حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
اهمیت مراجعه افراد بالای 18 سال برای غربالگری فشارخون
.

کارشناس قلب و عروق معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در آستانه روز جهانی فشارخون، بر اهمیت مراجعه افراد بالای 18 سال برای غربالگری فشارخون، تاکید کرد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، "سارا جوادپور" با بیان اینکه از جمله اهداف و فعالیت های مرتبط با این مناسبت، آگاهی و آشنایی هر چه بیشتر عموم جامعه در مورد اهمیت عوامل خطر فشارخون و نقش آن در افزایش فشارخون است، گفت: هدف از روز جهانی فشار خون، تشویق افراد به اندازه گیری فشار خون خود در منزل یا از سوی کارکنان بهداشتی و ایجاد تغییرات ساده در شیوه زندگی است که اثرات بسیار مهمی را در بر دارد.

او افزود: در روز جهانی فشار خون، بر فشار خون بالا به عنوان مهم ترین و اصلی ترین عامل سکته مغزی و قلبی و نیز سایر بیماری های قلبی عروقی مثل نارسایی قلبی تاکید می شود.

"جوادپور" ادامه داد: در این روز به مردم آموزش داده می شود که این بیماری علایم اختصاصی ندارد و بیش از پنجاه درصد از افراد مبتلا به پرفشاری خون از بیماری خود مطلع نیستند، همچنین بیش از پنجاه درصد افرادی که از بیماری خود اطلاع دارند نیز تحت مراقبت و کنترل قرار ندارند، بنابراین تمامی افراد جامعه، به ویژه افراد 18 سال به بالا، دست کم هر دو سال یک بار باید فشار خون خود را با مراجعه به کارکنان بهداشتی یا پزشک اندازه گیری کنند.

به گفته این کارشناس سلامت، تشخیص زودرس و درمان مناسب فشار خون بالا، علاوه بر منافع بهداشتی درمانی متعدد، منافع اقتصادی نیز در پی دارد، درحالی که درمان عوارض فشارخون بالا از جمله جراحی شریان های کرونر قلبی، بای پس عروق کرونر و یا دیالیز، علاوه بر سختی ها و نگرانی هایی که برای بیمار و اطرافیان او ایجاد می کنند، برای سیستم درمانی کشور نیز بسیار هزینه بر است./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
148
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal