حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۱ آبان
خبر امروز | 16 مرداد
.

در درمانگاه امام رضا(ع) انجام شد: ترویج تغذیه نوزادان با شیر مادر

در پایگاه بهداشتی درمانگاه امام رضا(ع)، شیوه صحیح شیردهی به مادران آموزش داده شد.

 

به گزارش «وب دا» در شیراز، وکارشناس بهداشت خانواده درمانگاه امام رضا(ع)، گفت: این اقدام همزمان با هفته جهانی تغذیه با شیر مادر، با شعار «تغذیه با شیر مادر؛ زیربنای زندگی سالم» از صبح روز چهارشنبه دهم‌ مرداد ماه در پایگاه بهداشتی این درمانگاه، انجام گرفت.

 «زهره شفیعی علوی» افزود: در این هفته کارشناسان واحد پایگاه بهداشتی ضمن‌ ارائه مشاوره به مادران شیرده و ‌توزیع پمفلت، شیوه صحیح شیردهی را به مادران، آموزش می دهند./101

بررسی چک لیست های جدید نظارتی معاونت بهداشتی در ارسنجان

عملکرد مدیریتی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان به عنوان مرکز پایه بررسی چک لیست های جدید نظارتی معاونت بهداشتی دانشگاه، پایش شد.

 

به گزارش «وب دا» در شیراز، معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت ارسنجان،گفت: با حضور کارشناسانی از معاونت بهداشتی دانشگاه، عملکرد مدیران در واحد های بهداشتی زیرمجموعه شهرستان ارسنجان، بررسی شد.

دکتر «علی ایزدی» افزود: با توجه به معرفی شهرستان ارسنجان به عنوان یکی از مراکز پایلوت بررسی چک لیست های جدید مدیریتی، کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه با حضور در خانه های بهداشت، مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری و مطب پزشکان خانواده بخش خصوصی، عملکرد واحدهای ستادی محیطی را مورد بررسی قرار دادند.

این بازدید با حضور دکتر «علیرضا گودرزی» رییس گروه گسترش معاونت بهداشتی، دکتر «نگار درویش» رییس گروه سلامت میانسالان و سالمندان، «نازیلا رحیمی» کارشناس غیرواگیر و «محسن علی اکبرپور» کارشناس بیماری های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی انجام شد./101

اجرای طرح دانش آموزان پایه ششم عاری از پوسیدگی دندان در مناطق عشایری آباده

طرح دانش آموزان پایه ششم عاری از پوسیدگی دندان در مناطق عشایری آباده در حال اجراست.

 

به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «حمید کریمی» معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان آباده با اعلام این خبر، گفت: تیم دندانپزشکی سیار وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در قالب طرح تحول سلامت دهان و دندان با استفاده از خودروهای مجهز به ابزارها و لوازم دندانپزشکی، با همکاری واحد بهداشت دهان و دندان و بهداشت عشایر شبکه بهداشت و درمان آباده در مناطق عشایری «خسروشیرین»، «کلوان» و «ایزدخواست» حضور یافته و به مدت یک هفته، خدمات بهداشتی دهان و دندان را به دانش آموزان پایه پنجم و ششم ارائه می دهند.

 

او اقدامات پیشگیرانه و ترمیمی دهان و دندان در مناطق روستایی و عشایری را گامی مهم و بزرگ در حفظ سلامت دانش آموزان عشایر دانست و نسبت به توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق عشایرنشین ابراز امیدواری کرد./101

در زرقان تاکید شد: اهمیت نقش حوزه درمان در زمان وقوع بحران ها

نشست ستاد مدیریت بحران شهر زرقان، با هدف جلب مشارکت چندجانبه ادارات و ارگان های مختلف در زمان وقوع بحران های حوزه درمان و با حضور جمعی از مسوولان ادارات و مسوولان زرقان برگزار شد.

 

به گزارش «وب دا» در شیراز، در این نشست مهندس «صادق یونسی»، سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرقان، ضمن معرفی انواع بحران، به بیان اهمیت نقش حوزه درمان در زمان وقوع بحران ها اشاره کرد و گفت:‌ هدف از این گردهمایی، عقد تفاهمنامه با سایر ادارات دولتی برای توسعه همکاری و کسب حمایت و پشتیبانی آن ها در حوزه های مختلف تجهیزات و زیرساخت در زمان وقوع بحران است تا بتوانیم با تعامل در زمان وقوع بحران خدمات درمانی را به بهترین شکل ممکن ارائه دهیم.

دکتر «داریوش نصیری» سرپرست بیمارستان زرقان نیز ارائه خدمات درمانی به شکل مطلوب در زمان بحران را نیازمند اطلاع دقیق از آمار تجهیزات پزشکی و امکانات موجود در سایر ادارات و شرکت های مجاور دانست و گفت: این امر موجب می شود تا تیم مدیریت بحران بیمارستان بتواند با انجام برنامه ریزی دقیق، آمادگی لازم برای مقابله با بحران ها را کسب کند.

در این نشست، مسوولان ادارات به بیان راهکارهای مختلف در زمان وقوع بحران پرداختند و تفاهمنامه های سازمان ها برای مطالعه و بررسی لازم به آنان ارائه شد./101

نجات جان نوزاد فراشبندی با حضور به موقع امدادگران اورژانس

حضور به موقع امدادگران اورژانس 115 شهرستان فراشبند، نوزاد 23 روزه را از مرگ حتمی نجات داد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فراشبند، گفت: پس از تماس یکی از شهروندان فراشبندی با مرکز حوادث و فوریت های پزشکی این شهرستان مبنی بر بروز ناگهانی نشانه های تنگی نفس شدید در نوزاد 23 روزه هنگام تغذیه با شیر مادر، تیم امداد پایگاه اورژانس شهری فراشبند در مدت زمان کمتر از دو دقیقه بر بالین نوزاد حاضر و مراقبت ها و عملیات ویژه تیم اورژانس باعث شد از مرگ حتمی نجات یابد.

«احمدرضا میرزائیان» تماس فوری خانواده نوزاد با اورژانس، رسیدن تیم 115 بربالین بیمار در کمترین زمان ممکن و اقدامات به موقع و سریع تیم اورژانس را از دلایل اصلی موفقیت در این ماموریت برشمرد.

او، در ادامه با توجه به هفته جهانی تغذیه با شیر مادر از همه مادران خواست تا اصول صحیح جلوگیری از آسپیراسیون شیر مادر در نوزادان و اصول، راهکارها و اقدامات اولیه و نحوه مقابله با این مشکل و خارج کردن اشیا و مواد وارد شده به ریه را فرا بگیرند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی شهرستان فراشبند، افزود: مادران شیرده می توانند با مراجعه به مراکز مشاوره شیردهی در مراکز خدمات جامع سلامت و فراگیری موارد لازم، از بروز چنین حوادثی پیشگیری کنند.

«میرزائیان» همچنین به مادران شیرده توصیه کرد: در صورتی که نوزاد یا شیرخوار دچار آسپیراسیون ریوی شد، ضمن حفظ خونسردی، کودک را به پهلو برگردانید و به آرامی بین دو کتف او را ماساژ دهید و از بلند کردن، سرپا کردن یا بر عکس کردن کودک یا تلاش برای باز کردن دهان با فشار، خودداری کنید.

او یادآور شد: این نوزاد در ادامه از سوی تیم اورژانس به بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند اعزام شد و حال او مساعد گزارش شده است./102

شناسایی بیماران دیابتی و فشارخونی، در مناطق محروم شهرستان ارسنجان

طرح شناسایی بیماران دیابتی و فشار خونی، با اجرای برنامه خون گیری رایگان در مناطق روستایی و محروم شهرستان ارسنجان، آغاز شد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، معاون بهداشتی و رییس مرکز بهداشت ارسنجان، گفت: این برنامه با هدف پیشگیری از بروز سکته های قلبی و مغزی با خطرسنجی، ارتقای شاخص های مراقبت از میانسالان و سالمندان، بهبود شاخص شیوه زندگی سالم، شناسایی بیماران دیابتی و فشار خونی و بهره مندی مردم مناطق دورافتاده و روستایی شهرستان از خدمات آزمایشگاهی، در مناطق روستایی و محروم شهرستان ارسنجان، اجرایی شده است.

دکتر «علی ایزدی» افزود: در این طرح، تیم پزشک خانواده مراکز روستایی با همکاری بهورزان خانه های بهداشت، ضمن مراجعه به روستاها، کار نمونه گیری از روستاییان را انجام می دهند و نمونه ها پس از سرم شدن در آزمایشگاه مراکز روستایی، به آزمایشگاه مرکزی مرکز بهداشت ارسنجان ارجاع می شوند.

«معصومه شهوند نجیبی» کارشناس سلامت میانسالان و سالمندان مرکز بهداشت ارسنجان نیز از استقبال گسترده مردم از این طرح خبر داد و افزود: تاکنون حدود هزار نمونه از مناطق روستایی جمع آوری و به آزمایشگاه مرکزی مرکز بهداشت ارسنجان، ارسال شده است./102

حادثه در آباده طشک؛ غرق شدن جوان 23 ساله در حوضچه آب معادن

جوان 23 ساله ای که در یکی از حوضچه های آب معادن در آباده طشک غرق شده بود، جان خود را از دست داد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، مسوول اورژانس 115 آباده طشک گفت: در پی اعلام این حادثه در ساعت 15 و 40 دقیقه، به سرعت نزدیک ترین آمبولانس به محل حادثه اعزام شد.

«محمدمحسن هاشمی» با بیان اینکه قربانی در این حادثه، به دلیل آشنا نبودن به فنون شنا در حوضچه آب غرق شده بود، افزود: با حضور عوامل امدادی هلال احمر و آتش نشانی جسد این جوان 23 ساله پس از عملیات امداد و نجات از آب بیرون کشیده شد.

او از بروز حوادث مشابه به علت استفاده از مناطق ممنوعه شنا و ناآشنایی به اصول شنا خبر داد و از خانواده ها خواست تا در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند./101

تاکید بر نگاه حمایتی نیکوکاران سلامت برای برنامه‌ریزی‌ در توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان کوار

نشست هم‌اندیشی مجمع خیرین سلامت شهرستان کوار، با حضور رییس شبکه بهداشت و درمان، بخشدار مرکزی و اعضای مجمع خیرین حوزه سلامت این شهرستان، برگزار شد .

به گزارش «وب دا» در شیراز، دبیر مجمع خیرین سلامت شهرستان کوار، هدف از برگزاری این نشست را ایجاد تعامل بیشتر برای جلب مشارکت های مردمی و افراد نیکوکار و هدایت کمک های آنان در مسیر توسعه زیرساخت های حوزه بهداشت و درمان عنوان کرد.

 

«سید علی شمس نیا» با بیان این که هدایت اقدامات نیک اندیشان سلامت به سمت و سوی پیشگیری و بهداشت، کمک شایانی به سلامت جامعه می کند، یادآور شد: نیکوکاران سلامت می توانند به عنوان بازوی توانمند دانشگاه علوم پزشکی شیراز در جلب مشارکت های مردمی، عمل کنند.

او با تقدیر از همکاری های نیکوکاران عرصه سلامت کوار، گفت: نیک اندیشان زیادی در کوار به حوزه سلامت کمک‌ کرده اند و در راستای تحقق اهداف نظام سلامت، نیازمند حمایت بیشتر آنان هستیم.

دبیر مجمع خیرین سلامت کوار، ضمن تقدیر از اقدامات خیرخواهانه ذوب آهن پاسارگارد با توجه به مشکلات بیماران و نیاز جدی به تامین دستگاه دیالیز، افزود: با خرید چهار دستگاه دیالیز و اهدا به بخش دیالیز بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) کوار، گامی موثر و ارزنده در راه کمک به بیماران کلیوی استان برداشته شد.

«شمس نیا» در پایان، از اعضای خیرین سلامت خواست تا با همت خود در راستای برآوردن نیازهای بیماران، تلاش کنید./102

معرفی سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان قیر و کارزین و دیدار با مسوولان شهرستان

سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان قیر و کارزین با مسوولان این شهرستان و کارکنان این شبکه، دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، مهندس «احد امیری قرقانی» سرپرست جدید شبکه ابتدا در دیدار با کارکنان شبکه بهداشت و درمان قیر و کارزین، از تلاش های مهندس «یونسی» سرپرست پیشین، «چمن» معاون بهداشتی و «ابراهیمی» مسوول توسعه شبکه تقدیر کرد.

 

او با تاکید بر سرلوحه قرار دادن سخنان حضرت علی(ع) به مالک اشتر در نهج البلاغه، از پیگیری در زمینه گسترش تعامل با مسوولان دانشگاه و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسوولان شهرستان پیرامون توسعه خدمات سلامت، پرداخت کارکنان، دستیابی به شاخص های پیش بینی شده در تفاهمنامه با دانشگاه، جذب متخصص و ماندگاری آنها خبر داد.

مهندس «امیری قرقانی» از کارکنان این مجموعه خواست تا با صداقت در گفتار و رفتار، تعامل با مسوولان و کارشناسان واحدهای ستادی، ارسال به موقع آمار و اطلاعات به استان و رعایت اصول و مقررات اداری، در مسیر توسعه خدمات سلامت شهرستان سهیم شوند.

او همدلی و همراهی کارکنان شبکه در این مسیر را حائز اهمیت خواند و یکی از اولویت های مهم کاری در بخش بهداشت را مراقبت از مادران باردار و کودکان زیر یک سال عنوان کرد.

سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان قیر و کارزین از مسوولان واحدهای ستادی خواست تا برای ارتقای شاخص های سلامت در شهرستان، برنامه ریزی های جامعی داشته باشد.

دیدار سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین با فرماندار

سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان قیروکارزین پس از معارفه در جمع همکاران این شبکه، با فرماندار این شهرستان، دیدار کرد.

 

در این دیدار، «امیری قرقانی» با تأکید بر اهمیت نظام سلامت و لزوم همکاری همگانی مردمی و بخش های خصوصی و دولتی، از فرماندار این شهرستان خواست تا برای پیشبرد اهداف سلامت و توسعه همکاری های برون سازمانی، این شبکه را یاری کند.

«کریمی» فرماندار شهرستان قیروکارزین نیز با مهم خواندن سلامت جامعه، خواستار توسعه خدمات سلامت و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در همه شهرستان به ویژه در مناطق محروم و عشایری شد.

دیدار سرپرست جدید شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیر و کارزین با امام جمعه و دعوت برای همکاری به عنوان سفیر سلامت

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قیر و کارزین با امام جمعه شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

 

مهندس «امیری قرقانی» در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین «عنایت الله اکبری» امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان، با اشاره به اهمیت نظام سلامت، خواستار همکاری امام جمعه به عنوان سفیر سلامت و مبلغ آموزه های دینی در این زمینه شد و نسبت به اثربخشی این دیدار در پیشرفت راهکارهای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در این شهرستان، ابراز امیدواری کرد.

امام جمعه شهرستان نیز سلامت را موهبتی الهی خواند و بر پیگیری بیش از پیش مسایل بهداشتی و درمانی شهرستان تاکید کرد./103 

پایان خبر

تاریخ:
1397/05/16
تعداد بازدید:
329
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal