سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
خبر امروز / 16 بهمن
.

 بهره برداری از واحد دندان پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی فتح آباد کوار

همزمان دهه فجر و با حضور فرماندار، بخشدار مرکزی، رییس شبکه بهداشت و درمان و مسوولان اجرایی شهرستان کوار، از کلینیک دندان پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی فتح آباد کوار، بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان کوار گفت: کلینیک دندان پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت روستایی فتح آباد از پروژه های مهم در عرصه سلامت کوار محسوب می شود که با اعتبار بالغ بر یک میلیارد ریال، به بهره برداری رسیده است.

 

«سید علی شمس نیا» افزود: این کلینیک مجهز به یک یونیت دندانپزشکی است و خدماتی از جمله جرم گیری، پالپوتومی، فیشورسیلنت، کشیدن دندان شیری، فلورایدتراپی و انواع ترمیم های یک سطحی و دو سطحی در گروه های هدف شامل مادران باردار و شیرده و گروه سنی زیر 14 سال را به جمعیت بیش از هشت هزار و 500 نفری تحت پوشش مرکز خدمات جامع سلامت فتح آباد کوار، ارایه می دهد.

او افزایش خدمات دهی در روستاها را موجب سهولت در کار و کاهش مراجعات مردم به شهر، عنوان کرد./102

 
برگزاری آزمون آسکی در دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س)

مربی گروه پرستاری دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) از برگزاری آزمون آسکی در این دانشکده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «ناهید ماکولاتی» با بیان اینکه پرستاری به عنوان یک رشته علمی و بالینی، تحولی رو به پیشرفت دارد، گفت: هدف از برگزاری آزمون آسکی، تربیت پرستارانی است که با دریافت آموزش های نظری و عملی برنامه ریزی شده در طی یک دوره چهار ساله، توانمندی های لازم برای انجام موثر نقش ها و وظایف حرفه ای را به دست آورند.

 

او افزود: رسالت و هدف دانشکده پرستاری کسب توانمندی ها از سوی دانش آموختگان برای ورود به مرحله ارائه خدمات است و تحقق این مهم نیازمند آن است که علاوه بر پایش مستمر و زمانبندی شده، یادگیری دانشجو در طی دوره تحصیلی پس از اتمام کارورزی ها در عرصه بالینی، با برگزاری آزمون های جامع آسکی و میزان دستیابی به صلاحیت های حرفه ای مورد ارزیابی قرار گرفته تا فرصتی برای تکمیل صلاحیت های حرفه ای قبل از شروع کار در بالین برای اصلاح نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت دانشجو فراهم شود.

 

ماکولاتی ادامه داد: این آزمون با شرکت 25 دانشجوی پرستاری ورودی 93 و همکاری اعضای کمیته آزمون که نمایندگان گروه های پرستاری، کودکان، بهداشت، روان پرستاری، داخلی جراحی، اصول و فنون، کادر آموزش و مسوول مرکز مهارت های بالینی و با رعایت اصول اجرایی برگزار و نتایج آزمون ظرف مدت دو روز، با ارائه گزارش تکمیلی به معاونت آموزشی و رییس دانشکده و دانشجویان شرکت کننده اعلام شد./101

 

برگزاری همایش پیاده روی در دانشکده تغذیه و علوم غذایی همزمان با دهه مبارک فجر

معاون فرهنگی دانشکده تغذیه و علوم غذایی از برگزاری همایش پیاده روی به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با حضور کارکنان و اساتید این دانشکده خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «مرضیه اکبرزاده» ضمن تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه مبارک فجر، تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که با انقلاب اسلامی خویش، صفحه‏ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد خداخواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش جان جهانیان طنین ‏انداز کرد.

 

او اضافه کرد: در این برنامه پیاده روی که با هدف زنده نگه داشتن یاد شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد، شرکت کنندگان پس از طی مسیر، با حضور در مزار شهدای گمنام با آرمان های بلند شهدا تجدید میثاق کردند./101

 

گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در شبکه بهداشت و درمان زرقان

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، جشن بزرگ انقلاب در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرقان، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مهندس «ظاهرپور» سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرقان گفت: انقلاب اسلامی ایران در جهان منحصر به فرد است و حکومت جمهوری اسلامی مبتنی بر ولایت مطلقه فقیه، در دنیا بی نظیر و استثنایی است.

«مسلم زارع» مسوول حراست شبکه بهداشت و درمان زرقان نیز گفت: هدف اصلی حضرت امام خمینی(ره) از مبارزه با طاغوت، تشکیل حکومت اسلامی بود و وظیفه همه ما پاسداشت خون شهدا، حفظ و حراست از این نظام مقدس است./102

 

دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) از گذر 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی

معاون پشتیبانی دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) گفت: مقایسه خدمات و فعالیت های این دانشکده در سال های قبل و بعد از انقلاب می تواند واقعیت های مهمی را برای نسل های پس از انقلاب آشکار سازد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «مهران حق شناس» فرا رسیدن دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را فرصت خوبی برای مرور انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن در حوزه های مختلف دانست و افزود: هر چه از پیروزی انقلاب اسلامی فاصله می گیریم، اهمیت بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی و اهمیت بیان دستاوردها و پیشرفت ها، به ویژه در حوزه های علمی بیشتر می شود.

او با بیان پیشرفت های این دانشکده در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در دوران قبل از انقلاب اسلامی در این دانشکده تنها رشته های مامایی و پرستاری تا مقطع کاردانی وجود داشت که بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، از سال 1357 مقطع کارشناسی نیز به این مجموعه اضافه شد و این روند با افزودن رشته های اتاق عمل و فوریت های پزشکی، تکامل بیشتری یافت.

«حق شناس» افزایش رشته ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را از دیگر مصادیق توسعه این دانشکده برشمرد و ادامه داد: از سال 1366 پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد با گرایش های پرستاری داخلی جراحی، بهداشت جامعه و روان پرستاری نیز آغاز شد و سپس در سال های 1370، 1378، 1384، 1388 ، 1389، 1390و 1394 به ترتیب دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد مامایی با گرایش های آموزش مامایی و بهداشت مادر و کودک، کارشناسی ارشد پرستاری گرایش مراقبت ویژه بزرگسالان، دکتری پرستاری، کارشناس ارشد پرستاری گرایش مراقبت های ویژه نوزادان، کارشناسی ارشد مامایی با گرایش پزشکی قانونی، کارشناسی ارشد پرستاری گرایش سالمندی و کارشناسی ارشد اتاق عمل، امکان ادامه تحصیل را در این مرکز علمی یافتند.

معاون پشتیبانی دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) اضافه کرد: در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد حضور پزشکان خارجی، حتی در شهرهای بزرگ کشور و از سویی دیگر نیز مراجعه ایرانیان به دیگر کشورها برای دریافت خدمات درمانی بودیم و این در حالیست که اکنون، جمهوری اسلامی ایران در حال تبدیل شدن به قطب پزشکی در غرب آسیاست و بیمارستان های پیشرفته ایران، پذیرای بیمارانی از دیگر کشورهای منطقه برای درمان و انجام پیشرفته ترین عمل های جراحی هستند./101

 

آشنایی کارکنان دانشکده داروسازی با اصول ایمنی و چگونگی مهار آتش

کارکنان دانشکده داروسازی با هدف آشنایی بیشتر با انواع آتش و چگونگی مهار آن، در کارگاه ایمنی و اطفای حریق به صورت تئوری و عملی شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مسوول بخش ایمنی دانشکده داروسازی با اشاره به وجود آزمایشگاه های در این دانشکده، بر ضرورت آشنایی تمام کارکنان با انواع آتش و چگونگی مهار آن تاکید کرد و گفت: در همین راستا، کارگاه ایمنی و اطفای حریق به صورت تئوری و عملی هر ساله در این دانشکده برگزار می شود.

 

«جواد امیری» با بیان اینکه در مواقع بروز خطر ابتدا باید نوع آتش را شناسایی کرد و سپس به مهار آن پرداخت، افزود: آتش به سه نوع تقسیم می شود؛ نوع A آتش هایی که خاکستر به جا می گذارند و در این صورت برای مهار آتش تنها از آب استفاده می کنی، نوع Bآتش هایی هستند که از خود اثری به جا نمی گذارند مثل نفت و بنزین که برای مهار آن از سیلندرهای پودری استفاده می شود و نوع C آتش هایی هستند که در اثر جریان الکتریسیته رخ می دهند و برای مهار این نوع از آتش از سیلندرهای co2 ( خاصیت خنک کنندگی دارد) استفاده می شود.

بخش دوم کارگاه، به صورت عملی در فضای باز دانشکده برگزار شد و کارکنان با چگونگی مهار آتش و استفاده از کپسول های آتش نشانی آشنا شدند./101

 

آغاز عملیات اجرایی بزرگترین پروژه خیرساز عرصه سلامت شهرستان زرین دشت همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات ساخت پروژه خیرساز مرکز خدمات جامع سلامت شهید درستکار شهر پیر از توابع شهرستان زرین دشت برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این مراسم با حضور دکتر «سیروس وجدانیان» معاون اجرایی معاونت بهداشت دانشگاه، فرماندار، امام جمعه و روسای ادارات شهرستان زرین دشت و با مشارکت نیک اندیش عرصه سلامت «یعقوب حسنی شنبدی» با اعتبار یک میلیارد تومان و زیر بنای 951 مترمربع و در دو طبقه برگزار شد.

مهندس «علی فداکار» رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان زرین دشت با قدردانی از شورای خیرین این شهرستان، بخش ایزدخواست و نیکوکار این پروژه، همکاری نیکوکاران بیشتر در پیشبرد پروژه های بهداشتی درمانی را موجب ارتقای سلامت در زرین دشت عنوان کرد./103

 

هم اندیشی مسوولان شبکه بهداشت و درمان سپیدان با مردم این شهرستان پیرامون راهکارهای ارتقای سلامت

نشست هم اندیشی مسوولان با مردم در سپیدان، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با حضور فرماندار، امام جمعه، رئیس شبکه بهداشت و درمان و مسوولان شبکه بهداشت و درمان سپیدان در مسجد شهرک شهدای شهر اردکان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس شبکه بهداشت و درمان سپیدان گفت: در این نشست، گزارشی از دستاوردهای بهداشتی، درمانی، عمرانی و تجهیزاتی طی چند سال گذشته مانند پوشش 100 درصدی پزشک و ماما در مناطق روستایی، حضور بیش از 13 پزشک متخصص در بیمارستان امام حسین(ع)، راه اندازی بخش زنان و زایمان، اتفاقات، اقامتگاه همراه بیمار، اتمام پروژه بخش ccu و درمانگاه تخصصی به عنوان گوشه ای از خدمات این شبکه، به مردم شهرستان سپیدان ارائه شد.

 
مهندس «سیاوش کریمی» بر اهمیت نشست های صمیمی مردم و مسوولان در پیشبرد روند خدمات رسانی تاکید کرد و افزود: برگزاری نشست های صمیمی با مردم می تواند تأثیر بسزایی در آگاهی مسوولان از روند نیازمندی های مردمی و مدیریت اجرایی دارد و باید مدیران با همیاری و همدلی مردم برای رسیدن به توسعه پایدار، ایجاد انگیزه، امید و آرامش در سطح جامعه که ثبات نظام اسلامی را به همراه دارد، تلاش کنند./103
 

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی؛ مرکز نمونه خدمات جامع سلامت تحت پوشش مرکز بهداشت شهرستان شیراز شهدای والفجر معرفی شد

به مناسبت دهه مبارک فجر، از بین 25 مرکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش مرکز بهداشت شهدای والفجر، مرکز طالقانی به عنوان مرکز نمونه معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر با اعلام این خبر در خصوص ملاک های ارزیابی مرکز نمونه خدمات جامع سلامت گفت: ملاک ارزیابی نمونه شدن این مرکز، رضایت مندی مراجعان، کارکنان ستادی از خدمات ارائه شده در مرکز، رفتار همکاران در پاسخ دهی به مراجعان، شاخص های ارتقای سلامت، ارتقای کیفیت خدمات به گروه های هدف و تجهیزات است.

دکتر «احمد رضازاده» افزود: معرفی مرکز نمونه از بین مراکز خدمات جامع سلامت برای نخستین بار انجام شده است .

مرکز خدمات جامع سلامت طالقانی دارای 31 هزار و 338 نفر جمعیت، 22 مدرسه، 15 پزشک خانواده، 13 مراقب سلامت، تاکنون خدمات شایانی در ارتقای سلامت به همشهریان ارایه کرده است، که به همین مناسبت طی آیینی با حضور رییس و مدیران واحدهای ستادی مرکز بهداشت شهدای والفجر از خدمات کارکنان این مرکز تقدیر شد./105

 

همزمان با دهه فجر انجام شد؛ آغاز به کار دوباره عملیات اجرایی ساخت مرکز 10 تخت خوابی شهر بالاده

عملیات اجرایی ساخت مرکز 10 تخت خوابی شهر بالاده، همزمان با دهه مبارک فجر دوباره آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر توسعه منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه، گفت: عملیات اجرایی ساخت مرکز 10 تختخوابی شهر بالاده که بیش از چهار ماه متوقف شده بود، با پیگیری های معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دوباره از سر گرفته شد.

دکتر «سالار خواجه پور» با تاکید بر اهمیت راه اندازی مجدد طرح هایی که به هر دلیل تعطیل شده، گفت: این مرکز با دو هزار و 300 مترمربع زیربنا و 600 مترمربع عرصه، در حال حاضر حدود 24درصد پیشرفت فیزیکی دارد./105

پایان خبر


تاریخ:
1397/11/16
تعداد بازدید:
89
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal