حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان
خبر امروز|23 خرداد
.

در کوار تاکید شد: برگزاری منظم نشست های پزشکان خانواده با هدف تبادل نظر و اجرای بهتر برنامه

با هدف بهره مندی از پیشنهادات پزشکان خانواده شهری در کوار، نشستی با حضور رئیس شبکه بهداشت و درمان، معاون بهداشتی، کارشناس مسوول ستاد گسترش و پزشکان خانواده شهری کوار برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، رییس شبکه بهداشت و درمان کوار در جمع پزشکان خانواده این شهرستان، گفت: اجرای برنامه پزشک خانواده با کمترین هزینه، در راستای ارایه خدمات هر چه بیشتر و بهتر به اقشار مختلف مردم، گامی مثبت و موثر در توسعه بهداشت و سلامت محسوب می شود.

"سید علی شمس نیا"، افزود: افزایش مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی دولتی و ارتقای سلامت و بهداشت مردم، از دیگر مزایای اجرای این برنامه است که در فارس، به صورت ادغام یافته با تحول بهداشت، به اجرا در می آید.

او ادامه داد: پزشکان خانواده در مسیر ارائه خدمات، با کیفیت جامع و متناسب با نیاز مردم برای حفظ و ارتقای سلامت فرد، خانواده و جامعه کوشا بوده و مسوول ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی جمعیت تحت پوشش خود هستند.

شمس نیا برنامه پزشک خانواده را تحول عظیمی در نظام سلامت دانست که هدف اصلی اجرای آن، سازماندهی نظام سلامت و درمان در کشور است تا به این وسیله خدمات بهداشتی درمانی تمامی افراد را پوشش دهد و در هزینه های درمانی کشور نیز تاحدود زیادی صرفه جویی شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان کوار، شفاف‌سازی و برقراری ارتباط دوطرفه مناسب بین واحدهای ستادی و واحدهای محیطی را در حل مشکلات و از بین بردن موانع موثر دانست و تاکید کرد: استمرار نشست‌های مشترک، در بهبود اجرای برنامه پزشک خانواده موثر است.

در این نشست، پزشکان خانواده شهرستان کوار، پیشنهادات خود را ارائه کرده و در این خصوص، تبادل نظر شد./101

تاکید بر ضرورت آمادگی قبل از وقوع حادثه در نشست کمیته بحران نی ریز

کمیته بحران شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان شهدای نی ریز، با موضوع "مخاطرات و آسیب پذیری در مواقع بحرانی" با حضور مدیران و کارشناسان، برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، رئیس اورژانس 115 نی ریز، گفت: به هرگونه حادثه پیش بینی نشده و بلایای طبیعی غیرمنتظره مخاطره می گویند.

"محمدحسین کچویی" در ادامه افزود: آگاهی در رابطه با بحران و آماده سازی عناصر مربوط برای مقابله با بحران، ضروری است.

او اضافه کرد: آمادگی منابع انسانی از عوامل مهم در مدیریت یک بحران یا حادثه، از پیش تعیین نشده است.

در این نشست جدول EOP و کارکردهای مدیریت در بحران طبق این جدول، به شرکت کنندگان معرفی شد./103

پایان خبر

تاریخ:
1397/03/23
تعداد بازدید:
330
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal