حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
تاکید بر پیشگیری از سرطان های شغلی در بیانیه پایانی کنفرانس جهانی بهداشت حرفه ای ایرلند
.

مدیرگروه مهندسی بهداشت حرفه ای دانشکده بهداشت، گفت: به دلیل اینکه 85 درصد شاغلان محیط های کاری دنیا به خدمات بهداشت حرفه ای مناسب دسترسی ندارند، هرسال دو هشت دهم میلیون نفر در اثر حوادث و بیماری های مرتبط با کار جان خود را از دست می دهند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، دکتر "مهدی جهانگیری" دانشیار گروه مهندسی بهداشت حرفه ای با اشاره به مفاد بیانیه پایانی سی و دومین کنفرانس بین المللی بهداشت حرفه ای سال 2018 که در شهر دابلین ایرلند برگزار شد، گفت: هر سال 740 هزار نفر از شاغلان محیط های کاری، جان خود را در اثر ابتلا به سرطا نهای شغلی از دست می دهند که پنجاه درصد این تعداد، مربوط به آزبست است.

او ادامه داد: بنابراین ضرورت دارد کشورهای دنیا سیاست های لازم را برای تدوین و اجرای کامل قانون ممنوعیت آزبست در محیط های شغلی و محیط زیست به کار گیرند و در این بین نقش متخصصان بهداشت حرفه ای، اعم از مهندسان بهداشت صنعتی و پزشکان طب کار در پایش های محیطی و پزشکی، برای پیشگیری و کاهش عوارض مربوط به مواجهه با این مواد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

کنفرانس بین المللی بهداشت حرفه ای به مدت پنج روز، از بیست و نهم آوریل تا چهارم می، در شهر دابلین کشور ایرلند با شعار "کاربردی کردن تحقیقات برای بهداشت حرفه ای و رفاه" و با حضور بیش از دو هزار و دویست شرکت کننده از کشورهای مختلف برگزار شد.

از دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز دکتر "مهدی جهانگیری" عضو هیات علمی گروه مهندسی بهداشت حرفه ای برای حضور و ارائه مقاله در این کنفرانس علمی اعزام شده بود.

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/24
تعداد بازدید:
356
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:9
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal