حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
برگزاری کمیته بحران آلودگی هوا در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همفکری برای کاهش آسیب های سلامت عمومی
.

امروزه بیابان زایی بعد از دو چالش تغییر اقلیم و بحران آب، به عنوان سومین چالش مهم جامعه جهانی در قرن 21 محسوب می شود، به طوری که بر اساس گزارش های سازمان های بین المللی یک ششم جمعیت، سه چهارم اراضی خشک و یک سوم خشکی های جهان به مساحت پنج میلیارد هکتار در 10 کشور جهان، در معرض این پدیده است.

به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه ضمن بیان این مطلب، افزود: یکی از پیامدهای مهم و شناخته شده بیابان زایی، تولید گرد و غبار و ریزگردهای ناشی از گسترش بیابان ها و به دنبال آن باد و طوفان هایی است که این ذرات را با خود حمل کرده و باعث آلودگی هوا و تاثیر منفی روی سلامت انسان ها می شود.

دکتر "محمدرضا ذاکری" گفت: بیابان زایی و به طبع آن تولید ریزگردها، سالانه خسارات زیادی به محصولات کشاورزی وارد کرده و اثرات بسیار وسیع و گسترده اکولوژیکی، اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی را به همراه دارد.

 

او حجم بیشتر عوارض فردی آلودگی هوای ناشی از ریزگردها را مربوط به سیستم تنفسی و ریه ها، سسیستم ایمنی، قلب و همچنین بینایی افراد عنوان کرد و گفت: با توجه به اعلام آلودگی هوا از سوی مرکز EOC، کمیته اضطرار آلودگی هوا در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تشکیل شد.

او گفت: در این کمیته با حضور تمامی مسوولان واحدهای ستادی معاونت بهداشتی دانشگاه، پس از تبادل نظر اعضا، بر بسیج اطلاع رسانی عمومی به کمک جراید، خبرگزاری ها و صدا و سیمای مرکز فارس در خصوص اقدامات لازم در شرایط موجود، با همکاری مدیریت روابط عمومی دانشگاه، تاکید شد.

این مقام مسوول در معاونت بهداشتی دانشگاه، از آماده سازی پروتکلی منسجم برای مشخص بودن اقدامات هر واحد در راستای برخورد به موقع تر و مناسب تر در شرایط مشابه خبر داد.

برگزاری نشست مشترک با گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت برای بهره مندی از توانمندی های موجود، دیگر مصوبه این نشست بود.

به گفته دکتر ذاکری در این نشست، مقرر شد تا پایان شرایط اضطرار، گزارش اقدامات صورت گرفته در واحدهای ستادی معاونت به صورت لحظه ای به مدیران ارشد معاونت و دانشگاه ارسال شود.

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/24
تعداد بازدید:
341
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal