حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
بررسی راهکارهای علمی مواجهه با بیماری وسواس در شیراز
.

سمینار یک روزه کنکاشی در وسواس، درمان های نوین از کلام تا سیناپس، با حضور معاون درمان دانشگاه و جمعی از مسوولان، برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر‌ "عبدالخالق کشاورزی" معاون درمان دانشگاه در آئین آغاز به کار این برنامه با تاکید بر اهمیت کار روانپزشکان و روانشناسان که با انسان در ارتباط هستند، گفت: معاونت درمان دانشگاه، از درمان های نوین و پژوهش در این حیطه، حمایت می کند.

دکتر "رامین افشاری" نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه در پیشگیری و درمان اعتیاد نیز بر اهمیت به روزرسانی دانش فعالان این عرصه، با بهره مندی از منابع علمی روز دنیا تاکید کرد.

 

در این همایش پرفسور "نعمت الله جعفری" استاد روانپزشکی دانشگاه پواتیه فرانسه، با معرفی مقیاس های بررسی وسواس و ارزیابی درمان، شیوه بینش در وسواس و شیوه های بررسی آن را آموزش داد.

آموزش پیرامون وسواس مقاوم به درمان های دارویی و غیر دارویی، ارتباط بین نشانه شناسی و انتخاب روش درمانی و میزان پاسخ به درمان و معرفی روشDBS به عنوان مداخله ای اثربخش در بیماران مقاوم به درمان، دیگر مباحث ارائه شده از سوی این استاد روانپزشکی بود.

دکتر "علی رزمکن" رئیس انجمن روانپزشکان فارس نیز به بیان مداخلات سایکو سرجری اختلالات حرکتی، پارکینسون و وسواس و تجربیات عملی در این زمینه پرداخت./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
164
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:11
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal