حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۲۸ آبان
آموزش راهکارهای ارتقای سلامت مادر و نوزاد در سمینار زایمان ایمن در بیمارستان مادر و کودک شوشتری
.

سرپرست بیمارستان مادر و کودک شوشتری، از برگزاری سمینار زایمان ایمن، با آموزش راهکارهای ارتقای سلامت مادر و نوزاد، در این بیمارستان خبر داد.

 

به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «محمدعلی قادری» گفت: این سمینار به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر و ترویج زایمان طبیعی و با توجه به اهمیت شاخص های زایمانی مورد تاکید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای پاسخگویی به پرسش های متداول پزشکان در زمینه روش های زایمانی، برگزار شد.

 

او افزود: در این گردهمایی یک روزه علمی تلاش بر این بود تا سطح آگاهی متخصصان زنان و زایمان، پزشکان عمومی، کارشناسان بیهوشی، کارشناسان مامایی و دانشجویان را در راستای افزایش سلامت مادر و نوزاد در طی فرآیند زایمان، ارتقا بخشیم.

 

دکتر قادری با اشاره به حضور 130 پزشک و کارشناس در رشته های مرتبط با سلامت مادران و نوزادان، ادامه داد: شرکت کنندگان در این همایش با موضوعاتی نظیر «پره اکلامپسی» و «اکلامپسی»، تست های بررسی سلامت جنین، تب در حاملگی و بعد از زایمان، پیشگیری از «ترومبوآمبولی» در حاملگی و بعد از زایمان و همچنین زایمان فیزیولوژیک و بدون درد، آشنا شده و پرسش های خود را با اساتید سخنران، در میان گذاشتند.

 

در این سمینار یک روزه، دکتر «حمیرا وفایی"»، دکتر «اعظم فرجی» و دکتر «ندا هادی پور» متخصصان زنان و زایمان و اعضای هیات علمی دانشگاه، دکتر «هاجر فقیهی» متخصص بیهوشی، دکتر «مریم زارع خفری» متخصص زنان و زایمان و مدیرگروه متخصصان زنان و زایمان بیمارستان شوشتری، به ارائه مباحث روزآمد در این حوزه پرداختند.

 سرپرست بیمارستان مادر و کودک شوشتری همچنین از حضور دکتر «مهدی پایدار»، دکتر «بهیه نام آور جهرمی» و دکتر «فرزانه نجات الهی» در این همایش خبر داد./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/05/16
تعداد بازدید:
403
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal