سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
خبر امروز/ 21 بهمن
.

برگزاری طرح رویش دانشجویان ورودی بهمن در دانشکده پزشکی

طرح رویش ویژه دانشجویان جدید رشته پزشکی، رودی بهمن 97 در داشنکده پزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر فرهنگی دانشجویی دانشکده گفت: مراسم طرح رویش در ابتدای هر نیمسال تحصیلی، ویژه دانشجویان ورودی جدید و با هدف آشنایی آنها با سبک زندگی دانشجویی قوانین و آئین نامه های آموزشی، فرهنگی، دانشجویی و رفاهی دانشگاه و همچنین آشنایی با استادان و مسوولان دانشگاه برنامه ریزی می شود که امسال با خلاقیت و ایده های دانشجویی، این برنامه متفاوت تر از سال های گذشته برگزار شد.

 

«محمدامین نوح پیشه» افزود: طرح رویش امسال با حضور 120 دانشجوی رشته پزشکی در سه روز و با همکاری معاونت آموزشی دانشکده و سایر بخش ها با برنامه هایی از قبیل معرفی معاونت فرهنگی و دانشجویی، مدیریت تربیت بدنی، فرهنگسرای نهاد رهبری، معاونت آموزشی و اساتید مشاور، معاونت پژوهشی کمیته تحقیقات، شورای صنفی دانشجویان و همچنین کارگاه سبک زندگی دانشجویی با موضوع مدیریت چرخه افکار استرس زا و روابط موثر برگزار شد.

او از جمله برنامه های این رویداد به کارگاه مدیریت افکار منفی و برگزاری مسابقات علمی و فرهنگی اشاره کرد که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

نشست توجیهی والدین با موضوع شیوه های رفتار با دانشجوی رشته پزشکی با حضور دکتر «محمدباقر خسروی»؛ رئیس دانشکده پزشکی، همچنین حضور دیگر اساتید این دانشکده همچون دکتر «زهرا وجدانی»، دکتر «سید ضیاء الدین تابعی»، دکتر «سید محمد شفیعی»، دکتر «حسین بردبار» و گروه اساتید دانشکده پزشکی در بین دانشجویان با هدف برقراری ارتباط مستقیم با دانشجویان، از دیگر بخش های این آئین بود.

 

همچنین دکتر «حسین بردبار» رئیس استاد مشاور دانشکده پزشکی از دیگر شرکت کنندگان در این برنامه بود.

او اعلام کرد: طرح استاد مشاور امسال با حضور 130 دانشجوی رشته پزشکی و با همکاری معاونت آموزشی دانشکده و حضور اساتید مشاور گروه های علوم پایه برگزار شد.

دکتر «قاسم عسگری»؛ استاد مشاور دانشکده پزشکی نیز گفت: اساتید مشاور دانشکده پزشکی دلسوزی خود را در زمینه پیشرفت تحصیلی و همچنین رفع مشکلات روحی و جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان به صورت مستند به ثبت رسانده اند.

«فاطمه کمالی»؛ کارشناس استاد مشاور نیز گفت: طرح استاد مشاور در ابتدای هر نیمسال تحصیلی، ویژه دانشجویان ورودی جدید،با هدف هدایت و نظارت مستمر بر روند تحصیلی دانشجویان و شناسایی عوامل موثر بر وضعیت آموزشی دانشجویان، شناسایی زمینه های آسیب پذیری و عوامل غیر آموزشی موثر بر وضعیت آموزشی دانشجویان و تلاش برای رفع آنها برنامه ریزی می شود.

در این مراسم دانشجویان کمیته استاد مشاور دانشجویی دانشکده پزشکی نیز دانشجویان جدید را با این طرح آشنا کردند و دانشجویان با اساتید مشاور خود آشنا شده و پرونده های مربوط به اطلاعات آموزشی خود را کامل و مورد بررسی قرار دادند./101

 
تقدیر از پزشک نیکوکار بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید 

رییس بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید از نیت نیک پزشک شاغل این بیمارستان، برای کمک به نیازمندان تقدیر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سجاد شرافت» گفت: دکتر «زهره مقامی» متخصص پوست و مو در اقدامی خیرخواهانه و انسان دوستانه، مبلغ بیست میلیون تومان به حساب مجمع خیرین بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) لامرد واریز و هدف از این کار را ترویج فرهنگ وقف و کمک به بیماران نیازمند عنوان کرد و همچنین از تمام همکاران و کارکنان بیمارستان خواست تا برای شرکت در این امر خیر، مشارکت کنند./102

 

خدمت رسانی رایگان به بیماران مناطق محروم در سپیدان

طرح ویزیت رایگان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی شهرستان سپیدان، اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان با تاکید بر اینکه تحولات عظیمی به برکت انقلاب اسلامی در کشور رخ داده است، گفت: امروزه مردم شاهد تحولاتی عظیم در عرصه های مختلف هستند که ارایه خدمات درمانی و بهداشتی، یکی از هزاران دستاورد انقلاب است.

 

مهندس «سیاوش کریمی» افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، پنج تیم پزشکی در دهه مبارک فجر به مناطق محروم سپیدان اعزام و خدمات بهداشتی و درمانی رایگان، به ساکنان این مناطق ارایه می شود.

او اضافه کرد: افزایش امید به زندگی و ارایه خدمات درمانی و سلامت روستایی، تنها بخشی از دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت است و وضعیت بهداشتی و درمانی شهرها و روستاهای کشور، به هیچ عنوان قابل مقایسه با دوران پیش از انقلاب نیست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان هدف از ارایه خدمات رایگان در روستاهای سپیدان را خدمت رسانی به همه مردم به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ایام سوگواری بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س)، عنوان کرد و افزود: در این طرح، ویزیت رایگان در روستاهای «سرناباد»، «ریگون»، «شیخ محمدرضایی» ارایه شده و این برنامه در روستاهای «خلیلی» و «دلخان» نیز تداوم می یابد.

کریمی گفت: تیم پزشکی اعزام شده شامل پزشک، ماما، کارشناس بهداشت روان و کارشناس تغذیه، خدمات رایگان را به بیش از 90 نفر در سه روستای ریگون، شیخ محمدرضایی و سرناباد، در مدت دو روز ارایه دادند./102

 
برپایی ایستگاه سلامت در نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بوانات 

ایستگاه سلامت با حضور کارشناسان بهداشت، درمان و سلامت شبکه بهداشت و درمان بوانات، در نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی این شهرستان، برپا شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس شبکه بهداشت و درمان بوانات گفت: در کنار ارایه دستاوردها در حوزه های مختلف سلامت در نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ایستگاه سلامت با حضور کارشناسان مرتبط و ارایه خدمات سلامت به بازدید کنندگان برپا شد.

دکتر«زهرا کریمی» هدف کارگروه تخصصی شبکه بهداشت و درمان در این نمایشگاه را معرفی دستاوردهای حوزه های مختلف در چهلمین سالگرد انقلاب عنوان کرد.

 

کارشناسان بهداشت، درمان و سلامت شبکه بهداشت و درمان بوانات، در این نمایشگاه از دستاوردهای شاخص حوزه سلامت شهرستان در طول چهل سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی به همراه شاخص های مقایسه ای عملکردی قبل و بعد از انقلاب در معرض دید عموم قرار دادند./105

 
بهره برداری از 2 طرح عمرانی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان در دهه مبارک فجر

به مناسبت دهه مبارک فجر، دو باب خانه بهداشت در شهرستان ارسنجان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان ارسنجان در آیین افتتاح خانه بهداشت «علی آباد ملک» ارسنجان، گفت: بسته های خدمتی سلامت محور و تامین زیرساخت های بهداشتی و درمانی، یکی از اهداف مهم طرح تحول سلامت بوده که با تامین اعتبارات موردنیاز این طرح ها، پروژه های عمرانی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، با فواصل زمانی کوتاهی به بهره برداری می رسند.

«کورش قنبری» افزود: خانه های بهداشت جدید «علی آباد» و «خبریز»، هرکدام با زیر بنای 100 متر مربع با اعتباری بالغ بر 120 میلیون تومان طی یک سال ساخته و به بهره برداری رسید که در مجموع بیش از1500 خانوار روستایی را تحت پوشش خدمات بهداشتی قرار می دهند.

 

او در این آیین گزارشی از وضعیت پیشرفت فیزیکی مراکز سلامت شهری و روستایی، خانه های بهداشت و ساختمان های اداری در دست ساخت شبکه بهداشت و درمان ارسنجان ارایه کرد.

به مناسبت دهه مبارک فجر، عملیات ساخت دو باب خانه بهداشت در ارسنجان با حضور مهندس«محمدمهدی برومندی»نماینده مردم شهرستان های مرودشت، ارسنجان و پاسارگاد در مجلس شورای اسلامی و مسوولان محلی شهرستان آغاز شد./105

 

ارایه خدمات آزمایشگاهی به ساکنان روستاهای زرقان به مناسبت دهه مبارک فجر

به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، ارایه خدمات آزمایشگاهی به مردم دهستان های رحمت آباد، بندامیر و شهر لپویی به صورت رایگان ارایه شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «منوچهر صارمی نوری» مسوول امور آزمایشگاه های شبکه بهداشت و درمان زرقان، از اجرای طرح رایگان آزمایش قندخون، چربی خون وCBC در مناطق روستایی اتابک، لاهیجی، رحمت آباد و شهر لپویی خبر داد.

 

در این طرح که با همکاری سپاه زرقان و حوزه مقاومت بسیح امام علی (ع)دهستان بندامیر برگزار شد، بالغ بر 200 نفر از جمعیت گروه هدف به طور رایگان از خدمات آزمایشگاهی بهره مند شدند.

این طرح امسال به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، باشکوه تر از سال های قبل اجرا شد./105

 

به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد: گردهمایی بسیجیان مرکز بهداشت شهدای انقلاب

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب از آیین بزرگداشت دهه پر فروغ فجر در گردهمایی بسیجیان این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «حمیدرضا قاسم پور» در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا(سلام الله علیها) به برگزاری سالگرد انقلاب به نحو شایسته و با شکوه تر از قبل تاکید کرد و آن را به نمایش گذاردن دستاوردها و برکات انقلاب به نسل امروز دانست.

او بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب را آشنایی نسل سوم و چهارم انقلاب با گذشته و مبارزات دوران انقلاب عنوان کرد و افزود: با برپایی شایسته سالگرد پیروزی انقلاب، می توان گوشه ای از دستاوردها و برکات این نظام را به نسل جدید منتقل کرد.

 

دکتر « قاسم پور» ادامه داد: باید شکرگذار این همه دستاورد و برکات انقلاب باشیم و برای حفظ اقتدار و پاسداری از آرمان های آن با تمام توان تلاش کنیم.

کارشناس امور فرهنگی و مذهبی ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این مراسم گفت: مردم از سال ها پیش با تلاش، همت و فدارکاری در حفظ و احیای ارزش های اسلامی و دینی تلاش کردند که با پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) به اوج خود رسید.

حجت الاسلام «حجت اله نوائی» افزود: دشمنان امروزه با نقشه های مختلف در صدد از بین بردن انقلاب هستند و مسوولان باید در راستای حل مشکلات مردم اهتمام ورزند.

جانشین فرمانده سپاه ثارالله استان فارس نیز در جمع کارکنان مرکز بهداشت شهدای انقلاب گفت: رسالت انبیاء به ویژه پیامبر عظیم الشان اسلام(ص)، ابلاغ پیام دین، همان کلام توحید، هدایت بشریت، تربیت انسان ‌ها و رساندن جامعه به سر منزل مقصود است.

سرهنگ « اکبری» اضافه کرد: گفتمان انقلاب را باید در جامعه بسط داد و متبلور کرد و شعارهای انقلاب از جمله استقلال و آزادی را تقویت و جمهوری اسلامی را احیا کرد، باید در مسیر خدمت به مردم و ایجاد امید و انگیزه در جامعه تلاش کرد و با اسلامی و انقلابی کردن جامعه زمینه‌ ساز ظهور بود.

این برنامه با پیگیری های واحد امور فرهنگی و دفتر بسیج جامعه پزشکی و همکاری روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای انقلاب، با حضور بیش از یکصد نفر از کارکنان در سالن خاتم (ص) برگزار شد./105

 

برگزاری آزمون متمرکز بیش از 450 مراقب سلامت در مرکز بهداشت شهدای انقلاب

آزمون متمرکز مراقبان سلامت در مرکز بهداشت شهدای انقلاب برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسوول توسعه شبکه مرکز بهداشت شهدای انقلاب با اعلام این خبر گفت: با هدف سنجش سطح علمی و اطلاعات مراقبان سلامت تحت پوشش، آزمون متمرکز با حضور بیش از 450 نفر از مراقبان سلامت تمامی پایگاه های پزشک خانواده دولتی و خصوصی برگزار شد.

دکتر« الهام افاضاتی» افزود: در این آزمون که در 11 حوزه این مجموعه برگزار شد، مراقبان سلامت اطلاعات شغلی و تخصصی خود را برای آمادگی بیشتر به رقابت گذاشتند./105

 

بهره برداری از طرح توسعه بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند در ششمین روز دهه فجر

طرح توسعه بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند با حضور دکتر «بابک شیرازی یگانه» رییس اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حجت الاسلام «هادی ابراهیمی» امام جمعه و مدیران ارشد شهرستان فراشبند، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند با اشاره به دستاوردهای بخش سلامت و پیشرفت های این شهرستان در حوزه سلامت، گفت: طرح توسعه بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند با زیربنای 200 مترمربع شامل دو بخش اتفاقات و آزمایشگاه در نظر گرفته شده است.

 

«حسین شفیعی» افزود: عملیات اجرایی این فاز بیمارستانی از آذر 94 آغاز شده و برای تکمیل آن، بالغ بر سه میلیارد ریال هزینه شده است.

او افزود: با بهره برداری از این فاز و افزایش تخت های بخش اتفاقات، زمینه ارایه خدمات به شیوه مناسب تری برای شهروندان فراهم می شود.

سرپرست بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند، با اشاره به توسعه فضای آزمایشگاهی در این بیمارستان، گفت: خدماتی مانند آزمایش قندخون، چربی خون، کراتنین، اوره، آنزیم های کبدی، مسمومیت های حاملگی، پروستات، فریتین، کشت ادرار، روماتیسم، عفونت خون، کم خونی و زردی نوزادان، در این آزمایشگاه به مراجعان ارایه می شود./102

 

آشنایی سالمندان فراشبند با روش های پیشگیری و مهار بیماری های سالمندی

با هدف آگاه سازی و آموزش سالمندان، کارگاه آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های سالمندی، با حضور جمعی از سالمندان روستای «آویز» شهرستان فراشبند، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهورز خانه بهداشت آویز با بیان اینکه یکی از اهداف مهم برگزاری این دوره آموزشی، حضور سالمندان در جامعه است، گفت: سالمندان حاضر در این دوره آموزشی، با شیوه های پیشگیری از بیماری های دوران سالمندی از جمله آرتروز، پوکی استخوان، بیماری های قلبی و عروقی، سکته مغزی، دیابت، آلزایمر و پیشگیری از سقوط، آشنا شدند.

 

«ابوالفضل کشاورز» علت های ژنتیکی، وجود فرد دیابتی در افراد درجه یک خانواده، سبک زندگی، رژیم غذایی پُر انرژی و بدون فیبر، فشار خون بالا و عفونت های ویروسی را از عوامل موثر در ایجاد بیماری دیابت برشمرد و شرکت کنندگان را با تاثیر چاقی بر دیابت، راه های پیشگیری از دیابت، عوارض دیابت و نشانه های کاهش قند خون، آشنا کرد.

او همچنین با ارایه مطالبی در زمینه بیماری های قلبی عروقی، عوامل خطر ایجاد این بیماری ها و درمان فشارخون بالا و اشاره به اینکه فشار خون بالا، موجب سکته مغزی و قلبی می شود، افزود: بیشترین میزان مصرف نمک برای هر نفر در طول روز، کمتر از نصف یک قاشق چایخوری است.

این بهورز با اشاره به پوکی استخوان و عواملی که سبب بروز آن می شود، گفت: 30 درصد ایرانیان دچار پوکی استخوان هستند، در حال حاضر دویست میلیون نفر از بانوان دنیا از بیماری پوکی استخوان رنج می برند؛ از هر چهار بانوی بالای 50 سال، یک نفر و از هر هشت مرد بالای 50 سال، یک نفر از این بیماری رنج می برد.

در ادامه این کارگاه آموزشی که با همکاری اداره بهزیستی شهرستان فراشبند و خانه بهداشت آویز برگزار شد، سالمندان علاوه بر روش های جلوگیری از پارکینسون، پوکی استخوان، آرتروز، بیماری های عفونی و مدیریت دیابت، با نشانه های این بیماری، شیوه درمان و پیشگیری از آن، آشنا شدند./102

 

بهره برداری از 3 خدمت جدید سلامت در ممسنی همزمان با دهه مبارک فجر

سه واحد بهداشتی شامل یک خانه بهداشت و دو خانه پزشک، در شبکه بهداشت و درمان ممسنی به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی چوبینه» رییس شبکه بهداشت و درمان ممسنی با اعلام خبر بهره برداری از این پروژه ها همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: این واحدها شامل خانه پزشک «دولت آباد» و «میشان» و خانه بهداشت «بله زار» از توابع بخش دشمن زیاری و ماهورو میلاتی است که اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان برای ساخت آنها هزینه شده و زیربنای هر کدام از این واحدها، 130 مترمربع است./102

 

برپایی غرفه سلامت در نمایشگاه سیاه چادر جهاد کشاورزی بخش علامرودشت

غرفه سلامت منطقه بهداشت و درمان بخش علامرودشت، در نمایشگاه جهاد کشاورزی این منطقه، برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس منطقه بهداشت و درمان بخش علامرودشت، هدف از برپایی غرفه سلامت در این نمایشگاه را گرامیداشت خدمات ارزنده انقلاب به مردم در حوزه بهداشت و درمان، عنوان کرد.

 

«محمدصادق عباسی مقدم» افزود: در این برنامه که با همکاری واحدهای بهداشتی و پایگاه اورژانس 115 علامرودشت، غربالگری فشارخون و آموزش های بهداشتی به بازدیدکنندگان، ارایه شد.

نمایشگاه سیاه چادر با هدف معرفی و آشنایی مردم با صنایع دستی و دامی عشایر و روستاییان، از پانزدهم تا هفدهم بهمن در جهاد کشاورزی علامرودشت، برگزار شد./102

 

برگزاری کارگاه مهارت های ارتباطی در نی ریز

همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر، کارگاه آموزشی با موضوع «ارتباط مؤثر در خانواده» در شهرستان نی ریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز، مسوول مشاوره بهارنکو نی ریز در این باره گفت: این کارگاه یک روزه با هماهنگی سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نی ریز و با حضور همسران، مادران و دختران شهدا و جانبازان برگزار شد.

 

«محمد جواد خواجه ای» افزود: این افراد نماد استقامت و ایثارگری هستند و امروزه آرامش و آسایش جامعه، از برکت شهدا و خانواده هایشان است.

در پایان، نشست پرسش و پاسخ برای اعضا برگزار و به سؤالات حاضران پاسخ داده شد./105

 

بهره برداری از طرح های درمانی شبکه بهداشت و درمان خرم بید به مناسبت دهه مبارک فجر

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر، آزمایشگاه و داروخانه بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) خرم بید با حضور «یدالله رحمانیان» معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، دکتر «قاسم ایزدی» نماینده معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، فرماندار، امام جمعه و جمعی از مسوولان ادارات شهرستان خرم بید، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان خرم بید گفت: از آنجا که سلامتی دغدغه همیشگی مردم است، تمام تلاش ها برای برآورده شدن آن انجام می شود و با جذب پزشکان متخصص در رشته های مختلف، سعی شده است در سریع ترین زمان، خدمات با کیفیت به مردم و مراجعان، ارایه شود.

 

دکتر «علیرضا شریعتی» افزود: بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) صفاشهر با داشتن متخصصان قلب و عروق، جراحی، اورولوژی، زنان، اطفال، داخلی، بیهوشی، سونوگرافی، چشم، گوش و حلق و بینی، ارتوپد، اعصاب و روان و فعالیت اتاق عمل در طول هفته، توانسته رضایتمندی مردم را همراه داشته باشد.

او با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه جدید این بیمارستان، اضافه کرد: این آزمایشگاه با اعتبار چهار میلیارد و ششصد میلیون ریال با مشارکت دانشگاه و کمک موسسه خیرین حضرت ولیعصر(عج) تجهیز و به بهره برداری رسیده و آماده ارایه خدمت به مردم است.

رییس شبکه بهداشت و درمان خرم بید ادامه داد: آزمایشگاه جدید بیمارستان صفاشهر، شامل بخش های بیوشیمی، هماتولوژی، انعقاد، سرولوژی و میکروب شناسی است.

در ادامه آیین بهره برداری از آزمایشگاه جدید بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) صفاشهر، کلنگ ساخت یک باب پانسیون برای اسکان پزشکان نیز به زمین زده شد./102

 

ارایه خدمات رایگان سلامت به روستاییان و عشایر فراشبند به مناسبت دهه فجر

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، یک تیم پزشکی از شبکه بهداشت و درمان فراشبند با هدف خدمت ‌رسانی به روستاییان و عشایر و محرومیت ‌زدایی از مناطق کمتر برخوردار در حوزه سلامت، عازم روستاها و مناطق عشایری شهرستان فراشبند شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند گفت: به مناسبت گرامیداشت این ایام فرخنده، در راستای برابری عدالت در سلامت و بر اساس محرومیت مناطق شهرستان فراشبند، این تیم پزشکی متشکل از پزشک عمومی، ماما، پرستار و دارویار برای خدمات رسانی در حوزه سلامت به مناطق محروم روستایی و عشایری اعزام شدند.

دکتر «حسن کرمی» افزود: در این برنامه، علاوه بر معاینه پزشکی و توزیع دارو، خدمات مامایی و مشاوره ای شامل مشاوره خانواده و مشاوره های لازم درباره فشارخون، دیابت و بیماری های مزمن به ساکنان این مناطق، ارایه شد.

او هدف از اجرای این برنامه جهادی را حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و کمتر برخوردار جامعه در دسترسی به خدمات سلامت و خدمت رسانی و ارتقای سطح سلامت روستاییان و عشایر عنوان کرد و گفت: در این برنامه، برای بالا بردن سطح آگاهی در زمینه خودمراقبتی و نقش آن در سلامت جامعه، بروشورهای آموزشی بین خانوارهای عشایری توزیع شد./102

 

عیادت خادمان حضرت شاهچراغ(ع) از بیماران بستری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری

خادمان آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، از بیماران بستری در بیمارستان مادر و کودک شوشتری عیادت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همزمان با دهه مبارک فجر و فرارسیدن دهه فاطمیه(س)، جمعی از خادمان آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، با مداحی و به همراه داشتن قرآن و پرچم ضریح و توزیع بسته های متبرک، با هماهنگی و همکاری امور فرهنگی بیمارستان در مراسم تلاوت حدیث کسا حاضر و با مداحی و عزاداری در وصف حضرت فاطمه زهرا (س) برای شفای همه بیماران، دست به دعا برداشتند.

«دکتر محمد آفرید» رئیس بیمارستان مادر و کودک شوشتری، گفت: همچنین آیین زیبای اذان گویی در گوش نوزادان با حضور خادمان آستان مقدس حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) صورت پذیرفت./105

 
به مناسبت دهه مبارک فجر اجرا شد: اجرای طرح غربالگری سلامت در پایگاه سلامت چاه سرخ لپویی

به مناسبت دهه مبارک فجر، طرح غربالگری سلامت، برای یکصد نفر از مراجعه کنندگان در پایگاه سلامت چاه سرخ لپویی اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «محمد جوکار» مسوول مرکز خدمات جامع سلامت لپویی از انجام طرح رایگان تست قند خون و فشار خون و اندازه گیری وزن و قد در پایگاه سلامت چاه سرخ لپویی به مناسبت ایام مبارک دهه فجر خبر داد.

کاردان مبارزه با بیماری های مرکز خدمات جامع سلامت لپویی گفت: هر روزه شاهد افزایش روزافزون بیماری دیابت و فشار خون هستیم و این بیماری ها نیز در کشور شیوع بالایی دارد، حدود نیمی از مبتلایان از بیماری خود آگاهی ندارند که با پیشرفت این بیماری ها ،صدمات غیر قابل جبرانی به فرد وارد می شود.

«تقی رضایی» افزود: طرح های غربالگری که به صورت رایگان انجام می شود، به مردم کمک می کند که از بیماری خود آگاه شده و برای درمان خود اقدام کنند./105

 

گرامیداشت چهلیمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت

به مناسبت دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و شهدای دفاع مقدس، مراسمی در مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «حسن مشایخی» مدیر مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری مرودشت ضمن تشریح و مقایسه دستاوردهای چهل ساله انقلاب، به ویژه مولفه های برجسته و ارزشمند انقلاب مانند ایجاد فضای باز سیاسی، تنوع احزاب، برگزاری انتخابات شفاف، حضور بانوان در صحنه های مختلف سیاسی و اجتماعی، قدرت نظامی و ایجاد فضای نقد در جامعه، بیان کرد: تمام این دستاوردها حاصل اتحاد و همدلی مردم و مسوولان است و امیدواریم ملت آگاه و همیشه هوشیار در آینده نیز با همین رویکرد در مقابل فضاسازی های مسموم دشمنان و فشارهای روانی ناشی از تحریم های اقتصادی ایستاده و شاهد پیشرفت کشور باشیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین «معصومی» امام جماعت بیمارستان شهید مطهری مرودشت نیز در این آیین به بیان با ذکر سیر تحول انقلاب شکوهمند اسلامی از ابتدا تا پیروزی در 22 بهمن ماه 57 و مقایسه جنبه های متمایز آن با دیگر انقلاب های جهان پرداخت.

این مراسم از سوی بسیج جامعه پزشکی از پزشکان و اعضای فعال بسیج تقدیر شد، همچنین کارمندان نمونه استانی، بازنشستگان سال 96 و تیم های اول و دوم مسابقات ورزشی ویژه دهه فجر تجلیل شدند.

پخش نماهنگ انقلابی و اجرای سرود از سوی نونهالان مهدکودک بیمارستان، از دیگر برنامه های این مراسم بود./105

 

معرفی مسوول حراست مرکز آموزشی درمانی ابن سینا

با حضور مشاور رییس دانشگاه و مدیر حراست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسوول جدید حراست مرکز آموزشی درمانی ابن سینا، معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیر حراست دانشگاه با گرامیداشت ایام الله دهه فجر و تسلیت دهه فاطمیه، جایگاه بیمارستان ابن سینا در ارایه خدمات شایسته به بیماران را ویژه عنوان کرد و گفت: همانگونه که در بیمارستان ابن سینا خدمات منحصر به فردی به بیماران ارایه می شود، نگاه دانشگاه نیز به این بیمارستان نگاهی ویژه و تلاش های مدیران و کارکنان این مرکز، قابل تقدیر است.

 

دکتر «عبدالحسین فرح بخش» افزود: مجموعه بیمارستان، حراست دانشگاه را در کنار خود بدانند و این واحد همواره پذیرای کارکنان در زمینه یاری رساندن، تسهیل امور و حل مشکلات آنان است.

دکتر «ابراهیم مقیمی» رییس مرکز آموزشی درمانی ان سینا نیز در آیین معرفی مسوول حراست جدید این مرکز، گفت: همه ما باید در خدمت رسانی به بیماران از یکدیگر سبقت بگیریم و همیشه حراست را در کنار خود ببینیم و با یکدلی و صمیمیت، در راستای پیشبرد اهداف مرکز گام برداریم.

مدیر مرکز آموزشی درمانی ابن سینا گفت: خدمت به بیمار سرلوحه کار ماست و همه همکاران در این مرکز، به طور جدی تلاش می کنند تا خدمات بهتر و با کیفیت بیشتر به بیماران ارایه کنند.

«علی شجاعی» ابراز امیدواری کرد با حضور مسوول جدید حراست بیمارستان، بتوانیم در ارایه خدمت به بیماران موفق تر عمل کنیم و مسایل موجود را با درایت، دوراندیشی و با نگاه خدمت به بیماران، برطرف کنیم.

مدیر مرکز آموزشی درمانی ابن سینا اضافه کرد: به دلیل نوع بیماران این بیمارستان، همکاران نیاز به آرامش خاطر بیشتری دارند و حراست می تواند در این زمینه، آرامش را به همکاران هدیه کند.

در ادامه، «ولی الله مرادی» مسوول جدید حراست بیمارستان اببن سینا ضمن تقدیر از مدیر حراست دانشگاه، ابراز امیدواری کرد در کنار همکاران جدید در بیمارستان ابن سینا و تعامل با یکدیگر، در پیشبرد اهداف متعالی مرکز گام برداشته و موجبات آرامش همکاران فراهم شود.

این آیین، هفدهم بهمن در مرکز آموزشی درمانی ابن سینا، برگزار شد./102

 

دانشکده پزشکی، میزبان جشنواره آثار خلاقانه با مواد بازیافتی 

کمیته پیشنهادات دانشکده پزشکی نمایشگاهی از مواد بازیافتی برپا کرد که با استقبال اساتید، دانشجویان و کارکنان واحدهای مختلف دانشگاه همراه بود.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «صنم حائری»؛ دبیر کمیته پیشنهادات دانشکده پزشکی گفت: این نمایشگاه با هدف مشارکت بین واحدها و ترغیب استفاده از مواد دور ریختنی و بازیافتی با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

او با تقدیر از ایده های خلاقانه شرکت کنندگان برای استفاده از مواد دور ریختنی افزود: امید است در مسیر بهبود فرایندها در محیط کاری بتوانیم از ایده های نو در این زمینه نیز استفاده کنیم.

علاوه بر دانشکده پزشکی، بیمارستان نمازی، دانشکده های دندانپزشکی و توانبخشی، بیشترین مشارکت را در ارائه آثار داشتند./101

 

برگزاری دوره آموزشی آشنایی با اصول دفع پسماند در دانشکده پیراپزشکی

دوره آموزشی آشنایی با اصول دفع پسماند ویژه کارکنان خدماتی دانشکده پیراپزشکی و کارکنان مدعو از سایر دانشکده ها، در دانشکده پیراپزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «فاطمه پیرسلامی»، مدرس این دوره ضمن بیان مقدمه ای در خصوص این دوره آموزشی گفت: پسماند شامل همه مواد دور ریزی است که با هدف استفاده مجدد، بازیافت یا احیا مد ظر قرار می گیرد.

 

او افزایش میزان جمع آوری بازیافت و بازیابی مواد و کاهش تدریجی دفن پسماند را یکی از اهداف مدیریت پسماند برشمرد.

طبقه بندی پسماند، انواع پسماند، نحوه جداسازی انواع پسماند و نکات مهمی که باید در تفکیک، بسته بندی و جمع آوری پسماندها رعایت شود از دیگر مطالب مطرح شده در این دوره آموزشی بود. /101

پایان خبر

 
 
تاریخ:
1397/11/21
تعداد بازدید:
371
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal