حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
بزرگداشت استاد "کریم واعظ زاده" در دانشگاه علوم پزشکی شیراز
.

طی مراسمی با حضور مدیرگروه جراحی و تمامی اساتید­ و دستیاران جراحی، از استاد"کریم واعظ زاده" به پاس 40 سال خدمت در دانشگاه علوم پزشکی، تقدیر شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مدیرگروه جراحی بیمارستان شهید دکتر فقیهی با معرفی بیشتر این استاد پیشکسوت، گفت: استاد دکتر "کریم واعظ زاده" در سال 1310 در شهرستان آباده به دنیا آمد و در سال 1335 در دانشکده پزشکی دانشگاه ژنو، فارغ التحصیل شد؛ مقاطع تخصص و فوق تخصص را در رشته جراحی عمومی و اطفال دانشکده پزشکی دانشگاه لوزان سوئیس در سال 1342 گذراند و مدرک فوق تخصص جراحی اطفال را در سال 1349 از دانشگاه پنسیلوانیا آمریکا دریافت کرد.

 

دکتر "بیژن ضیائیان" افزود: ریاست بیمارستان سعدی از سال 1351 تا 1355، رئیس بخش جراحی شیراز از سال 1355 تا 1363، تاسیس و ریاست بخش اطفال شیراز در دهه 60، عضویت در کالج جراحان آمریکا و عضویت در شاخه آسیایی جراحان اطفال از جمله مسوولیت های اجرایی این استاد پیشکسوت بوده است.

دکتر"عبدالعزیز خضری" استاد پیشکسوت گروه جراحی یورولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با بیان پیشینه آشنایی با استاد واعظ زاده از سال 1345، گفت: شروع زندگی برای هر یک از ما معین است، اما طول دوره زندگی و چگونگی آن تفاوت زیادی دارد؛ به عبارت دیگر بعد کمی زندگی انسان را سال و ماه مشخص می کند، اما در بعد کیفی و معنوی، بی نهایت است.

 

این استاد پیشکسوت دانشگاه، ادامه داد: طول زندگی فرصتی برای هر شخص است که بر حسب قابلیت ها و توانایی های خود در این هستی، قدمی برای خود و دیگران بردارد و استاد"کریم واعظ زاده" توانست به شایستگی خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی و به ویژه انسانی خود را در عرصه سلامت ارایه دهد.

 

دکتر خضری با اشاره به خدمات استاد واعظ زاده در زمینه ارتقای رشته های جدا شده از بخش جراحی، او را فردی منظم، وقت شناس، خوش خلق، سختکوش و پرحوصله در آموزش و پژوهش معرفی کرد و افزود: در زمانی که تحقیقات مثل امروز رایج نبود، استاد واعظ زاده با امکانات زمان، تحقیقات RCT را راه اندازی کرد.

 

او از اعزام خود برای یک دوره کامل ارولوژی، اعزام دکتر "ملک حسینی" و دکتر "احمد" برای آموزش پیوند کلیه و سپس پیوند اعضا، به عنوان دیگر اقدامات استاد واعظ زاده یاد کرد و یادآور شد: شرایط پیشرفتی که امروز دیده می شود، متاثر از زیربنایی است که این مرد بزرگ فراهم کرد.

 

در پایان مراسم با اهدای هدایا، به رسم یاد بود با اقدامی نمادین، 40 شاخه گل به پاس 40 سال خدمت استاد واعظ زاده در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به وی اهدا شد./103

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
965
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal