حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان
آموزش راهکارهای مهار سالک به اهالی منطقه محمودیه چمران
.

 

طی دو برنامه آموزشی و عملیاتی به همت کارشناسان واحد مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر، مردم منطقه محمودیه چمران با راهکارهای پیشگیری و مهار سالک، آشنا شدند.
به گزارش "وب دا" در شیراز، در این نشست ها، چگونگی انتقال بیماری سالک، پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان مناسب و همچنین عملیات آغشته‌سازی پشه‌بند ها به سم "آیکون"، آموزش داده شد.

مسوول مبارزه با بیماری های واگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر، گفت: در این برنامه آموزشی، کارشناسان این واحد، 200 پشه بند آغشته به سم آیکون ،60 قلم دورکننده حشرات و 10کیلوگرم روغن کرچک برای عملیات تله چسبانی را در اختیار مردم این منطقه قرار دادند.

مهندس "علی محمد شاهیجانی" هدف از این آموزش ها را بالا بردن سطح آگاهی مردم نسبت به این بیماری و کم شدن تعداد پشه خاکی و بیماری سالک در منطقه عنوان کرد.

کارشناس مبارزه با بیماری های مرکز بهداشت شهدای والفجر در این جلسه آموزشی، بیماری سالک را یک بیماری مشترک بین انسان و حیوان معرفی کرد که با گزش پشه خاکی انتقال می یابد و برای ابتلا به سالک نیاز به چرخه ناقل، عامل و میزبان وجود دارد.

مهندس "مهدی پورپولاد" افزود: آگاهی مردم از انتقال بیماری سالک و تشخیص به موقع و درمان مناسب بیماری، باعث کنترل این بیماری می شود./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/03/23
تعداد بازدید:
273
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal