سال 98، رونق تولید
A+
A-
۱۳۹۸ شنبه ۲۹ تير
سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه خبر داد: مرکز کوهورت کوار حائز رتبه نخست مطالعات کوهورت کشوری پرشین شد
.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از جای گرفتن مرکز کوهورت کوار در جایگاه نخست ارزیابی مطالعات کوهورت کشوری پرشین خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «یونس قاسمی»، گفت: پس از ارزشیابی تمامی مراکز مطالعات کوهورت پرشین در سطح کشور از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مرکز مطالعات کوهورت کوار، موفق به کسب بالاترین امتیاز شده و رتبه نخست را در بین سایر مراکز کسب کرد.

او با بیان اینکه این مرکز کوهورت کوار یکی از مراکز تحت پوشش مرکز تحقیقات گوارش و کبد دانشگاه علوم پزشکی شیراز است، افزود: این مرکز از سال 1395 در کوار، آغاز به کار کرده است و به فعالیت های پژوهشی در حوزه شاخص های اپیدمیولوژیک بیماری های مزمن می پردازد. 

دکتر «قاسمی» اعلام کرد: در ارزیابی اخیر مطالعات کوهورت کشوری پرشین از سوی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، پس از ارزشیابی مراکز 18 گانه مطالعات کوهورت پرشین، مرکز مطالعات کوهورت کوار توانست موفق به کسب 95 و 52صدم درصد از 100، بالاترین امتیاز و رتبه نخست را به دست آورد.

او توضیح داد: افزایش کیفیت متدولوژیک در این مرکز و سایر مراکز کوهورت پرشین ضامنی برای صحت دستاوردهای علمی این پژوهش بزرگ در سطح کشور است و این دستاوردها برای محققان داخل و خارج از کشور، زمینه مطالعات علمی بسیار در حال و آینده و ارتقای سطح بهداشت، درمان و آموزش را فراهم می آورد./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/06/21
تعداد بازدید:
772
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:9
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal