حمایت از کالای ایرانی
A+
A-
۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
تجهیز آزمایشگاه علوم اعصاب به معتبرترین سامانه های ارزیابی عصب شناختی با استاندارد جهانی
.

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی از تجهیز آزمایشگاه مغز، شناخت، رفتار (NSL) گروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز به معتبرترین سامانه های ارزیابی عصب شناختی با استاندارد جهانی خبر داد.

به گزارش «وب دا» در شیراز، دکتر «یونس قاسمی» گفت: با پیگیری اعضای هیات علمی گروه علوم اعصاب، آزمایشگاه علوم اعصاب این گروه به معتبرترین سامانه های ارزیابی عصب شناختی شامل آزمون های کامپیوتری برخط و غیر برخط حافظه، توجه، یادگیری، هیجان و کارکردهای اجرایی مجهز شده است.

 

این عضو هیات علمی دانشگاه با اشاره به همکاری این آزمایشگاه با پژوهشکده علوم شناختی در قالب تفاهم‌نامه با کلینیک مغز و شناخت تهران، ادامه داد: آزمایشگاه NSL به نرم افزار و پلتفرم آنلاین CBS-CP و CANTAB دسترسی دارد که با این ابزار، ارزیابی های جامع شناختی و مداخلات بازتوانی عصب شناختی (CRT) با بالاترین استانداردها قابل انجام و خدمات بالینی مرتبط قابل ارائه است.

رئیس دانشکده علوم و فناوری های نوین پزشکی از متخصصان و پژوهشگران حوزه علوم اعصاب برای ارجاع بیماران و انجام مطالعات کاربردی در این حوزه دعوت کرد.

 

مدیرگروه علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: امروزه لزوم ارزیابی های جامع عصب روانشناختی و کارکردهای محوری در حوزه علوم شناختی شامل ارزیابی کمی، حافظه، توجه، یادگیری، زبان، تصمیم گیری، قضاوت، برنامه ریزی و کارکردهای اجرایی چه در شرایط بیماری و چه در افراد سالم، بر هیچ متخصصی پوشیده نیست.

دکتر «محمد نامی» ادامه داد: دسترسی به ابزارهای کارآمد و استاندارد در این حوزه با بهره مندی از فناوری های عصبی، قدم بلندی برای ارایه این خدمات در حوزه علوم اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی شیراز تلقی می شود.

علاقه مندان می توانند با تماس با شماره 07132305471 داخلی 118 در مورد جزییات این پلتفرم ها، اطلاعات بیشتری کسب کنند./101

پایان خبر

تاریخ:
1397/04/19
تعداد بازدید:
219
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal