هیچ بیماری با علایم کورونا ویروس در فارس شناسایی نشده است

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به انتشار خبر بستری بیماری با علایم کروناویروس در یکی از بیمارستان های شیراز، این شایعه را رد کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با بیان اینکه بیماری کورونا ویروس طی روزهای اخیر، یکی از سوژه های خبری مهم سلامت در کشور بوده است، گفت: برخی افراد سودجو، در این میان با هدف جلب مخاطب، از حساسیت و توجه عمومی نسبت به این بیماری، سوء استفاده کرده و اقدام به انتشار اخبار کذب می کنند.

او افزود: با وجود پیگیری جدی همه مبادی هوایی استان و نظارت های جدی کارشناسان بر سلامت عمومی مردم استان، تاکنون هیچ موردی از ابتلا به بیماری کورونا در فارس شناسایی نشده و انتشار خبر بستری بیماری با علایم این بیماری، همچون مواردی از این دست که طی روزهای اخیر با آن مواجه بوده ایم، یک خبر کذب است.

معاون بهداشت دانشگاه با آرزوی سلامتی برای عموم مردم، رعایت بهداشت فردی، به ویژه برای گروه های آسیب پذیر همچون سالمندان، کودکان، بیماران تنفسی و زنان باردار را مهم ترین راه پیشگیری از ابتلا به این بیماری عنوان کرد و گفت: در کنار اینگونه مراقبت ها نیز، تیم های سلامت استان همه راهکارهای مراقبتی را برای تامین سلامت عمومی به کار می گیرند./101

پایان خبر

تاریخ به روز رسانی:
1398/12/05
تعداد بازدید:
5518
آدرس: شیراز، خیابان زند، جنب هلال احمر، ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز-طبقه هشتم-مدیریت روابط عمومی
کدپستی: 71348-14336 تلفکس: 32308200-071 تلفن: 32122713-071
Powered by DorsaPortal