هستند، خودداری کنند و دستگاه های ثبت اثر انگشت مشتریان پس از هر بار استفاده مشتریان ضدعفونی شود، صفحه کلید دستگاه خودپرداز زیر نظر شعبه به صورت متوالی و دست کم هر یک ساعت یک بار از سوی متصدی خدماتی شعبه تمیز و ضدعفونی شود.

دکتر کرمی یادآور شد: در همین راستا از مراجعان بانک ها درخواست می شود در صورت امکان برای انجام امور بانکی خود از همراه بانک و بانکداری الکترونیک استفاده کنند./102

 

تلاش شبکه بهداشت و درمان زرقان برای بررسی راهکارهای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا 

مسوول واحد مبارزه با بیماری های واگیر شبکه بهداشت و درمان زرقان اقدامات این شبکه در راستای بررسی پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را بیان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان زرقان، «طاهره فرجی» گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و با توجه به سرایت سریع این بیماری، ستاد بحران شبکه و بیمارستان با هدف بررسی راهکارهای پیشگیری و تشخیص زودرس تشکیل شد و با استفاده از تمام نیروها با برگزاری کلاس های آموزشی برای کارکنان بهداشت و درمان، پزشکان بخش خصوصی و دولتی و پزشکان مراکز درمانی آموزش های مرتبط در این زمینه انجام شد و از آنها خواسته شد تا اطلاعات لازم در این زمینه به عموم مردم داده شود.

او افزود: فعالیت این ستاد از هفته پیش آغاز شده و تهیه و توزیع پمفلت در حوزه صندوق های رای گیری انجام شده و سپس در ابتدای هفته به طور کارگروه سلامت در فرمانداری شهرستان برگزار و مصوبات لازم به ادارات شهرستان ابلاغ شد.

مسوول واحد مبارزه با بیماری های واگیر ادامه داد: در این راستا همچنین تیمی شامل کارشناسان مبارزه با بیماری ها، بهداشت محیط و حرفه ای، واحد تغذیه و بهداشت روان برای آموزش و اطلاع رسانی در شرکت ها و کارخانه های شهرستان حضور پیدا کردند.

فرجی با اشاره به اطلاع رسانی در فضای مجازی بر اساس دستورالعمل وزارت کشور گفت: پاسخگویی و رفع ابهامات و نگرانی و تشویش مردم نیز با تمام قوا و نیرو از سوی کارشناسان در حال انجام است؛ برگزاری نشست آموزشی با حضور کارشناسان مبارزه با بیماری ها برای کارشناسان و نیروهای خدماتی آموزش و پرورش زرقان از دیگر اقداماتی است که از سوی شبکه بهداشت و درمان انجام شده است.

او از توزیع وسایل حفاظت فردی بین کارکنان خط نخست مراقبت و درمان، ایجاد کلینیک تب سنجی، ایجاد واحدهای سیار اطلاع رسانی بیماری کرونا برای افزایش آگاهی و کاهش تشویش ایجاد شده و هماهنگی با مسوولان مراکز و ساماندهی خدمات برای کاهش تجمع افراد به ویژه زنان باردار، سالمندان و کودکان، به عنوان دیگر فعالیت ها و اقدامات انجام شده در این زمینه نام برد./102

 

برگزاری نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان پاسارگاد با هدف پیشگیری از کروناویروس

نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی با موضوع پیشگیری از ابتلا به کروناویروس با حضور فرماندار، سرپرست شبکه بهداشت و درمان و روسای ادارات شهرستان پاسارگاد برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان پاسارگاد، فرماندار شهرستان پاسارگاد گفت: شبکه بهداشت و درمان تنها مرجع قانونی و اثرگذار نسبت به ارایه اطلاعات، آموزش ها و راهکارهای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس به خصوص در فضای مجازی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاسارگاد نیز ضمن اعلام وضعیت کروناویروس در این شهرستان، اقدامات پیشگیرانه، بهداشتی و درمانی در زمینه کروناویروس را بیان کرد.

«کورش قنبری» گفت: احساس ترس، سردرگمی یا عصبانیت در طی یک بحران طبیعی است، اما حفظ آرامش و کنترل اضطراب باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

او تاکید کرد: اطلاعات مربوط به آخرین وضعیت کروناویروس از منابع موثق و قابل اعتماد مانند سایت وزارت بهداشت و درمان یا سایت دانشگاه علوم پزشکی شیراز دنبال شود.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان پاسارگاد از ارایه پیشنهاد به استان برای جلوگیری از ورود گردشگران و توریست ها به مجموعه جهانی پاسارگاد، با توجه به اینکه شهرستان پاسارگاد، یک شهرستان تاریخی و گردشگری است و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از گردشگران و مسافران است، جلوگیری از برگزاری هرگونه همایش، اجتماع، مسابقات ورزشی و تعطیلی بازار روز تا اطلاع بعدی، ضدعفونی سرویس های بهداشتی، غسالخانه ها، کشتارگاه ها و اماکن عمومی به صورت روزانه و بر اساس دستورالعمل های مورد تایید مقامات بهداشتی و تعطیلی موقت کلاس های موسیقی، فرهنگی و هنری از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامیف به عنوان موضوعات مورد بررسی در این نشست خبر داد./102

 

برگزاری نشست برون بخشی با موضوع پیشگیری از ابتلا به کروناویروس در بخش مشهد مرغاب

نشست هم اندیشی برون بخشی با موضوع بیماری کرونا -19 با هدف شناسایی و بررسی راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این ویروس در بخش مشهد مرغاب برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان منطقه مشهد مرغاب، رییس شبکه با اشاره به جدی بودن این موضوع در کشور گفت: با توجه به شیوع این ویروس در کشور، باید با آموزش همگانی و اطلاع رسانی صحیح برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس جلوگیری شود.

«جواد طیبی» افزود: با نصب بنر در سطح شهر و آموزش های لازم برای بهورزها و مراقبان سلامت به جمعیت های زیر پوشش می توان آگاهی مردم را افزایش داد.

او اضافه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، مشارکت تمام ادارات و دستگاه های اجرایی ضروری است.

مهندس «غلامحسین باقری» بخشدار بخش مشهد مرغاب نیز با توجه به جدی بودن این بیماری در تمام کشور از ادارات این بخش خواست تا با تمام توان برای پیشگیری از این بیماری با شبکه بهداشت همکاری کنند./102

 

در دیدار مسوولان شبکه بهداشت و درمان با ائمه جمعه شهرستان آباده مطرح شد: اطلاع رسانی عمومی و گسترده برای پیشگیری از بیماری کرونا و لزوم رعایت بهداشت فردی در مساجد

اطلاع رسانی عمومی و گسترده در خصوص پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری کرونا و لزوم رعایت بهداشت فردی در مساجد، از نکات مورد تاکید در دیدار مسوولان شبکه بهداشت و درمان آباده با ائمه جمعه این شهرستان بود.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، رئیس شبکه در این نشست با ارایه مطالبی در زمینه ویروس و بیماری کرونا و نحوه انتقال این بیماری گفت: با توجه به اینکه طیف گسترده ای از جامعه، مخاطب ائمه جماعت هستند، آموزش و اطلاع رسانی به این افراد نقش مهمی در پیشگیری از بیماری کرونا دارد.

دکتر «کامران مهدوی» افزود: لزوم رعایت هر چه بیشتر بهداشت فردی، استفاده از مهر و سجاده شخصی و ضدعفونی کردن مداوم مساجد از مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

او با اشاره به اینکه یکی از مهمترین راه های پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا در جامعه، کنترل تجمع های انسانی است، نقش مساجد، ائمه جماعت و گروه های مذهبی را در آگاه سازی مردم و رعایت هر چه بیشتر اصول بهداشتی برای پیشگیری و کنترل بیماری ها مهم ارزیابی کرد و آخرین یافته های علمی در خصوص این بیماری را برای ارایه به مخاطبان در مساجد و سایر مکان ها، به حاضران ارایه کرد.

دکتر «حمید کریمی» معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز در این نشست حضور داشت./102

 

نصب پیام هشدار دهنده «جلوگیری از دست دادن» برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در ادارات شهرستان آباده

رییس شبکه بهداشت و درمان آباده، از نصب تابلوی هشدار با موضوع «جلوگیری از دست دادن» برای جلوگیری از ابتلا به بیماری کرونا، آگاه سازی و ترویج فرهنگ پرهیز از دست دادن و روبوسی در تمام واحدها و ادارات شهرستان آباده خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، دکتر «کامران مهدوی» گفت: این تابلو با توصیه و پیشنهاد رییس شبکه بهداشت و درمان و با مضمون «من با شما دست نمی دهم، چون شما را دوست دارم» با هدف ترویج فرهنگ پرهیز از دست دادن و روبوسی با سایر افراد در شرایط شیوع بیماری در جامعه و پیشگیری از ابتلای افراد به بیماری های واگیردار به ویژه «کرونا»، در ادارات آباده توزیع و نصب شد.

او با اشاره به اینکه ساده ترین راه انتقال ویروس کرونا از راه تماس با فرد آلوده است، اضافه کرد: با تصحیح این الگوی رفتاری در شرایط بحران و شیوع بیماری ها، می توان از شیوع بیماری های واگیردار در جامعه جلوگیری کرد.

دکتر مهدوی افزود: با توجه به اینکه مراکز اداری، بانک ها و سایر مراکز خدماتی بیشترین آمار مراجعه افراد را دارند، با ترویج فرهنگ دست ندادن و روبوسی نکردن در این اماکن، کارکنان و مراجعان در معرض ابتلا به بیماری کرونا قرار نخواهند گرفت./102

 
برگزاری نشست هماهنگی برای کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا در مرکز بهداشت شهدای والفجر

نشست هماهنگی و اقدامات اجرایی با موضوع کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا، با حضور نمایندگان ادارات و نواحی 4 گانه آموزش و پرورش و مرکزآموزش عشایری در مرکز بهداشت شهدای والفجر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای والفجر، رئیس این مرکز با بیان اینکه تمام ادارات، سازمان ها، ارگان ها و نهادها موظف به همکاری در کنترل بیماری هستند گفت: شستشوی دست ها با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده، پوشاندن بینی و دهان هنگام عطسه و سرفه، خودداری از تماس نزدیک با افرادی که علائم شبیه به آنفولانزا یا سرماخوردگی دارند، پخت صحیح و کامل گوشت و تخم مرغ و خودداری از تماس حفاظت نشده با حیوانات در کنترل بیماری موثر است.

دکتر «احمد رضازاده» افزود: استفاده از ماسک به تنهایی باعث محافظت نمی شود و باید همراه با بهداشت دست و بهداشت تنفسی بوده و تنها در این موارد استفاده از ماسک توصیه می شود، زمانی که علائم تنفسی مانند سرفه یا عطسه دارید، از افراد مبتلا به این بیماری مراقبت کنید.

او ادامه داد: لوح فشرده محتوای آموزشی مقابله با ویروس کرونا برای دانش آموزان و عموم مردم در اختیار نماینده ادارات و مسوولان و کارشناسان سلامت نواحی 4 گانه آموزش و پرورش و عشایری قرار گرفت و مقرر شد در وبسایت بخش های تحت مجموعه ادارات قرار داده شده و اطلاع رسانی به تمام گروه های تحت پوشش و مردم صورت گیرد.

مسوول واحد بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر گفت: لازم است برای آگاهی از راه‌ های پیشگیری و آخرین وضعیت بیماری کرونا، تنها به اطلاعیه ‌ها و پیام‌ های وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز توجه شود.

«علی محمد شاهیجانی» تاکید کرد: افراد بیمار از منزل خارج نشوند و قرنطینه خانگی تا زمان بهبودی سبب کاهش انتقال بیماری می شود، در صورت داشتن علائم تب، سرفه، آبریزش بینی، گلودرد، تنگی نفس و ابتلای دانش آموزان و کارکنان ادارات به این علایم از ورود به مدارس و محل کار جلوگیری شود.

مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با ائمه جماعات با هدف کاهش خطر ابتلا به ویروس کرونا و نحوه زیارت زائران از حرمین شریفین هماهنگی لازم را انجام دهند.

مهندس «مسعود قنبریان» افزود: استفاده از صابون مایع برای شست و شوی دست دانش آموزان و کارکنان ادارات و شست و شوی سرویس های بهداشتی با محلول وایتکس 10درصد و ضد عفونی سطوح با محلول وایتکس یک درصد در سطح ادارات، مدارس، گندزدایی وسایل حمل و نقل جادهای، عمومی، مسافر و بار گامی مهم در کاهش آلودگی و ابتلا به بیماری ویروس کرونا است./105

 

تلاش مجموعه بیمارستان مادر و کودک شوشتری برای ارتقای سلامت مادران باردار در برابر کروناویروس

تیم ایمنی در بیمارستان مادر و کودک شوشتری، نشست کمیته رویکرد ایمن در مواجهه با «ویروس کرونا» تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مادر و کودک شوشتری، مدیر این مرکز درمانی با اعلام این خبر گفت: تیم ایمنی بیمارستان، در راستای ارتقای سلامت و ایمنی کارکنان در مواجهه با موارد مشکوک بیماران به کرونا ویروس، تشکیل نشست داد.

«طاهره گشتاسبی» با اشاره به مصوبات این نشست بیان کرد: در این نشست مقرر شد اتاق های زایمان فیزیولوژیک، به عنوان اتاق قرنطینه بیماران کروناویروس تجهیز شود، مسیر انتقال بیماران از تریاژ به محل قرنطینه، با نوار خاکستری از درب اورژانس مشخص شود و همچنین داروخانه بیمارستان ظرف مدت 48 ساعت ماسک N95 و گان ضد آب تهیه کند.

او افزود: در این نشست مقرر شد فیلم های آموزشی و تیزرهای پیشگیری از ویروس کرونا به مراجعه کنندگان و گروه های پرخطر از جمله مادران باردار در درمانگاه به صورت روزانه نمایش داده شود و کلاس آموزشی داخلی برای پزشکان، سرپرستاران، تمام کارکنان درمانی و پاراکلینیکی و همچنین به تمامی کارکنان واحد تریاژ، نیروهای خدماتی و توزیع غذا به صورت ویژه آموزش داده شد.

مدیر بیمارستان مادر و کودک شوشتری، بازدید مدیریتی ایمنی را با تمرکز بر بهبود وضعیت تجهیزات پزشکی و شناسایی عوامل تهدید کننده و شرایط ایمنی بیمار عنوان کرد و افزود: در این بازدید کامل و کافی بودن تجهیزات حفاظت فردی کارکنان در تمامی واحدها کنترل شد.

در حاشیه این بازدید، آموزش چهره به چهره به کارکنان در خصوص مواجهه با بیماران مشکوک و راه و روش پیشگیری و ایمنی ارائه شد، راهکارهای بهبود برای ارتقای بهداشت دست و نصب ضدعفونی کننده دست در نقاط بیشتری از بیمارستان ورودی راهروها، بخش ها و آسانسورها تعبیه شد./105

 

برگزاری کارگاه آموزشی مقابله با کرونا ویروس ویژه پزشکان و پرستاران مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)

کارگاه آموزشی مقابله با ویروس کرونا ویژه پزشکان و پرستاران مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)، با هدف ضرورت آمادگی کادر درمانی این مرکز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، «مهران حقگو» سوپروایزر آموزشی این مرکز، لزوم برگزاری این کارگاه آموزشی را فراگیری نحوه شناسایی و اصول برخورد با بیماران مبتلا به کرونا ویروس جدید عنوان کرد و افزود: ساده ترین راهکار برای مقابله و پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی است.

در این برنامه آموزشی دکتر «امیر رودگری» متخصص بیماری های عفونی مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع)، به عنوان مدرس کارگاه حضور داشت./105

 

در نشست شورای سلامت فراشبند تاکید شد: شست ‌و شوی صحیح دست ‌ها، نخستین خط دفاع در برابر ویروس کرونا

نشست شورای سلامت فراشبند با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای جدید و بررسی راهکارهای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، در فراشبند برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه بهداشت در این نشست که با محوریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس و تصمیم گیری های لازم در این زمینه برگزار شد، با اشاره به راه های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، نشانه های آن و وضعیت شهرستان از نظر وجود بیماری و رعایت نکات بهداشتی، بر آموزش و اطلاع ‌رسانی درست برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد و گفت: ویروس جدید کرونا به قدری جدید و ناشناخته است که هنوز درمانی برای آن وجود ندارد.

دکتر «حسن کرمی» افزود: کرونا می‌تواند در ابتدا با نشانه هایی مانند سرماخوردگی عادی بروز کند و سپس به صورت سرفه، تنگی نفس شدید، تب و مشکلات حاد تنفسی ادامه یابد؛ این ویروس علاوه بر مشکلات تنفسی، تاثیر مخربی هم بر کبد، کلیه و گوارش انسان می‌گذارد.

او مهمترین عامل پیشگیری و نخستین خط دفاع در برابر ویروس کرونا را شست ‌و شوی صحیح دست‌ ها عنوان کرد و ادامه داد: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا، علاوه بر شست ‌و شوی مرتب دست‌ ها، رعایت مواردی مانند رعایت نکات بهداشتی هنگام سرفه و عطسه، رعایت تعاملات روزانه، کاهش ارتباط با حیوانات، پرهیز از دست دادن و روبوسی، کاهش تماس با سطوح، بهداشت در تغذیه، رعایت مسایل بهداشتی در محیط کار با دام و طیور و استفاده مناسب و اصولی از ماسک برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا الزامی است.
دکتر کرمی، تشکیل تیم های آموزشی از سوی شبکه بهداشت برای برگزاری برنامه های آموزشی گسترده در سطح شهرستان و ادارات و اماکن، تهیه پوستر و پمفلت آموزشی و توزیع آن در ادارات و نهادها، تشدید بازرسی از اماکن عمومی و برخورد با متخلفان بهداشت، لغو تمامی مسابقات و فعالیت های ورزشی و مراسم های فرهنگی و مذهبی، برخورد قضایی با افراد و اماکن و اصناف متخلف در شیوع بیماری کرونا معرفی شده از سوی شبکه بهداشت، موظف شدن تمامی ادارات، اصناف، اماکن عمومی به ضد عفونی کردن مداوم سطوح، تعطیلی شهربازی های سرپوشیده سطح شهرستان تا اطلاع بعدی را از مصوبه های این نشست برشمرد./102

پایان خبر

 

نمایش فیلم
تاریخ:
1398/12/07
تعداد بازدید:
843
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal