آموزش تخصصی و تحصیلات تکمیلی

با توجه به پیشرفت پرشتاب علوم و انفجار اطلاعات در جهان و کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران و نیز گذشت حدود 30 سال از ایجاد دوره های تخصصی دندانپزشکی در کشور، بازنگری برنامه آموزشی امری ضروری و اجتناب ناپذیر می نمود.

 

در این جهت به استناد اساسنامه شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و بند 8 مصوبات پانزدهمین نشست این شورا (مورخ 10/5/77) وظیفه بازنگری برنامه های دوره های تخصصی به عهده کمیسیون برنامه ریزی آموزشی علوم دندانپزشکی محول گردید. این کمیسیون جهت نیل به این هدف،ده کمیته کشوری را با ترکیب تعدادی از اعضای هییت ممتحنه و ارزشیابی، مدیران با سابقه اجرایی و برخی شایستگان جوان تشکیل داد.

 

هر یک از این کمیته ها با نظر خواهی از خبرگان، دانش آموختگان و دستیاران شاغل به تحصیل و نیز بررسی محتوای برنامه آموزشی در کشورهای مختلف جهان ، برنامه آموزشی جدیدی تدوین و به کمیسیون برنامه ریزی اموزشی ارایه نمودند.

 

هم اینک با لطف و  عنایت الهی بازنگری برنامه آموزش دوره های مختلف دستیاری توسط کمیسیون برنامه ریزی آموزشی علوم دندانپزشکی به انجام رسیده و با تایید شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی به مرحله اجرا گذاشته می شود.

 دوره های تخصصی دندانپزشکی و دوره های فلوشیپ دندانپزشکی به شرح زیر می باشد:

1-        آسیب شناسی دهان ، فک و صورت

2-        ارتودنسی

3-        بیماری های دهان، فک و صورت

4-        بیماری های لثه

5-        پروتز های دندانی

6-        جراحی دهان، فک و صورت

7-        درمان ریشه

8-        دندانپزشکی ترمیمی

9-        دندانپزشکی کودکان

10-     رادیولوژی دهان ، فک و صورت

11-     سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی


 

 

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/02/21
تعداد بازدید:
7829
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به  دانشکده دندانپزشکی شیراز  می باشد.
افراد https://www.sums.ac.ir
Powered by DorsaPortal