سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
پذیرش دانشجو در رشته علوم بیومدیکال مقایسه ای از مهر 98 در شیراز
.

سرپرست دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی از تصویب رشته علوم بیومدیکال مقایسه ای برای پذیرش دانشجو از مهر سال آینده در دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «غلامرضا حاتم» گفت: با توجه به ایجاد بستر مناسبی برای راه اندازی رشته علوم بیومدیکال مقایسه ای در دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی شیراز، پیرو تصویب این رشته در دویست و هفتادمین نشست شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی در نهم دی امسال، از مهره 98 این دانشکده سه دانشجو در این رشته (مقطع PhD ) پذیرش می کند.

او با اشاره به اینکه ورود دانشجویان این رشته از مهر سال آینده موجب بالندگی و شکوفایی بیشتر رشته های علوم نوین در دانشگاه علوم پزشکی شیراز می شود، ادامه داد: پژوهشگران علوم پایه و بالینی که برای مطالعات خود از مدل‌های درون تنی (in-vivo) استفاده می کنند، به متخصصانی نیازمندند که به طور مقایسه ای قادر به ارزیابی و تفسیر نتایج به دشت آمده و تعمیم آنها به انسان باشند.

دکتر حاتم ادامه داد: فارغ التحصیلان رشته علوم بیومدیکال مقایسه ای Comparative Biomedical Sciences) ) عهده دار طراحی و انجام تحقیقات تجربی پزشکی بر مبنای مدل ‌های زنده آزمایشگاهی هستند.

این عضو هیات علمی دانشگاه افزود: تسهیل تجاری سازی داروهای گیاهی، شیمیایی و محصولات بیولوژیک، توسعه روش ‌های نوین جراحی، مطالعه بیماری ‌های نوپدید و بازپدید در انسان، تولید حیوانات ترانسژنیک و کایمرها (مدل‌های انسان _ حیوان) از رسالت های دانش آموختگان این رشته محسوب می شود.

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی گفت: مراکز تحقیقاتی و گروه‌های آموزشی در تمامی وزارتخانه های مرتبط، شرکت ‌های دانش بنیان، کارخانه های داروسازی، موسسات واکسن سازی، بخش های تحقیقاتی مرتبط با تهدیدات زیست _ پزشکی در حوزه پدافند غیرعامل و مراکزی که به امر پژوهش و آموزش در حوزه پزشکی مقایسه ای و تجربی اشتغال دارند، نیازمند دانش آموختگان این رشته هستند./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/11/13
تعداد بازدید:
586
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal