سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ دوشنبه ۲۸ مرداد
جشن تولد ویژه کودک 9 ساله با ثبت یک میلیون مراجعه به درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع) از ابتدای امسال
.

در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، توسعه خدمات سلامت در استان دستاوردهای کارآمدی در کاهش دغدغه های مردم در حوزه بهداشت و درمان داشته است؛ به نحوی که تنها دو درمانگاه شهید مطهری و امام رضا(ع)، ماهانه پذیرای حدود یکصد هزار مراجعه کننده هستند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در آستانه آغاز دهه مبارک فجر که امسال برای چهلمین بار گرامی داشته می شود، امروز، نشست ستاد سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با برنامه ای ویژه برگزار شد.

با معرفی یک میلیون‌امین مراجعه کننده به درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع) در سال جاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اعضای ستاد سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه، بر آن شدند تا با تجلیل از این مراجعه کننده، زحمات و خدمات بی شائبه اساتید و پزشکان این دو درمانگاه که همواره پذیرای بیمارانی از سراسر جنوب کشور بوده اند را ارج نهند.

«ابراهیم رضایی»؛ کودک 9 ساله که سال هاست از بیماری کبدی رنج می برد، امروز به همراه خانواده اش میهمان ویژه نشست ستاد سیاستگذاری تحول سلامت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بود و مورد تجلیل دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه و اعضای این ستاد قرار گرفت.

این کودک 9 ساله، در اتفاقی شیرین، همزمان با روز تولدش، به عنوان یک میلیون‌امین مراجعه کننده درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع)معرفی شد و از جانب رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از او دعوت شد تا مورد قدردانی قرار گیرد.

 

«ابراهیم» که به گفته پدرش از سه ماهگی، مشکل کبدی او تشخیص داده شده و در طی این سال ها خانواده او همواره درگیر مداوای بیماریش بوده اند، امسال تولدی متفاوت تر از هر سال داشت.

دکتر «علی بهادر» رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز این اتفاق را به فال نیک گرفته و با آرزوی سلامتی برای این کودک، ویزیت رایگان این کودک به مدت یک سال در درمانگاه ها و مراکز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، همچنین مساعدت نسبت به انجام پیوند کبد را به «ابراهیم» هدیه داد.

 

پاسخ معاون درمان دانشگاه به موضوع همکاری اساتید تمام وقت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با ابراز خرسندی از این اقدام ویژه، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز تمام تلاش خود را به کار بسته تا با حضور اساتید جوان و حفظ اساتید تمام وقت در بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی استان، خدمات رسانی به مردم و مراجعان را نسبت به گذشته توسعه بخشد.

دکتر «عبدالخالق کشاورزی» با اشاره به مراجعه حدود یکصد هزار نفر در ماه به درمانگاه های شهید مطهری و امام رضا(ع) که امروز، بر اساس گزارش سامانه، به یک میلیون مراجعه کننده رسیده است، هدف از این تجلیل را اقدامی نمادین برای پاسداشت تلاش اساتید و دست اندرکاران حوزه سلامت، برای ارائه خدمت به این حجم از مراجعه در مدت کمتر از یک سال عنوان کرد.

او با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز عزم خود را جزم کرده تا با شتاب بیشتری این روند را توسعه دهد، افزود: از سویی این اقدام، گزارشی مستند از این چرخه گسترده خدمات و وضعیت موجود است.

دکتر کشاورزی یکی از سیاست های دانشگاه را عملکرد شفاف در حوزه خدمات رسانی به مردم، بدون درگیر شدن با برخی جنجال ها برشمرد و ادامه داد: بر همین اساس، آمار خدمات و تلاش های مجموعه اساتید و پزشکان دو درمانگاه شهید مطهری و امام رضا(ع) به این واسطه به مردم اعلام شد و جا دارد تلاش های آنان را مورد تقدیر قرار دهیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه کمتر از 10 درصد اساتید، بر اساس آئین نامه ابلاغی به دانشگاه؛ تنها در نوبت عصر، در خارج از سیستم دولتی پذیرای مراجعان هستند، گفت: با قاطعیت اعلام می کنم که این اساتید در نوبت صبح، همچون گذشته، در بیمارستان ها و مراکز درمانی، عضو سیستم دولتی هستند تا خللی در امر ارائه خدمت به مراجعان ایجاد نشود و فارس همچون گذشته، ملجا بیماران مراجعه کننده از سراسر کشور است.

او توضیح داد: هم اکنون همکاری اساتید با سیستم دولتی به نحوی است که به دلیل تعداد بالای اساتید، مطب های درمانگاه های دولتی به صورت نوبت بندی در اختیار آنان قرار می گیرد.

دکتر کشاورزی یادآور شد: با وجود واجد شرایط بودن 150 نفر دیگر از اساتید برای فعالیت در بخش خصوصی بر اساس آئین نامه ابلاغی؛ با تلاش ها و حمایت های مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تنها شاهد خروج عده اندکی از این افراد بوده و اکثریت آنان همچنان همکاری خود را به صورت تمام وقت با مجموعه دانشگاه ادامه می دهند.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: ضمن اعتقاد به حمایت و فرصت دادن به اساتید جوان در کنار اساتید پیشکسوت و نام آور، از تمامی دلسوزان و اصحاب رسانه دعوت می شود تا برای تنویر افکار عمومی، با شرکت در کنفرانس های خبری دوره ای دانشگاه و انتشار صحیح اخبار، همکاری و حضور خود را با مجموعه دانشگاه اعلام کنند./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/11/10
تعداد بازدید:
1852
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:13
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal