سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۶ مرداد
کشف 8 میلیون ریال داروی قاچاق و غیرمجاز در شهرستان قیروکارزین
.

معاون غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین، از کشف هشت میلیون ریال داروهای قاچاق و غیرمجاز لاغری و چاقی در این شهرستان، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «سمانه دوج» گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر عرضه داروهای قاچاق لاغری و چاقی در فروشگاه پوشاک زنانه در شهر قیر، کارشناسان معاونت غذا و دارو و نظارت بر درمان شبکه بهداشت، داروهای چاقی و لاغری به ارزش هشت میلیون ریال را کشف و فرد متخلف، پس از طی مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

او با تاکید بر اینکه داروهای غیرمجاز قاچاق به دلیل نداشتن شناسه اصالت و مجوز قانونی وزارت بهداشت و ناشناخته بودن ترکیبات آنها، عوارض کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می کند، افزود: در بعضی مواقع این عوارض به حدی شدید است که باعث ایجاد آسیب های کبدی، عصبی و عوارض قلبی می‌شود.

معاون غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین ادامه: همراهی و گزارش های مردم در کشف و ضبط موارد مشابه، موجب ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه و پیشگیری از صدمات جبران ناپذیر ناشی از داروهای قاچاق می شود.

دوج افزود: شماره تماس 54528520-071 معاونت غذا و دارو و نظارت بر درمان شبکه بهداشت قیروکارزین، آماده دریافت گزارش های مردمی است تا با متخلفان در مورد فروش داروهای قاچاق و دخالت های غیرمجاز در امر پزشکی، برخوردهای به موقع و قانونی انجام شود./102

پایان خبر

تاریخ:
1397/11/10
تعداد بازدید:
194
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal