حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ جمعه ۲۳ آذر
خبر امروز| 24اردیبهشت
.

مدیر بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) و کودکان شهید حجازی معرفی شد

با حضور جمعی از اعضای هیات امناء، اعضای هیات مدیره و کارکنان بیمارستان خیریه قلب الزهرا(س) و کودکان شهید حجازی، ضمن تقدیر از خدمات دکتر "علی جنگجو"، مدیر پیشین این بیمارستان، "بیژن فاضل جهرمی" به عنوان مدیر جدید این بیمارستان، معرفی شد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، رئیس بیمارستان خیریه قلب الزهرا (س)، در ابتدای مراسم ضمن معرفی برخی از اقدامات دکتر علی جنگجو در زمان مدیریت و اعلام خبر انتصاب او به عنوان مشاور خود، به دانش علمی و سابقه فعالیت های مدیر جدید این بیمارستان اشاره کرد.

 

دکتر "علی جنگجو" نیز ضمن ابراز خرسندی از همکاری 15 ماهه با کارکنان این بیمارستان، از وجود ویژگی تعهد، اخلاق کاری و تعامل سازنده در این مجموعه، به نیکی یاد کرد.

"بیژن فاضل جهرمی" جایگاه فعلی این بیمارستان را مرهون همدلی و همکاری کارکنان آن دانست و ضمن تاکید بر به کار بستن توان مضاعف در انجام امور، گفت: با برگزاری نشست های منظم با تیم های پشتیبانی و درمانی بیمارستان، از ایده ها و نظرات آنان استفاده می شود.

استقبال گسترده صنایع از نخستین کارگاه توانمندسازی مسوولان فنی شرکت های ارائه دهنده خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای در دانشکده بهداشت

مدیرگروه مهندسی بهداشت حرفه ای دانشکده بهداشت، از برگزاری نخستین کارگاه مهارت آموزی و توانمندسازی کارشناسان مهندسی بهداشت حرفه ای و مسوولان فنی شرکت های خدمات مهندسی بهداشت حرفه ای در دانشکده بهداشت، خبر داد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، بر اساس اعلام مدیرگروه مهندسی بهداشت حرفه ای، این کارگاه با تدریس اساتید و اعضای هیات علمی گروه مهندسی بهداشت حرفه ای دانشکده بهداشت و با همکاری مشترک واحد بهداشت حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد.

 

دکتر "مهدی جهانگیری" افزود: در این کارگاه آموزشی سه روزه، 40 کارشناس بهداشت حرفه ای شاغل در صنایع استان فارس و همچنین سایر استان های کشور، با نکات کاربردی در اندازه گیری و ارزشیابی عوامل زیان آور محیط کار شامل عوامل فیزیکی، شیمیایی و ارگونومیکی آشنا شدند.

او برگزاری این قبیل کارگاه ها را گام مهمی در افزایش تعامل بین صنعت و دانشگاه و در راستای سیاست های ارتباط با صنعت دانشگاه دانست و گفت: با توجه به استقبال گسترده صنایع و افزایش تعداد ثبت نام کنندگان، دوره دوم کارگاه پس از ماه مبارک رمضان، در دانشکده بهداشت برگزار می شود.

 رشد 8درصدی مشارکت کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرم بید در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت

میزان استقبال و مشارکت کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرم بید در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت، نسبت به سال گذشته، هشت درصد رشد داشته است.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت کارکنان شبکه بهداشت و درمان خرم بید، صبح امروز، برگزار شد.

"سید حمید میرهاشمی" مدیر امور فرهنگی شبکه بهداشت و درمان خرم بید، گفت: در این جشنواره، 77نیروی شاغل در شبکه بهداشت درمان و بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) خرم بید در رشته های احکام، نهج البلاغه، آشنایی با مفاهیم صحیفه سجادیه، آشنایی با سیره معصومان(ع)، آشنایی با ترجمه و تفسیر قرآن، حفظ موضوعی قرآن و آشنایی با احادیث اهل بیت (ع) رقابت داشتند.

مهندس "عطرت دهقانی" رابط قرآن و عترت شبکه بهداشت و درمان خرم بید نیز با اشاره به رشد هشت درصدی مشارکت در این رویداد قرآنی نسبت به سال قبل، افزود: بخش کتبی این آزمون در شبکه بهداشت و درمان خرم بید، همزمان با سایر حوزه های استان برگزار شد.

شناسایی بیش از 1200 بیمار دیابتی در سپیدان/بیش از 50 درصد بیماران دیابتی از بیماری خود اطلاع ندارند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان سپیدان گفت: با اجرای طرح خطرسنجی بیماری های قلبی و عروقی، دیابت و فشارخون، تا کنون، یک هزار و 291 بیمار دیابتی و سه هزار و 468 بیمار فشارخون در شهرستان سپیدان شناسایی و تحت مراقبت قرار گرفته اند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، مهندس "سیاوش کریمی" افزود: این طرح از برنامه های طرح تحول سلامت است که در آن تمامی افراد بالای 30 سال با پیگیری های کارشناسان بهداشتی، مراقبان، سفیران و رابطان سلامت شهرستان، با مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت برای تعیین سطح خطر بیماری های قلبی عروقی، دیابت و فشارخون بالا ارزیابی می شوند.

او با اشاره به شناسایی یک هزار و 291 بیمار دیابتی در شهرستان سپیدان، ادامه داد: دیابت به عنوان یک بیماری خاموش تلقی می شود و نیمی از مبتلایان از بیماری خود اطلاع ندارند؛ بنابراین لازم است افراد مستعد ابتلا به دیابت، آزمایش های قند خون را به طور منظم انجام دهند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان سپیدان، تغییر سبک زندگی، تغذیه نامناسب، فعالیت بدنی کم، چاقی و اضافه وزن و مصرف سیگار و دخانیات را عوامل عمده ایجاد بیماری های غیرواگیر دانست و بر اصلاح شیوه زندگی به سمت زندگی سالم، تاکید کرد.

بهره مندی 16هزار دانش آموز دارابی از خدمات وارنیش فلورایدتراپی

بیش از شانزده هزار دانش آموز 6 تا 14 سال مدارس داراب با هدف کاهش پوسیدگی دندانی و پیشگیری از بیماری های دهان و دندان، از خدمات وارنیش فلوراید تراپی بهره مند شدند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، کارشناس مسوول بهداشت دهان و دندان شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی داراب با بیان اینکه وارنیش فلوراید ماده ای ژله مانند و موضعی است که پوسیدگی دندان ها را 25 تا 75 درصد کاهش می دهد، گفت: با توجه به نقش این ماده در افزایش سلامت دهان و دندان، دانش آموزان دارابی، از این خدمت بهره مند شدند.

دکتر "عزیزمحمد ارجمند"، انجام طرح پیشگیری از پوسیدگی دندان در کودکان 6 تا 14 سال را از اهداف بلندمدت اداره سلامت دهان و دندان این شبکه بهداشت و درمان معرفی کرد که دستاوردهای مثبت آن، در سال های آتی، مشاهده می شود.

او با اشاره به دو مرحله ای بودن طرح وارنیش فلوراید تراپی، اضافه کرد: مرحله نخست این طرح، آبان سال گذشته اجرا و مرحله دوم نیز در اردیبهشت سال جاری آغاز شد که بیش از شانزده هزار واجد شرایط، فلورایدتراپی دندان ها را دریافت کردند .

طرح وارنیش فلوراید تراپی در سال گذشته نیز برای حدود پانزده هزار دانش آموز مدارس ابتدای شهرستان داراب اجرا شد.

معرفی دستاوردهای طرح تحول آموزش در دانشکده پیراپزشکی شیراز

به مناسبت بزرگداشت هفته آموزش علوم پزشکی، دستاوردهای آموزشی در زمینه طرح تحول آموزش دانشکده پیراپزشکی برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شد.

 

به گزارش "وب دا" در شیراز، سرپرست دانشکده پیراپزشکی، گفت: در این غرفه علاوه بر نمایش تصویری دستاوردهای آموزشی، کتابچه ای با موضوع معرفی دانشکده و اقدامات انجام شده در حوزه های مختلف طرح تحول آموزش و همچنین اطلاعات آموزشی به صورت پمفلت و بروشور به مراجعان اهدا شد.

دکتر "صدیقه شریف زاده" افزود: ایجاد امکان ثبت نظرات دانشجویان و مراجعان در زمینه اشکالات آموزشی و ارائه پیشنهاد برای بهبود ارائه خدمات آموزشی، نمایش بیش از 25 کتب تالیف و ترجمه اعضای هیات علمی گروه های مختلف دانشکده در کنار برپایی مسابقات کاریکاتور، نقاشی، شعر و خاطره نویسی دانشجویان از کلاس های درس و امتحانات، از بخش های این غرفه بود.

در دومین روز از برپایی این غرفه نیز دکتر "مصباح شمس" معاون آموزشی دانشگاه به همراه دکتر "سراج زاده" مدیر برنامه ریزی و آمار معاونت آموزشی، ضمن بازدید از غرفه دانشکده پیراپزشکی و تبادل نظر با مسوولان آموزش دانشکده، بر روند رو به رشد آموزش در رشته های پیراپزشکی، تاکید شد.

معدوم سازی بیش از یک تن مواد غذایی تاریخ گذشته و فاسد در نی ریز

مواد غذایی تاریخ گذشته و غیرمجاز شناسایی شده در نی ریز، به میزان بیش از یک تن، معدوم سازی شد.

به گزارش "وب دا" در شیراز، کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان نی ریز، گفت: در راستای کنترل و نظارت های واحد بهداشت محیط در ایام نوروز، مقدار یک تن مواد غذایی غیر مجاز، تاریخ گذشته و فاسد از مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی کشف و جمع آوری شد.

 

مهندس "اکبر رحیمی" افزود: این مواد غذایی در انبارهای بهداشت محیط نگهداری و پس از دریافت مجوزهای قانونی از دادستانی و هماهنگی با شهرداری این شهرستان، در محل دفن زباله معدوم شد.

او همکاری عموم مردم در شناسایی و برخورد با مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی غیرمجاز را ضروری و بسیار اثربخش دانست و شماره تلفن 190 را به عنوان راه ارتباطی برای ارائه گزارش های مردمی، معرفی کرد.

پیشگیری و آگاه سازی؛ مهم ترین رویکرد مقابله با ایدز

در دوره آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی، با حضور شاغلان در یکی از کارخانه های کوار، بر اهمیت آگاه سازی نسبت به بیماری ایدز، به عنوان مهمترین رویکرد مقابله با این بیماری، تاکید شد.

به گزار ش "وب دا" در شیراز، "هادی کلاری" کارشناس مسوول پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیردار شبکه بهداشت و درمان کوار، بهترین راهکار رهایی از ویروس خطرناک ایدز را مراقبت، پیشگیری و آگاه سازی افراد در معرض خطر نسبت به راه های انتقال این بیماری عفونی عنوان کرد و افزود: بدون شک یکی از موضوعاتی که باید بیش از پیش در مقوله ایدز به آن توجه داشت، افزایش آگاهی و آموزش است.

او با بیان اینکه ایدز، به گروه خاصی اختصاص ندارد، آن را یک معضل بهداشتی مهم خواند که با تشخیص زودهنگام قابل کنترل است.

 

"کلاری" ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از مردم از بیماری هایی نظیر ایدز اطلاعات کافی ندارند و یا درگیر عوامل بیماری زا و رفتارهای پرخطر نبوده اند، بیماری HIV/AIDS بیشتر از آنکه یک معضل بهداشتی باشد، به عنوان آسیب و معضلی اجتماعی مطرح است که نداشتن دانش و آموزش کافی در این زمینه، موجب افزایش بروز بیماری می شود.

پایان خبر

تاریخ:
1397/02/24
تعداد بازدید:
352
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal