سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد: بررسی روند پیشبرد پروژه های درمانی با حضور مشاور عالی رییس دانشگاه و مسوولان دانشگاه
.

دکتر «سید منصور کشفی» مشاور عالی رییس دانشگاه با همراهی دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان، دکتر «مهرداد شریفی» معاون توسعه مدیریت و منابع، دکتر «خواجه پور»، از پروژه های در حال ساخت و طرح های توسعه بیمارستان های حضرت زینب(س)، قلب الزهرا(س) و قطب الدین شیراز، بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مشاور عالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نخستین بازدید امروز از پروژه بیمارستان حضرت خدیجه کبری(س) واقع در مرکز آموزشی درمانی حضرت زینب(س) بود که مقرر شده با کمک یکی از نیک اندیشان حوزه سلامت و همکاری دانشگاه، ساخته شود.

 

دکتر «سید منصور کشفی» افزود: این پروژه به دلیل مسایل مرتبط با ماده 100 شهرداری؛ مدتهاست که راکد و با پیگیری های انجام شده نسبت به فعال شدن مجدد ساخت این پروژه، تصمیم گیری شد.

او بهره برداری از این مرکز را در راستای توسعه خدمات رسانی بهتر به بانوان عنوان و بر سرعت بخشیدن به ساخت این پروژه، تاکید کرد.

مشاور عالی رییس دانشگاه اضافه کرد: دومین مقصد بازدیدهای امروز بیمارستان قلب الزهرا(س) و بررسی روند پیشرفت پروژه های در حال ساخت این مرکز بود؛ یکی از این پروژه ها، ساختمان نیمه تمامی است که پس از برگزاری نشست های مختلف با استانداری فارس، از سوی سازمان فنی و حرفه ای فارس به دانشگاه واگذار شده و مقرر شده تا با کمک یکی از نیکوکاران سلامت در روزهای آینده فعال شود و در آینده نزدیک به چرخه ارایه خدمات درمانی به بیماران، اضافه شود.

 

همچنین در حاشیه این بازدید، از بخش های بستری زنان و CCU آقایان بازدید و نحوه ارایه خدمات به بیماران، بررسی شد.

دکتر کشفی در ادامه با اشاره به بازدید از پروژه خیرساز کلینیک تخصصی و فوق تخصصی قطب الدین گفت: تلاش داریم تا این پروژه را برای افتتاح در دهه فجر آماده کنیم.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پروژه مربوط به بیمارستان قلب الزهرا(س) یک اسکلت فلزی است که با کمک مسوولان استانی و شورای اسلامی شهر شیراز و پیگیری های معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و مجمع خیرین تامین سلامت، در اختیار دانشگاه قرار گرفته است و این مجموعه با کمک یکی از نیک اندیشان سلامت، ساخته می شود که به عنوان بخش درمانی تکمیلی در کنار بیمارستان قلب الزهرا(س) قرار می گیرد.

 

دکتر «عبدالخالق کشاورزی» افزود: انتقال قسمتی از بخش آموزشی قلب دانشگاه از بیمارستان نمازی به بیمارستان قلب الزهرا(س) به عنوان یکی دیگر از پروژه های مهم است که با این اقدام، قسمتی از تخت های بیمارستان نمازی به بیماران سرویس های داخلی و سرویس هایی که نیازمند تخت بیشتری هستند، اختصاص پیدا می کند تا اورژانس بیمارستان نمازی خلوت تر شود.

 

او ادامه داد: در فاز دوم این پروژه در سه ماه آینده طی تفاهم نامه ای، قسمت عمده ای از بخش قلب بیمارستان نمازی به بیمارستان قلب الزهرا(س) منتقل می شود تا بیمارستان قلب الزهرا(س) به عنوان یک مرکز آموزشی درمانی و قلب دانشگاه، به صورت منحصر به فرد و تمرکز روی یک تخصص خاص به بیماران خدمات ارایه کند.

معاون درمان دانشگاه در زمینه کلینیک در حال ساخت قطب الدین گفت: ساختمان این پروژه حدود 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود تا در بهمن ماه و با تعیین زمان مناسب از سوی وزارت بهداشت، به بهره برداری برسد.

 

دکتر کشاورزی در زمینه پروژه در حال ساخت در بیمارستان حضرت زینب(س) گفت: با کمک استانداری و شورای شهر مسایل مربوط به ساخت این پروژه برطرف شده است تا با همراهی یکی از نیک اندیشان سلامت و دانشگاه علوم پزشکی، مرکز جامع تخصصی زنان و زایمان در کنار بیمارستان حضرت زینب(س)، راه اندازی شود.

 

او افزود: در این پروژه بخش های بستری و کلینیک درمانگاه تخصصی راه اندازی و پیش بینی می شود حدود 100 تخت بستری و یک کلینیک تخصصی مجهز با همکاری وزارت بهداشت و نیک اندیش عرصه سلامت به مجموعه خدمات درمانی اضافه شود تا با این اقدام قسمت عمده ای از بیمارستان حضرت زینب(س) نوسازی شود.

دکتر کشفی، مشاور عالی رییس دانشگاه و دکتر شریفی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه پس از بازدیدهای امروز شانزدهم بهمن، در جشن انقلاب مجتمع آموزشی علوم پزشکی شیراز با حضور مسوولان و دانش آموزان پسر این مجتمع، حضور یافتند./102

پایان خبر

تاریخ:
1397/11/16
تعداد بازدید:
344
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal