حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
خبر امروز| 20 تیر
.

یک نکته سلامتی: داشتن فرزند سالم، نیاز به مهارت آموزی دارد!

نشست آموزشی«نوجوان سالم من» با هدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سپیدان برگزار شد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، کارشناس ارشد بهداشت روان مرکز خدمات جامع سلامت رئیسی شهرستان سپیدان، فرزندپروری را یکی از مهارت‌های لازم برای پدر و مادر خواند و گفت: برای فرزندپروری هوشمندانه و داشتن فرزندانی سالم، باید مهارت‌های گوناگونی را بیاموزیم و در تربیت فرزندانمان آنها را به کار گیریم.

«راضیه شریفی» افزود: به کارگیری شیوه‌های فرزندپروری به والدین کمک می‌کند تا فرزندانی سالم تربیت کرده و آنها را از رویارویی و آسیب‌پذیری در برابر بسیاری از آسیب‌ها از جمله مصرف سیگار، مواد مخدر و الکل ایمن نگه دارند.

او یکی از این اصول را برقراری ارتباط موثر با نوجوان خواند و تاکید کرد: برای آن که بتوانیم با فرزندانمان ارتباط سالم و موثر برقرار کنیم، باید بیاموزیم که حرف‌هایمان را با چه روشی به آنها منتقل کنیم و باید مهارت خوب گوش دادن فعال را بیاموزیم.

این کارشناس سلامت با تاکید بر اینکه به فرزندانمان نشان دهیم که به آنها اعتماد داریم اما در عین حال، محدودیت‌هایی نیز برای آنها قایل هستیم، به خانواده‌ها توصیه کرد: به فرزندان نشان دهیم که حتی بزرگسالان هم از طرف اجتماع، محل کار و قانون دارای محدودیت‌هایی هستند.

« شریفی» ادامه داد: تشویق کردن نوجوانمان برای پایبندی به قوانین، بسیار مهم‌تر و موثرتر از تنبیه او برای سرپیچی از قانون‌هاست.

او در پایان با توضیح این مطلب که هدف نهایی از ایجاد قانون‌ها، کمک به رشد سالم و ایمن نوجوان است، هشدار داد: باید از انجام رفتارهای ناپسندی مانند مسخره کردن، مقایسه کردن او با فرزندان دیگران و فریاد زدن پرهیز کنیم./103

نشاط سالمندان زرقانی با شرکت در اردوی یک روزه شورای خیرین تامین سلامت زرقان

سالمندان زرقانی در اردوی یک روزه ای که به همت شورای خیرین تامین سلامت زرقان برگزار شده بود، شرکت کردند.

به گزارش «وب دا» در شیراز، با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان و مسوول کانون شادزیست زرقان و به همت شورای خیرین تامین سلامت این شهر، اردوی یک روزه ای، ویژه سالمندان تحت پوشش کانون شاد زیست، در محل پارک جنگلی و پارک غدیر، با حضور 110 سالمند تحت پوشش کانون شادزیست برگزار شد.

 

«زیبا دوزنده» مسوول واحد سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان زرقان گفت:‌ این اردو با همکاری شورای خیرین تامین سلامت و با هدف ایجاد نشاط و انگیزه در سالمندان، برای شرکت در کلاس های آموزشی و انجام مراقبت های بهداشتی برگزار شد.

او افزود: شرکت در تفریحات سالم می تواند تاثیرات مثبت روانی در افراد سالمند ایجاد کند و این قبیل تفریحات دسته جمعی و انجام ورزش های مناسب سنین دوره سالمندی توصیه می شود./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/04/20
تعداد بازدید:
296
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal