سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
خبر امروز / 15 بهمن
.
 
برگزاری جشنواره غذای سالم در روستای سرتل فیروزآباد

بیش از 40 بانوی روستای سرتل فیروزآباد با تهیه غذلی خانگی، در جشنواره تهیه غذای سالم و ایمن، رقابت کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهورز خانه بهداشت روستای سرتل فیروزآباد، هدف از برگزاری این جشنواره را رعایت رژیم غذایی متناسب با شرایط سنی افراد، پرهیز از مراجعه به فست فودها، ترویج تغذیه سالم و معرفی غذاهای سالم و ایمن، عنوان کرد و گفت: رژیم غذایی سالم، نیازهای اساسی بدن به املاح، ویتامین ها و مواد مغذی را بدون تهدید به اضافه وزن و ایجاد بیماری فراهم می کند.

 

«پیکر مرادی» افزود: غذای سالم و ایمن، از مواد اولیه سالم تهیه می شود و در این جشنواره جمعی از بانوان روستای سرتل با استفاده از مواد اولیه با کیفیت، اقدام به طبخ غذا، پیش غذا و دسر کردند، در داوری برترین غذاها، علاوه بر طعم و مزه، سالم بودن غذا شامل میزان پایین نمک، شکر و روغن، ارزیابی شد.

کارشناس واحد کنترل و پیشگیری بیماری های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد گفت: خوب است که در دورهمی های دوستانه، نشانی از دود نباشد و به جای مصرف فست فودها، غذاهای سالم پُرانرژی را برای خانواده آماده کنیم.

«فرزانه صلاحی» با اشاره به اینکه حدود یک سوم سرطان ها با تشخیص زودهنگام قابل درمان و یک سوم نیز قابل پیشگیری است، تاکید کرد: کم چرب بودن، کم نمک بودن و استفاده نکردن از سوسیس و کالباس و استفاده بیشتر از سبزی های تازه در تهیه غذا، از مهمترین فاکتورهای غذای سالم است.

او در ادامه، بر گنجاندن ورزش در برنامه روزانه زندگی، تاکید کرد./102

 

ویزیت رایگان بیماران در مراکز خدمات جامع سلامت بوانات همزمان با بهار انقلاب

رئیس شبکه بهداشت و درمان بوانات از اجرای برنامه ویزیت رایگان به مناسبت آغاز دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، در مراکز خدمات جامع سلامت این شهرستان، خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «زهرا کریمی» گفت: این برنامه، سیزدهم بهمن در مراکز خدمات جامع سلامت سوریان، جیان و بخش مزایجان با هدف ارایه خدمات بهتر پزشکی و درمانی به بیماران نیازمند و افزایش سطح سلامت عموم مردم، انجام شد./102

 

برگزاری جشنواره غذای سالم به مناسبت پویش مبارزه با سرطان در خرم بید

به مناسبت پویش مبارزه با سرطان، جشنواره غذای سالم و محلی ویژه 30 داوطلب سلامت شهرستان خرم بید به همت واحد تغذیه، واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر و جلب مشارکت مردمی شبکه بهداشت و درمان خرم بید، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان خرم بید در این جشنواره بر ضرورت مشارکت داوطلبان سلامت و سایر گروه های جامعه در برنامه های بهداشتی، تاکید کرد.

دکتر «علیرضا شریعتی» با اشاره به اهمیت نقش تغذیه در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر به ویژه سرطان، گفت: اگر بتوانیم شیوه زندگی سالم داشته باشیم، تا اندازه زیادی در برابر بیماری های غیرواگیر ایمن هستیم./102

 

برگزاری دومین نشست صاحبان صنایع تولید، بسته بندی و نگهداری مواد غذایی در شهرستان مهر

دومین نشست هم اندیشی صاحبان صنایع تولید، بسته بندی و نگهداری مواد غذایی شهرستان مهر که واجد مجوزهای بهداشتی هستند، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سیدحسن خلیلی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان با بیان اینکه گزارش عملکرد ماهیانه واحد کنترل مواد غذایی و پسخوراند تمامی بازدیدها پس از هر بازدید برای بررسی نقاط ضعف و قوت و نواقص فنی بهداشتی واحدهای تولیدی مواد غذایی به دفتر سرپرستی ارایه می شود، عنوان کرد: گزارش ها حاکی از ارتقای وضعیت کیفی و کمی محصولات غذایی صنایع تولیدی شهرستان مهر است، اما شایسته است که بیش از پیش در راستای صیانت از سلامت محصولات غذایی گام برداشت.

کارشناس کنترل مواد غذایی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر گفت: بر اساس برنامه استراتژیک ابلاغی از سوی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، باید سالانه دست کم دو نشست با موضوع بررسی موانع تولید محصولات غذایی سلامت محور و دریافت پیشنهادات و انتقادات مدیران عامل و مسوولان فنی کارخانه ها و کارگاه های تولید مواد غذایی با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان مهر، برگزار شود.

«سارا جعفری سارویی» با اشاره به اینکه میانگین امتیاز واحدهای تولیدی مواد غذایی شهرستان مهر در سال 1397، نزدیک به 800 از هزار امتیاز است، اضافه کرد: شرایط دریافت نشان «ایمنی سلامت» که یک نشان برتر و ویژه محصولات غذایی است، برای تعدادی از واحدهای شهرستان مهر علاوه بر سایر مجوزهای بهداشتی وجود دارد و در سال آینده رویکرد واحد کنترل مواد غذایی، اهتمام و تمرکز بر اعطای این نشان معتبر از سوی سازمان غذا و دارو به برخی از محصولات غذایی بومی شهرستان است.

جعفری سارویی با قدردانی از تلاش های شبانه روزی مدیران عامل و مسوولان فنی واحدهای تولیدی که فراز و نشیب های اقتصادی مانع از تضمین سلامت محصولات غذایی این مراکز نمی شود، با برشمردن اهم نقص های فنی و بهداشتی موجود در سطح واحدهای تولیدی شهرستان، بر ضرورت کاهش این موانع از سوی مسوولان تاکید کرد.

همچنین در این نشست دستور همگامی کارشناس کنترل مواد غذایی با صاحبان کارخانه ها و کارگاه های تولیدی مواد غذایی در راستای اعتلای شاخص های فنی و بهداشتی این صنایع از سوی سرپرست شبکه صادر شد./103

 

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در آباده/ معرفی مهمترین دستاوردهای شهرستان آباده در حوزه سلامت

به مناسبت چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر، نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله شبکه بهداشت و درمان آباده در حوزه سلامت، با حضور امام جمعه، فرماندار و مسوولان ارشد شهرستان افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده گفت: در این نمایشگاه مهمترین فعالیت ها و اقدامات انجام شده در حوزه های بهداشتی و درمانی و فعالیت های حوزه آموزشی دانشکده پرستاری حضرت زهرا (س) به برکت جمهوری اسلامی در طول چهل سال گذشته در شهرستان آباده، در قالب چهل برنامه و پروژه بزرگ برای بازدیدکنندگان معرفی می شود.

دکتر «حمید کریمی» افزود: در این نمایشگاه علاوه بر معرفی مهمترین دستاوردهای چهل ساله حوزه سلامت در شهرستان آباده، خدماتی مانند انجام فشار خون و شاخص توده بدنی به همراه توزیع بروشورها و کتابچه های آموزشی، به بازدیدکنندگان ارایه می شود.

این نمایشگاه با حضور سایر ادارات در غرفه های مختلف برپا شده و مورد استقبال و بازدید مسوولان ادارات و عموم مردم قرار گرفته است./105

 

همزمان با دهه فجر؛ افتتاح خانه بهداشت اردلی از توابع بخش حسن آباد اقلید

همزمان با دهه مبارک فجر، خانه بهداشت اردلی از توابع بخش حسن آباد شهرستان اقلید، با حضور مسوولان این شهرستان افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «اسمعیل اسکندری» رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اقلید با اعلام این خبر گفت: یک هزار و 500 نفر جمعیت این منطقه تحت پوشش خانه بهداشت اردلی قرار دارد.

معاون بهداشت شبکه بهداشت و درمان اقلید نیز در این مراسم گفت: در این خانه بهداشت، خدماتی شامل، مراقبت کودکان و نوزادان، مادران باردار، واکسیناسیون، بهداشت محیط و حرفه ای، بهداشت روان و کنترل بیماری های واگیر و غیرواگیر ارایه می شود.

«کاوه قدرتی» افزود: پروژه عمرانی خانه بهداشت اردلی با اعتبار یک میلیارد و 100 میلیون ریال با حضور فرماندار، بخشدار، اعضای شورای اسلامی، جمعی از معتمدان محلی و هکارکنان ستاد مرکز بهداشت افتتاح شد./105

 

برپایی غرفه سلامت در مصلای نماز جمعه صفاشهر

رییس شبکه بهداشت و درمان خرم بید از برپایی غرفه سلامت در مصلای نمازجمعه صفاشهر به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و اجرای برنامه های پویش ملی مبارزه با سرطان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علیرضا شریعتی» گفت: در این غرفه، کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرم بید، ضمن توزیع پمفلت با موضوع راهکارهای پیشگیری از سرطان، قد، وزن و فشارخون نمازگزاران را اندازه گیری کردند.

 

حجت الاسلام «عادل حاجی پور» امام جمعه صفاشهر نیز به همین مناسبت به بیان راهکارهای پیشگیری از سرطان و نقش تغذیه سالم، فعالیت بدنی، ورزش و استفاده نکردن از دخانیات در پیشگیری از سرطان، پرداخت./102

 

آشنایی کارکنان اداره گاز کازرون با احیای قلبی ریوی

به همت واحد جلب مشارکت مردمی شبکه بهداشت و درمان کازرون، کارگاه آموزشی احیای قلبی ریوی برای داوطلبان سلامت متخصص ادارات به میزبانی اداره گاز شهرستان کازرون، برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «بندر برامکی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان کازرون، مشارکت عمومی را به عنوان فاکتور اصلی در ارتقای سلامت جامعه عنوان کرد و افزود: تمامی افراد جامعه به عنوان عضوی از این زنجیره، نقش بسزایی در بهبود کیفیت و سلامت اجتماع ایفا می کنند.

«شهره خسروی» کارشناس جلب مشارکت های مردمی شبکه بهداشت و درمان کازرون نیز مهمترین هدف برگزاری این کارگاه آموزشی را آگاهی کارکنان و ترویج فرهنگ امدادرسانی بیان کرد و گفت: تلاش ما بر این است تا به عنوان متولی بهداشت و درمان شهرستان، کارگاه های آموزشی ترویج کمک های اولیه را با رویکرد آشنایی داوطلبان سلامت ادارات، به صورت دوره ای برگزار کنیم.

«لیلا مصطفایی» کارشناس پرستاری این شبکه بهداشت نیز نحوه احیای قلبی ریوی پایه و اقدامات اورژانسی در انسداد راه هوایی را به صورت عملی به شرکت کنندگان ارایه داد.

در حاشیه این کارگاه آموزشی، «طاهره بیاتی» کارشناس مسوول واحد مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهید پیرویان، به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان، ضمن آموزش راهکارهای پیشگیری از این بیماری، بر غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان به عنوان دو فاکتور مهم در پیش آگهی این بیماری، تاکید کرد./102

 

دیدار رییس و کارکنان منطقه بهداشت کامفیروز با امام جمعه خانیمن

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، رییس و کارکنان منطقه بهداشت و درمان منطقه کامفیروز با نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر خانیمن، در مصلای نماز جمعه دیدار کردند.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، امام جمعه شهر خانیمن با تاکید بر اینکه خدمت به مردم در دستور کار انقلاب بوده است، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری باید کوشاتر عمل کنند و خدمات ارزشمندی را به مردم ارایه دهند.

حجت الاسلام «بانشی» افزود: مسوولان دستگاه های اجرایی لازم است از فرصت دهه فجر برای ارتباط بیشتر با مردم و بیان دستاوردها و عملکردها بهره ببرند.

رییس منطقه بهداشت و درمان کامفیروز گفت: پیش از انقلاب در منطقه کامفیروز تنها دو مرکز درمانی داشتیم و اکنون به برکت انقلاب اسلامی و پیگیری مسوولان، 6 مرکز خدمات جامع سلامت خدمات رسانی می کند، همچنین پیش از انقلاب 6 کارمند در این منطقه مشغول به کار بودند، اما اکنون بیش از 105 نیرو در بخش های مختلف بهداشت و درمان، مشغول ارایه خدمات هستند.

دکتر «سعید احمدی» همچنین دیگر مصادیق توسعه ارایه خدمات رسانی و افزایش تجهیزات و امکانات بهداشتی درمانی در این منطقه، پس از انقلاب اسلامی را مطرح کرد.

در حاشیه این دیدار به همت شبکه بهداشت و درمان، تیم پزشکی و مراقبان سلامت پایگاه شهری خانیمن(بخش کامفیروز شمالی) میز خدمت در مصلی نماز جمعه برپا و خدماتی مانند غربالگری فشار خون، دیابت و پرسش و پاسخ در زمینه مسایل بهداشتی به نمازگزارن ارایه شد و 35 بیمار به صورت رایگان ویزیت شدند.

در این اقدام خدمت رسانی، سه بیمار مبتلا به فشارخون بالا شناسایی و برای تکمیل درمان به سطح بالاتر، ارجاع شدند./102

 

آغاز پایش ید ادرار دانش آموزان مقطع ابتدایی در شهرستان فیروزآباد

کارشناس واحد بهبود تغذیه فیروزآباد با اشاره به اینکه کمبود ید و گواتر یکی از مشکلات تغذیه ای عمده در کشور است، از آغاز پایش ید ادرار دانش آموزان مقطع ابتدایی در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سولماز پارسا» گفت: اجرای برنامه پیشگیری و کنترل کمبود ید و یددار کردن نمک خوراکی در سال های گذشته موجب کاهش قابل ملاحظه شیوع گواتر در کشور شده است که بر اساس نتایج چهارمین پایش ملی برنامه پیشگیری و کنترل اختلالات ناشی از کمبود ید در سال 1386، شیوع گواتر از 68 درصد در سال 1368 به شش و نیم درصد رسیده است و این بیان کننده استمرار موفقیت در مهار کمبود ید در کشور است.

او افزود: با هدف اطمینان از کفایت دریافت ید افراد جامعه، پایش منظم و دوره ای میانه ید ادرار جمعیت در معرض خطر از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از آنجا که دسترسی به دانش آموزان و جمع آوری نمونه در آنان به عنوان نمایندگان جمعیت هر منطقه آسان تر است، گروه هدف در این طرح، دانش آموزان هشت تا 10 ساله تعیین شده است.

این کارشناس واحد بهبود تغذیه اضافه کرد: در همین راستا، این طرح ملی در شهرستان فیروزآباد، به همت واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان با همکاری آموزش و پرورش در دو مدرسه شهری و یک مدرسه روستایی انجام و نمونه ها برای بررسی، به آزمایشگاه استان ارسال شد./102

 

ساخت پایگاه اورژانس جاده ای مشکان در مرحله اسکلت فلزی

نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس به همراه ناظر عمرانی فرمانداری شهرستان نی ریز، از پروژه ساخت پایگاه اورژانس جاده ای مشکان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، کارشناس عمرانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان نی ریز گفت: مهندس «یزدان پناه» به عنوان نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس به همراه مهندس «میرزایی» ناظر عمرانی فرمانداری، با بازدید از روند ساخت این پروژه عمرانی، به بررسی اعتبار اختصاص یافته به این پروژه پرداخت.

«رسول اسفندیاری» درباره این پروژه توضیح داد: ساخت پایگاه اورژانس جاده ای مشکان با زیربنای 135 متر مربع و پارکینگ اسکلت بتنی دارای سقف با زیربنای 64 مترمربع از شهریور سال 1397 آغاز شد.

او با اشاره به اینکه این پروژه در زمینی به مساحت سه هزار و 100 متر مربع اجرا شده است، افزود: تأمین اعتبار ساخت این پروژه از محل سه درصدی نفت و گاز بوده و تاکنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است./103

 

اجرای پویش ملی مبارزه با سرطان در شهرستان لامرد

کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لامرد از اجرای برنامه های هفته ملی مبارزه با سرطان در مدارس، کارخانه های سیمان و گچ و برخی از ادارات این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «محمود نامجونسب» با بیان اینکه پویش ملی مبارزه با سرطان برای گروه های هدف در معرض خطر برگزار شد، هدف از اجرای این پویش را توجه جدی به راهکارها و اقدامات پیشگیری با آگاه سازی عموم مردم از نقش تغذیه سالم، اصلاح و یا انتخاب سبک زندگی سلامت محور دانست.

او در ادامه افزود: در همین راستا، اجرای برنامه های آموزشی برای کارکنان، ورزشکاران، دانش آموزان و شاغلان کارخانه های این شهرستان برگزار شد./103

 

بازدید از روند خدمات رسانی داروخانه ها و کارخانه های تولید فراورده های لبنی در کوار

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار در راستای بررسی و نظارت بر شیوه ارایه خدمات دارویی به مردم، با همراهی مدیر نظارت بر امور غذا و داروی این شبکه، از داروخانه های سطح شهر و دو کارخانه تولید فراورده های لبنی بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «سیدعلی شمس نیا» رییس شبکه بهداشت و درمان کوار با همراهی دکتر«امیرحسین حاجی پور» مدیر نظارت بر امور غذا و دارو و کارشناس شبکه، با حضور سرزده تعدادی از داروخانه های کوار، نحوه خدمات رسانی بهمراجعان مورد بررسی قرار داد.

در این بازدید، وضعیت دارویی داروخانه ها، حضور مسوولان فنی، قیمت داروها، شیوه ارائه خدمات و مشاوره دارویی به مراجعان، ارائه فاکتور ممهور به مهر داروخانه و دارای ریزقیمت اقلام دارویی فروخته شده پایش شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار در گفت و گو با مسوولان فنی داروخانه ها، خواستار خدمات رسانی هرچه بهتر به شهروندان و برنامه ریزی برای پیشگیری از بروز کمبودهای احتمالی دارو و ملزومات پزشکی شد.

«سیدعلی شمس نیا» ادامه داد: نظارت جدی بر امنیت دارویی مردم، به صورت مستمر با حضور کارشناسان واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان انجام می شود.

او افزود: در ادامه بازدید، با بازرسی و نظارت، راهنمایی های لازم پیرامون فروش محصولات دارای مجوزهای بهداشتی و برچسب اصالت و سلامت کالا، نیاز رعایت قیمت مصوب داروها، تکریم ارباب رجوع و خدمات رسانی لازم به مسوولان داروخانه ها ارایه شد.

شمس نیا همچنین با حضور در دو کارخانه در کوار، از نزدیک مسایل بهداشتی و کیفی واحد تولیدی از جمله خطوط تولید، آزمایشگاه، سیستم تصفیه، انبار نهایی و کنترل کیفیت محصولات را مورد بررسی قرار داده و خواستار تعامل بیشتر و موثرتر واحدهای تولیدی با سیستم نظارت بهداشتی این مرکز شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار گفت: در این بازدیدها، راهکارهای ارتقای کیفی و بهداشتی و سیستم های ایمنی مواد غذایی نیز با مدیرعامل ها و مسوولان فنی این دو کارخانه بررسی شد./103

 

بیش از 118 میلیون تومان اعتبار برای اجرای پروژه گازرسانی به 18 واحد بهداشتی در ممسنی

واحدهای بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان ممسنی شامل 13 خانه بهداشت، 2 خانه پزشک، یک خانه سرایداری و دو مرکز خدمات جامع سلامت با صرف اعتباری بیش از 118 میلیون تومان از نعمت گاز بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر«علی چوبینه» رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ممسنی با اعلام این خبر گفت: گازرسانی به سه خانه بهداشت، یک خانه پزشک و یک مرکز اورژانس نیز در درست اقدام است.

مهندس«حسن کرمی فر» کارشناس عمرانی شبکه بهداشت و درمان ممسنی نیز گفت: این اعتبار برای خرید وسایل گازرسانی، حق انشعاب، تایید نهایی و اولیه و همچنین انجام گاز رسانی هزینه شده است./103

 

همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ اجرای طرح ویزیت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت بوانات

به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، طرح ویزیت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان بوانات اجرا شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر«زهرا کریمی» رییس شبکه بهداشت و درمان بوانات با اعلام این خبر گفت: این طرح در روز شنبه سیزدهم بهمن ماه در مراکز خدمات جامع سلامت «سوریان»، «جیان» و بخش «مزایجان»، با هدف افزایش سطح سلامت عموم مردم و ترسیم روند ارایه خدمات پزشکی و درمانی به بیماران نیازمند، اجرا شد./103

 

بازدید رئیس اداره اوقاف ناحیه 5 شیراز از بیمارستان مادر و کودک شوشتری

رئیس جدید اداره اوقاف ناحیه پنج شیراز، با هدف بررسی نیازمندی های بیمارستان مادر و کودک شوشتری، از این مرکز درمانی دیدن کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر بیمارستان مادر و کودک شوشتری با توضیح اهداف و اولویت ‌های بیمارستان، بر تداوم حرکت در مسیر دستاوردهای عالی و ارائه خدمات نوین با رعایت اصول بهداشتی و درمانی و بالا بردن سطح رضایتمندی بیماران تأکید کرد و ساماندهی فضای فیزیکی و دستاوردهای عالی بیمارستان و صیانت از کارکنان این مرکز را گامی در این راستا برشمرد.

«طاهره گشتاسبی» بر تلاش مدیران و کارکنان این مجموعه برای سرعت بخشیدن به شکوفایی استعدادها و بهبود روند ارائه خدمات درمانی تاکید کرد.

او ابراز امیدواری کرد تا با حمایت رئیس جدید اداره اوقاف ناحیه پنج شیراز و همکاری تمامی مدیران و کارکنان بیمارستان و همچنین با تلاشی انقلابی و مدیریتی جهادی، بتوان این رسالت سنگین را به نتیجه رسانده و خدماتی شایسته به بیماران ارائه شود.

«محمدحسن شریف» رییس اداره اوقاف ناحیه پنج شیراز با همراهی «نازیلا طیبی نیا» مسوول امور مالی و امور فرهنگی اداره اوقاف ناحیه پنج شیراز و مسوولان بیمارستان، مادر و کودک شوشتری، از بخش ها و مکان های مختلف که این بیمارستان بازدید کرده و از نزدیک با زمینه های نیازمند توسعه در این مرکز آشنا شد.

«محمدحسن شریف» نیز با بیان اهداف و اولویت‌ های کاری خود، بر تداوم همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بیمارستان مادر و کودک شوشتری تأکید کرد./103

 

پایش استانداردهای الزامی ایمنی بیمار در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)

استاندارد های الزامی ایمنی بیمار با حضور تیم ارزیاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مرکز آموزشی درمانی حضرت علی اصغر(ع) پایش شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در این بازدید تیم ارزیاب با حضور در بخش های بالینی و واحدهای پاراکیلینیکی، استانداردهای الزامی ایمنی بیمار را مورد ارزیابی قرار دادند و ضمن گفت و گو با کادر درمانی و بیماران، تمام سنجه های استاندارهای ایمنی به همراه پرسش و پاسخ مورد ارزیابی قرار گرفت.

تیم ارزیاب در این بازدید، پیشنهادهای لازم در زمینه نقاط قابل بهبود در حوزه های مختلف، را ارایه کردند./105

 

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله مرکز بهداشت شهدای والفجر همزمان با دهه مبارک فجر

به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از دستاوردهای چهل ساله مرکز بهداشت شهدای والفجر، در ورودی این مرکز به مدت دو روز راه اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، داوطلبان متخصص ادارات، مسوولان و کارکنان مرکز بهداشت شهدای والفجر در بازدید از این نمایشگاه، از نزدیک با دستاوردهای این مرکز بهداشت در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی آشنا شدند.

این نمایشگاه از سیزدهم بهمن در مرکز بهداشت شهدای والفجر آغاز و به مدت 10 روز در ادارات شیراز، با ارایه خدماتی مانند مشاوره بهداشتی، توزیع پوستر و پمفلت های آموزشی برپا می شود./103

 

راه اندازی دوباره عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 160 تخت خوابی شهرستان داراب

عملیات اجرایی ساخت بیمارستان 160 تخت خوابی شهرستان داراب که بیش از هشت ماه متوقف شده بود، با پیگیری های معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، دوباره از سر گرفته شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدیر توسعه منابع فیزیکی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه، با اعلام این خبر و تاکید بر اهمیت راه اندازی مجدد طرح هایی که به هر دلیل تعطیل شده، گفت: عملیات اجرایی این بیمارستان با 11هزار متر مربع زیربنا آغاز شد و در حال حاضر حدود 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

دکتر«سالار خواجه پور» افزود: برای این بیمارستان، ساخت بخش های تخصصی و فوق تخصصی، تصویربرداری، آزمایشگاه، زایشگاه و بیماران خاص پیش بینی شده است./105

 

همزمان با دهه فجر برپا شد؛ نمایشگاه دستاوردهای مرکز بهداشت شهدای والفجر در 15 فرهنگ سرای سطح شهر شیراز و حومه

با هدف آموزش مفاهیم سلامتی و آگاه سازی به گروه های هدف در دهه مبارک فجر، نمایشگاه دستاوردهای مرکز بهداشت شهدای والفجر در 15 فرهنگسرای سطح شهر شیراز و حومه برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رییس مرکز بهداشت بهداشت والفجر گفت: در این نمایشگاه ها 20 پمفلت آموزشی با عنوان هایی در زمینه خودمراقبتی، بیماری ها، تغذیه، ورزش، مادران و کودکان به مراجعان ارایه می شود.

 

دکتر «احمد رضازاده» افزود: این برنامه با هدف آگاه سازی مردم در خصوص اهمیت توانمندسازی اقشار جامعه در زمینه خودمراقبتی، همراه با برنامه غربالگری دیابت و فشارخون در حال انجام است.

او ادامه داد: باید دانست آموزش سلامت و توانمند کردن آحاد جامعه در امر خودمراقبتی، به عنوان کلید نخست مراقبت های بهداشتی اولیه باید در اولویت اجرا قرار گیرد، تا شاهد نتایج مثبت پیشگیری باشیم.

این نمایشگاه ها که به همت واحد آموزش سلامت مرکز بهداشت شهدای والفجر برگزار شده، در فرهنگسراهای مناطق سه راه نمازی، پودنک، میدان دفاع مقدس( فلکه خاتون) بلوار های سیبویه، گلستان، جمهوری، و قصرالدشت، قصرقمشه، سهل آباد، سعدی، محمودیه، سنگ سیاه و قلعه نو در طول دهه فجر روزهای اداری از ساعت هشت تا دوازده ظهر برپاست./105

پایان خبر

 


تاریخ:
1397/11/15
تعداد بازدید:
300
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal