حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ آبان
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد: بیمارستان های فارس؛ میزبان جشنواره ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر
.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از برپایی جشنواره های ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر، همزمان با هفته جهانی شیر مادر، در بیمارستان های فارس خبر داد.

 

به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» گفت: نزدیک به سه دهه است که ترویج تغذیه با شیر مادر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برنامه ریزی و اجرا شده که دستاوردهای مثبتی تاکنون داشته است.

او افزود: با توجه به اهمیت تغذیه انحصاری با شیر مادر و در راستای ترویج و فرهنگسازی زایمان طبیعی، همزمان با هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، در تمام بیمارستان های سطح استان، جشنواره ترویج زایمان طبیعی و تغذیه با شیر مادر برگزار شد.

معاون درمان دانشگاه ابراز امیدواری کرد که با تلاش روزافزون مسوولان، پزشکان و کارکنان سلامت، فرهنگ تغذیه با شیر مادر و زایمان طبیعی که ضامن سلامت مادران و نوزادان است، در کل جامعه نهادینه شود.

در ادامه رئیس اداره مامایی دانشگاه ضمن گرامیداشت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، گفت: مزایای زایمان طبیعی و تاثیر آن در تغذیه زودهنگام نوزاد با شیر مادر بسیار پراهمیت است؛ نوزادان زایمان طبیعی در تغذیه با شیر مادر موفق تر هستند و این خود تاثیر بسزایی در کاهش عفونت ها و بهبود رشد نوزاد دارد.

«ثریا شفیعی» اضافه کرد: با توجه به اهمیت موضوع ترویج زایمان طبیعی به همت اداره مامایی معاونت درمان، کارگاه زایمان فیزیولوژیک 60 ساعته با حضور اساتید هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی حضرت فاطمه(س) در حال برگزاری است.

رئیس اداره درمان بیماری های معاونت درمان نیز گفت: با اعلام 10 اقدام دوستدار کودک به عنوان ضوابط بین المللی تغذیه و مراقبت شیرخواران، در کشور ما نیز همزمان راه اندازی بیمارستان های دوستدار کودک به عنوان بخشی از سیاست های بهداشتی مورد توجه قرار گرفت.

دکتر «فرشاد فلاحتی» ادامه داد: طی سال های اجرای برنامه تا کنون، اغلب بیمارستان های واجد شرایط با اجرای اقدامات دهگانه، قانون شیر مادر و رعایت کد بین المللی بازاریابی، جانشین شونده های شیر مادر به عنوان دوستدار کودک معرفی شده اند.

او افزود: در همین راستا در ابتدای سال جاری، بیمارستان های حضرت ولیعصر(عج) خرمبید، کوثر و مرکزی موفق به کسب لوح دوستدار کودک شدند که طی مراسم گرامیداشت هفته جهانی شیر مادر به همت معاونت بهداشتی دانشگاه، به این مراکز اهدا شد./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/05/17
تعداد بازدید:
326
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal