سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
اقتصاد مقاومتی، گامی در مسیر نیل به دانشگاه های نسل سوم
.

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی شیراز از برگزاری دوره آموزشی اقتصاد مقاومتی، با چشم انداز رسیدن به شاخص های دانشگاه نسل سوم در این دانشکده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «غلامرضا حاتم» گفت: این دوره آموزشی، با حضور دکتر «هادی علیقلی»؛ رئیس کمیته راهبردی حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم و دکتر «علی محمد امانی»؛ معاون فرهنگی – دانشجویی دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی، با شرکت کارکنان دانشکده و با موضوع آشنایی با اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

 

دکتر «علیقلی» مدرس این دوره با اشاره به انتخاب دانشکدهای علوم و فناوری های نوین پزشکی و داروسازی به عنوان آغازگران این حرکت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سوی شورای تحول در آموزشی دانشگاه، ادامه داد: امید است با نهایت تلاش این دانشکده در اجرای این ماموریت، شاهد دستیابی به شاخص های دانشگاه نسل سوم و شاخص های ابلاغی دانشگاه های نسل سوم، با کمک اقتصاد مقاومتی باشیم.

او از اعطای این ماموریت به دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی از سوی هیات امنای دانشگاه خبر داد.

 

معاون پشتیبانی دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی نیز گفت: اقتصاد مقاومتی یک اندیشه تجربه شده در دنیا بوده و تنها به کشور ما اختصاص ندارد؛ این موضوع کشور را در برابر تکانه های گوناگون جهانی حفظ می کند.

«روح الله بکتاشی» با ذکر مصادیق عملی از کشورهای مختلف دنیا در خصوص اقتصاد مقاومتی افزود: رهبر معظم انقلاب بر اساس بند یک اصل 110 قانون اساسی و با مشورت مجمع تشخیص مصلت نظام، 24 اصل سیاست های اقتصاد مقاومتی را بیان داشته اند.

او اقتصاد دانش بنیان، حمایت از تولید ملی، رشد بهره وری، امنیت غذایی، اصلاح الگوی مصرف، صرفه جویی در هزینه های عمومی و گفتمان سازی را از مهمترین اصول سیاست های اقتصاد مقاومتی و نیازمند جهاد فکری و عملی عنوان کرد و خواستار ایجاد همدلی و داشتن روحیه بررسی و مطالعه در این زمینه شد. /101

پایان خبر

تاریخ:
1397/11/13
تعداد بازدید:
38
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal