معرفی مددکاری

سابقه مددکاری بیمارستان نمازی به بیش از 40سال می رسد.

پرسنل مددکاری بیمارستان

مسئول مددکاری: الهه استوار

1.بهناز لرکی

2.فاطمه بذرافشان

ساعات کار  این واحد: 07:00 الی 14 در روز های اداری


فعالیت های واحد مددکاری بیمارستان

راند کل بیماران که هر کدام تحت چه پوششی هستند اعم از کمیته یا بهزیستی یا بی بضاعت .
کار اساسی در رابطه با تخفیف را مددکار با اجازه مدیریت انجام می دهد (تصمیم بعهده مدیر است ) بر آن اساس توضیحات لازم به بیمار داده می شود و اگر هیچ بیمه ای نباشد جهت بیمه خدمات درمانی ایرانیان راهنمایی میگردند . اگر بیمار افغانی باشد آنهایی که کارت شناسایی دارند از طریق دفتر اتباع و دفتر پیشخوان خدمات دولت طبق راهنمایی مددکار بیمه میگردند .

مددکاری با بهزیستی کمیته امام (ره)، اداره اوقاف و سازمان ملل خیریه های مختلف ارتباط دارد .

 

ماده 92 بیماران تصادفی :

بیمارانی که در اثر تصادف در بیمارستان نمازی بستری می گردند جهت مراجعه به کلانتری و آوردن مدارک مورد نیاز جهت ثبت ماده 92 راهنمایی و به آنها نامه داده میشود.

 

مشاوره وگروه درمانی :

بیمارانی که در بخشهای خاص و آنکولوژی و کودکان به مدت طولانی بستری هستند به دلیل درمان طولانی مدت وکاهش امید به درمان دچار افسردگی می شوند، برای تسریع در روند بهبود ی وکاهش افسردگی ،جلسات مشاوره انفرادی وگروهی ترتیب داده می شود و همچنین در راستای کمک به بهبود روحیه این بیماران نسبت به توزیع مجله شادکامی، اسباب بازی وکتابهای مناسب اقدام گردیده است. راند روزانه بخشهای مختلف بیمارستان وشناسایی بیمارانی که به عناوین مختلف احتیاج به مساعدت های مددکاری دارند وتشخیص نوع خاص مشکلات آنها نظیر مسائل عاطفی ،حمایت های روحی،مشکلات مالی وخانوادگی وفرهنگی و ارجاع این بیماران به مراکز حمایتی نظیر بنیاد امید وبهزیستی واتباع بیگانه جهت بیماران خارجی صورت می پذیرد .ضمناگروه درمانی با هماهنگی مسئولین بخش ها انجام می گردد.


مشاوره در بخشهای اطفال:

در بخش های اطفا ل درصورت تشخیص به مشا وره توسط پرستاری بخش به مددکاری اطلاع داده می شود ودر مورد کودکانی که از لحاظ مورد خودکشی ،کودک آزاری وموارد مشکوک دیگر طی مشاوره و بررسی جهت پیگیری به اورژانس اجتماعی اطلاع داده می شود وهمچنین جهت تشویق کودکان و تسریع در بهبود وتسهیل در درمان اسباب بازی وکتاب قصه در بین بچه ها توزیع می گردد وهمچنین اطاق های بازی بخشها توسط مددکاری تجهیز می گردد ودر بخش نوزادان آموزش تغذیه باشیر مادر با همکاری مددکاری اجتماعی انجام می گیرد.


بیمه کردن بیماران بلاصاحب وبدون بیمه :

با توجه به قانون استفاده همه اقشار از امکان بیمه همگانی ،سازمان بیمه خدمات درمانی این امکان را در اختیار همه اقشار جامعه قرار داده است وبراین اساس واحد مددکاری بااستفاده ازلیست بیمارانی که در زمان پذیرش بدون بیمه ویا بلا صاحب

بوده اند وبا تفکیک بخشها توسط پرسنل مددکاری،اطلاع رسانی راجع به استفاده از بیمه همگانی انجام میشود .


خیرین :

خیرین گرامی جهت کمک به بیماران بی بضاعت و پرداخت هزینه بیمارستان و خرید وسایل مورد احتیاج بیماران و بیمارستان همکاری دارند.

 

ساعت کاری مددکاری :

مددکاری بیمارستان نمازی از ساعت 07:00 الی14:00 روزهای اداری فعال میباشد .

 


تاریخ به روز رسانی:
1399/12/25
تعداد بازدید:
5855
مرکز آموزشی و درمانی نمازی
آدرس: شیراز، خیابان زند، میدان نمازی، مرکز آموزشی درمانی نمازی
کدپستی:  13311-71936 تلفکس:  36474326 تلفن:  61- 36474332 -071   پست الکترونیک  nemazee_inf@sums.ac.ir
کد اقتصادی : 411375173186     شناسه ملی : 14003253980
کلیه حقوق این وب سایت متعلق یه مرکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز می باشد.
Powered by DorsaPortal