حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
خبر امروز| 26اردیبهشت
.

 

ارایه مستمر خدمات بهداشتی درمانی به عشایر و کوچ نشینان شهرستان کوار

به همت تیم سیار مرکز بهداشت کوار شامل پزشک و کارشناسان بهداشتی، خدمات نوین بهداشتی و پزشکی به عشایر این شهرستان، ارائه می شود.

 

به گزارش"وب دا" در شیراز، رییس شبکه بهداشتی درمانی کوار با اعلام این خبر گفت: همزمان با کوچ عشایر از اوایل اردیبهشت به مناطق مختلف کوار، طرح ارایه مراقبت های بهداشتی عشایر همانند سال های پیش در منطقه تحت پوشش این شبکه و سرشماری دقیق آنها باهمت بهورزان، آغاز شد.

"سید علی شمس نیا" با بیان اینکه خدمات اولیه بهداشتی و درمانی موردنیاز عشایر، با بالاترین کیفیت ممکن در مناطق عشایری تحت پوشش خانه بهداشت کوار انجام می شود، گفت: تیم سلامت مراکز بهداشتی درمانی، شامل پزشک، ماما، داروسار، بهورز و کاردان بهداشت، با برنامه مشخص به مناطق عشایرنشین اعزام می شوند.

او افزود: در این خدمت، علاوه بر ویزیت پزشک، تشکیل پرونده سلامت خانوار، واکسیناسیون، مراقبت کودکان و مادران باردار، توزیع دارو برای بیماران نیازمند و سایر خدمات بهداشتی درمانی نظیر مشاوره، تنظیم خانواده و کلاس های آموزشی نیز انجام می شود.

رییس شبکه بهداشتی درمانی کوار، مراقبت های بهداشتی و آموزش های مقابله با بیماری های فصلی، بیماری های عفونی، بیماری های مشترک انسان و دام و همچنین بررسی وضعیت آب آشامیدنی و کلرسنجی را دیگر خدماتی برشمرد که به عشایر ارائه می شود./103

برگزاری نشست هم اندیشی مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی در بیمارستان مادر و کودک شوشتری

با حضور مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی، نشست ماهیانه مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی، در بیمارستان مادر و کودک شوشتری برگزار شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، این نشست با حضور"محبوبه ظریفکارفرد" مدیر خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی "لیلا معانی شیرازی" معاون اداره پرستاری و مامایی استان و حضور تمام مدیران پرستاری بیمارستان های دولتی برگزار شد.

 

مدیر خدمات پرستاری و مامایی بیمارستان مادر و کودک شوشتری، گفت: این نشست هر ماه با هدف هماهنگی با مدیران خدمات پرستاری بیمارستان ها، در راستای حل مشکلات و ارائه راهکارهایی برای ارتقای کیفیت مراقبت ها، با هدف اجرایی شدن سیاست ها و دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت، تشکیل می شود.

 

"سهیلا رفیعی" بحث و تبادل نظر در خصوص تأمین نیروی انسانی موردنیاز بیمارستان ها، تمدید طرح پرستاران و کمبود نیروی کمک بهیار، ابلاغ دستورالعمل های جدید وزارت بهداشت و پرداخت مبتنی بر عملکرد پرستاران را از اهم نکات مطرح شده در این نشست عنوان کرد.

حضور کارشناسان بهداشت محیط در نظارت بر ایستگاه های صلواتی عرضه آب و مواد غذایی در مراسم ارتحال آیت الله ایمانی

مسوول واحد بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهدای والفجر، گفت: 6تیم دو نفره از کارشناسان بهداشت محیط این مرکز، برای پایش و نظارت بر ایستگاه های عرضه آب و مواد غذیی، در مراسم تشیع آیت الله ایمانی، امام جمعه فقید شیراز، حضور یافتند.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، مهندس "مسعود قنبریان" افزود: با هدف حفظ و ارتقای سلامت شرکت کنندگان در این مراسم، نسبت به نظارت بهداشتی در ایستگاه های صلواتی عرضه مواد غذایی و آب، با انجام کلرسنجی آب مصرفی و جلوگیری از توزیع آب آشامیدنی نامطلوب و همچنین پیشنهاد عرضه آب بسته بندی، اقدام شد.

او از شهروندان خواست تا در هنگام شرکت در این گونه مراسم ها از گرفتن و مصرف مواد غذایی و آشامیدنی که در محل بدون نظارت کارشناسان بهداشت توزیع می شود، خودداری کنند./101

130 کودک نی ریزی مکمل رشد دریافت کردند

همسو با طرح تحول نظام سلامت، شبکه بهداشت و درمان نی ریز، خدمات مشاوره تغذیه و رژیم درمانی را به صورت رایگان ارائه می کند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، "بهنوش سبحانی" مسوول واحد تغذیه شبکه بهداشت و درمان نی ریز، با اشاره به اهمیت توجه به تغذیه، با افزایش بیماری های مزمن مانند دیابت، فشار خون بالا، سرطان و سکته و تغییر الگوی بیماری ها به سمت بیماری های غیرواگیر، از توزیع 819 سبد کالا برای مادران باردار، به کمک طرح حمایتی بنیاد علوی، در نیمه دوم سال گذشته خبر داد.

 

او با بیان اینکه در این بازه زمانی، به 130 کودک دچار اختلال رشد، سبد حمایتی ارائه شده است، افزود: برنامه های مکمل یاری دانش آموزان متوسطه اول و دوم با قرص آهن و ویتامین D نیز تلاشی دیگر در راستای ارتقای سلامت عمومی در شهرستان نی ریز بوده است.

سبحانی همچنین از آموزش به نانوایی ها و اطلاع رسانی به مردم در خصوص استفاده و جایگزین کردن کیسه های پارچه ای به جای نایلون های پلاستیکی خبر داد و اضافه کرد: تغذیه مناسب، نقش مؤثری در سلامت جسمی و رشد کودک دارد و در همین راستا، با هدف ترویج تغذیه سالم، 503 کودک سه تا 6 سال در 18 روستامهد این شهرستان، تحت پوشش برنامه ترویج یک وعده غذای گرم قرار گرفتند./101

نوعدوستی کارکنان ادارات و مردم مُهر در آستانه ماه مهمانی خدا

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر از اهدای خون کارکنان و مردم این شهرستان در آستانه ماه مبارک رمضان، خبر داد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، "سید حسن خلیلی" گفت: مردم همیشه در صحنه شهرستان مهر در کنار کارکنان دولت، حدود 50 هزار سی سی خون به بیماران و نیازمندان، اهدا کردند.

او ادامه داد: اهدای خون علاوه بر جامه عمل پوشاندن به حس نوعدوستی، از عوامل موثر در سلامت جسم است./102

به همت مرکز بهداشت شهدای والفجر انجام شد: ارائه خدمات بهداشتی و آموزشی به کودکان کار 

رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز از بازدید و بررسی نحوه ارایه خدمات بهداشتی و آموزشی به کودکان کار، خبر داد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، این برنامه با حضور دکتر "هنگامه خضری" مسوول واحد سلامت نوجوان، جوان و مدارس به همراه کارشناسان این واحد و کارشناس بهداشت محیط، در محل مرکز نگهداری کودکان کار یکی از مراکز زیر نظر بهزیستی شیراز، برگزار شد.

دکتر "احمد رضازاده" گفت: برای ارتقای سلامت کودکان کار این مرکز، با برنامه ریزی منسجم، معاینه های مقدماتی و تکمیلی با حضور پزشک و مراقب سلامت انجام می شود و در خصوص بلوغ، پیشگیری از رفتارهای پرخطر و اهمیت تحرک بدنی به کودکان، والدین و کارکنان آموزش داده می شود.

 

مسوول واحد سلامت خانواده، جمعیت و مدارس مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز گفت: سلامت فرد، پایه و بنیان سلامت جامعه است و سلامت افراد جامعه از شاخص‌های مهم توسعه به حساب می‏آید.

دکتر "هنگامه خضری" افزود: سلامت کودکان یکی از اولویت‏ های اصلی در همه کشورها و سلامت اجتماعی از مسایل مهم و مطرح در پرداختن به موضوع سلامت است.

"محسن خلیفه" مسوول مرکز نگهداری کودکان کار نیز با اشاره به فعالیت های این مرکز به توانمندسازی کودکان و خانواده ها در زمینه های بهداشتی، آموزشی و فنی و حرفه ای اشاره کرد./102

گرامیداشت هفته آموزش در دانشکده مجازی و قطب علمی آموزش الکترونیکی

همزمان با برگزاری هفته آموزش علوم پزشکی، دانشکده مجازی و قطب علمی آموزش الکترونیکی نیز فعالیت‌های خود را در حوزه آموزش مجازی و یادگیری الکترونیکی، ارائه کرد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "مجیدرضا فرخی"، رئیس دانشکده مجازی و قطب آموزش الکترونیک، با اعلام این خبر، گفت: معرفی دوره های آموزشی، نرم افزارهای یادگیری الکترونیکی، فرایند تولید محتوا، مجله IJVLMS و فعالیت های انجام شده در حوزه کلان منطقه پنج آمایش کشور، از جمله مواردی بود که به این مناسبت، در قالب گزارش، بروشور و پمفلت های آموزشی در اختیار بازدیدکنندگان قرار گرفت.

 

او افزود: با حضور کارشناسان یادگیری الکترونیکی، به پرسش های بازدیدکنندگان در خصوص نحوه ارتباط و بهره گیری از آموزش مجازی، پاسخ داده شد.

دکتر "مصباح شمس" معاون آموزشی دانشگاه نیز در طی روزهای برگزاری، از این غرفه بازدید کرده و از نزدیک با دستاوردهای آموزش مجازی دانشگاه، آشنا شد./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/26
تعداد بازدید:
253
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal