سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۳ تير
1397/02/30
به بهانه بزرگداشت روز جهانی پزشک خانواده

سازمان جهانی پزشک خانواده از سال 2010 میلادی، روز نوزدهم ماه می را به عنوان روز جهانی پزشک خانواده معرفی کرده است. با تبریک این روز به همه پزشکان خانواده؛ آنانی که خط اول درمان و پیشگیری از بیماری ها را عهده دار هستند، روز جهانی پزشک خانواده را گرامی می داریم.

 

در فرهنگ غنی ایرانی – اسلامی نیز اهمیت زیادی به امر پزشک خانواده داده شده است. امام علی (ع) در معرفی جایگاه پیامبر اسلام (ص)، او را به عنوان پزشکی معرفی می کند که خود به دنبال بیماران و نیازمندان می رود و آنان را از گمراهی ها نجات می دهد، نقش پزشکان خانواده نیز پیگیری فعالانه شناسایی و درمان بیماری ها و مشکلات ناشناخته روحی و جسمی جمعیت تحت پوشش خود می باشد.

در این باره پزشک نامدار ایرانی، حکیم زکریای رازی می گوید: مریض باید از میان اطبای موثق به یک تن اقتضا ورزد، زیرا کسی که نزد پزشکان متعددی برود، بسیار احتمال دارد که در معرض خطای هر یک از آنها واقع شود، اما یک طبیب خطایش در جنب صوابش بسیار اندک باشد.

اجرای طرح پزشک خانواده در کشور می تواند به الگوی مناسبی در تشخیص و درمان بیماری ها و کاهش آلام دردمندان و صرفه جویی در منابع و آسایش و راحتی بیشتر برای بیماران باشد.

تعداد بازدید:
1871
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:24
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal