سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
پیشگیری از کروناویروس در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز/ 7 فروردین
.

بازدید نمایندگان معاونت توسعه دانشگاه از بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)

مدیر بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) از بازدید نمایندگان معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز از این مرکز خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، «پرنیان نیک منش» گفت: مشاور معاونت توسعه، مدیر امور مالی و مدیر بودجه و پایش عملکرد دانشگاه با حضور در دفتر مدیریت بیمارستان ضمن تقدیر از تلاش مسوولان و کارکنان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) در بحران به وجود آمده، در راستای اعطای بعضی امتیازات تشویقی به کارکنان شاغل در این مرکز تاکید کردند.

مدیر بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) با تقدیر از حمایت های معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه از ابتدای بحران کرونا و سنتر شدن این مرکز، از جمله تامین تمام اقلام حفاظتی، پرداخت کارانه پزشکان و کارکنان و افزایش حقوق سال جاری کارکنان و اِعمال آن در احکام، رسیدگی به درخواست های کارکنان شاغل در بحران کروناویروس در این مرکز به صورت تمام وقت را خواستار شد./102

 
بازدید رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون از ایستگاه تب سنجی ورودی کازرون

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون از ایستگاه تب سنجی ورودی غرب این شهرستان بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، دکتر «بندر برامکی» در ششمین روز از سال جدید با حضور در ایستگاه تب سنجی ورودی غرب کازرون، عملکرد کارکنان این ایستگاه در راستای پیشگیری از ورود مسافران آلوده به کروناویروس به این شهرستان را بررسی کرد.

او با تقدیر از مشارکت سازمان هلال احمر، نیروی انتظامی و نیروهای بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شبکه بهداشت و درمان در راه اندازی ایستگاه های تب سنجی، به شهروندان توصیه کرد: برای اینکه بتوانیم زنجیره انتقال ویروس کرونا را قطع کنیم از تردد در جاده ها و انجام مسافرت های غیرضروری پرهیز کنند./102

 

اهدای خون از سوی کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده

با هدف جبران کمبود ذخیره بانک خون شهرستان آباده، کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با حضور در پایگاه انتقال خون در امر خداپسندانه اهدای خون شرکت کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، رییس شبکه گفت: این اقدام با مشارکت کارکنان شبکه بهداشت و درمان برای تامین فراورده های خونی در زمان شیوع کروناویروس، انجام شد.

دکتر «کامران مهدوی» از شهروندان خواست با حضور در پایگاه های انتقال خون در امر مهم و انسان دوستانه اهدای خون مشارکت کنند./102

 

برگزاری رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی شهدای مدافع سلامت

رزمایش دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی شهدای مدافع سلامت، از سوی تیپ تکاور امام سجاد(ع) شهرستان کازرون برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، رییس شبکه گفت: در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر حضور نیروهای مسلح در کنار مردم در عرصه جهاد سلامت، رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی شهدای مدافع سلامت با هدف مقابله با کروناویروس، از سوی تیپ تکاور امام سجاد(ع) در کازرون برگزار شد.

دکتر «بندر برامکی» با تقدیر از این اقدام نیروی زمینی سپاه پاسداران در راستای مقابله با کروناویروس جدید افزود: این عملیات با دوازده خودروی آب پاش، سی و چهار هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده سطوح و 60 نفر نیروی انسانی انجام و اماکن و معابر عمومی، بازار مرکزی، پمپ بنزین ها و فضای بیرونی بیمارستان ولیعصر(عج) کازرون گندزدایی شد./102

برگزاری نشست کارگروه تخصصی کووید19 در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید

نشست کارگروه تخصصی کووید19 با حضور پزشکان متخصص، رییس بیمارستان و مسوولان بخش های درمانی در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) اقلید، رئیس بیمارستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کارگروه تخصصی کووید19 با هدف بررسی وضعیت درمانی بیماران بستری در بیمارستان و مکان یابی برای افزایش تعداد تخت های بستری در صورت نیاز برای مبتلایان جدید به این بیماری برگزار شد.

دکتر «عبدالشهید مغانی نسب» افزود: با توجه به ضرورت نیاز به بخش آی سی یو برای بعضی از بیماران مبتلا به کرونا، مقرر شد بخش های آی سی یو و داخلی به عنوان بخش های عفونی برای بستری و انجام مراقبت های ویژه بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شود.

او اضافه کرد: با هماهنگی مسوول تاسیسات بیمارستان مقرر شد بخش آی سی یو جدید در نخستین زمان به صورت موقت راه اندازی شود و به عنوان بخش کمکی،در صورت لزوم استفاده شود./102

 

حضور تیم سلامت مرکز جامع سلامت میشان ممسنی در مناطق عشایری

تیم سلامت مرکز جامع سلامت میشان با هدف آموزش پیشگیری از کروناویروس و خدمت رسانی به جمعیت عشایری زیر پوشش این مرکز به محل اسکان عشایر اعزام شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، رئیس مرکز بهداشت شهید خواجه ممسنی گفت: بر اساس قوانین و مصوبات ستاد پیشگیری از بیماری کووید19 در شهرستان، کوچ عشایر با تاخیر انجام می شود و تیم سلامت شامل پزشک، ماما، بهورز و کارشناسان بهداشتی آموزش های لازم در زمینه راه های انتقال بیماری کووید19 و علائم آن را به عشایر زیر پوشش ارایه دادند.

دکتر «سهام چوبینه» افزود: استفاده از سیگار، قلیان و مواد دخانی مشترک، دست دادن و روبوسی، تماس نزدیک با افراد بیمار و مشکوک از راه های انتقال بیماری کووید19 است.

دکتر «رضا طالبی» پزشک مرکز جامع سلامت میشان نیز در این زمینه گفت: علاوه بر ارایه آموزش های لازم به جمعیت عشایری در زمینه کروناویروس، توزیع بروشورهای آموزشی در خصوص این بیماری، ویزیت بیماران، مراقبت از زنان باردار و مراقبت از سایر گروه های هدف، در این برنامه اجرا شد./102

 

کشف 14 لیتر الکل صنعتی از یک واحد صنفی در شهر «نوجین» فراشبند

در گشت مشترک بازرسان بهداشت محیط، اصناف و اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان فراشبند در راستای اجرای طرح تشدید بازدیدهای پیشگیری از کروناویروس در این شهرستان، 14 لیتر الکل صنعتی از یک خواروبارفروشی در شهر «نوجین» از توابع شهرستان فراشبند کشف و جمع آوری شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، کارشناس بهداشت محیط شبکه با اشاره به اینکه الکل صنعتی قابل خوردن نیست، افزود: مصرف خوراکی این نوع الکل مسمومیت ایجاد می کند و کشنده است.

مهندس «عادل معصومی» از شهروندان خواست تا به هیچ وجه از الکل صنعتی که دارای درصدهای مختلفی از اتانول به همراه متانول است، برای ضدعفونی دست و پوست استفاده نکنند.

او افزود: چنانچه شهروندان قصد دارند از فرآورده های ضدعفونی بر پایه الکل استفاده کنند، تنها از محلول های آبی الکل اتیلیک(اتانول) و یا فرآورده های استاندارد دارای الکل اتیلیک(اتانول) با غلظت مناسب 62 تا 70 درصد و با رعایت اصول توصیه شده، استفاده کنند.

کارشناس بهداشت محیط شبکه فراشبند با تاکید بر اینکه با متخلفان و تهدیدکنندگان سلامت شهروندان برخورد قانونی می شود، اضافه کرد: شماره 190 راه ارتباطی وزارت بهداشت و مردم برای گزارش تخلف در زمینه مسایل بهداشتی است.

معصومی یادآور شد: این واحد صنفی به دلیل عرضه الکل صنعتی با دستور مقام قضایی و با حضور اداره نظارت بر اماکن نیروی انتظامی و شبکه بهداشت و درمان تعطیل شد./102

 

ارزیابی اماکن ورزشی و آموزشی مرودشت برای ایجاد نقاهتگاه بیماران مبتلا به کروناویروس

اماکن ورزشی و آموزشی شهرستان مرودشت به ‌عنوان مراکز پیش بینی شده برای ایجاد نقاهتگاه بیماران مبتلا به کووید19 ارزیابی شدند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت، سرپرست شبکه گفت: با توجه به مصوبه کارگروه سلامت و امنیت غذا و تایید شورای تامین شهرستان مرودشت، یکی از برنامه های شبکه بهداشت و درمان بر اساس دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ایجاد و راه اندازی مراکزی است که در صورت نیاز برای گذران دوران نقاهت بیماران مبتلا به کرونا از آنها استفاده شود، در همین راستا بازدید از سالن های ورزشی و دانشگاه علوم تحقیقات فارس در شهرستان مرودشت انجام شد.

دکتر «مجید اکبرزاده» افزود: در حال حاضر تمامی اماکن ورزشی و آموزشی به علت شیوع بیماری کووید19 تعطیل است و می توانیم از این اماکن برای گذراندن دوره نقاهت بیماران مبتلا به کرونا استفاده کنیم.

او ادامه داد: در مراکز نقاهتگاه، بیمارانی بستری می شوند که زمان ترخیص آنها نزدیک است و باید دوره درمان را به طور کامل طی کنند تا قدرت انتقال ویروس از بدن آنها از بین برود.

سرپرست شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی مرودشت تاکید کرد: سالن های ورزشی و آموزشی برای امکان ارائه خدمت نیازمند کمک سایر ارگان ها برای تکمیل تجهیزات است.

در این بازدید مهندس «محمدکریم میرزایی» معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و دکتر «گرامی» رییس دانشگاه آزاد شهرستان مرودشت نیز حضور داشتند./102

 

بازدید سرزده سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرقان از مطب های خصوصی این شهرستان

سرپرست شبکه بهداشت و درمان زرقان در بازدید از مطب های خصوصی، روند ارایه خدمت به مراجعان را بررسی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان زرقان، سرپرست شبکه گفت: تمام پزشکان و مراقبان سلامت شهرستان با حضور در محل کار خود و غربالگری جمعیت زیر پوشش را انجام می دهند.

دکتر «رزیتا بخشی زاده» ضمن نظارت بر ثبت و راستی آزمایی شاخص ها از اقدامات انجام شده در راستای غربالگری خانوارها در زمینه بیماری کووید19 تقدیر کرد و از مراقبان سلامت خواست با مشارکت هرچه بیشتر، شاخص غربالگری جمعیت زیر پوشش را به 100 درصد برسانند.

در این بازدید مهندس «غفوری» کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط زرقان نحوه گندزدایی مطب ها بر اساس پروتکل موجود را بررسی کرد و ضمن تکمیل چک لیست خودکنترلی از نظر وضعیت تهویه، ماسک، استفاده از دستگاه کارت خوان، ضدعفونی دست با الکل 70درصد و گندزدایی سطوح با وایتکس 1درصد، آموزش های لازم را به پزشکان و مراقبان سلامت ارایه داد./102


برگزاری پنجمین نشست مقابله با کروناویروس در مرکز آموزشی درمانی نمازی

پنجمین نشست از سری نشست های مقابله با کرونا ویروس، با حضور مسوولان دانشکده پزشکی و بیمارستان های شیراز، در مرکز آموزشی درمانی نمازی، با هدف بررسی مسایل دانشجویان رده های مختلف پزشکی و ارائه راهکارهای مقابله با بیماری کووید19 برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان نمازی، رئیس دانشکده پزشکی هدف از برگزاری این نشست ها را رسیدگی به مسائل رده های مختلف پزشکی و اتخاذ تصمیم در خصوص بهترین برخورد با شیوع کرونا ویروس و کمترین آسیب به کادر درمان عنوان کرد و افزود: شناسایی مسایل و همفکری با اساتید در زمینه حل آن، کمک شایانی به پیشبرد اهداف و کسب نتیجه بهتر در راستای مقابله با بحران پیش رو است.

دکتر «محمدرضا ادراکی» ابراز امیدواری کرد تا با همفکری و همدلی مسوولان، اساتید و همکاری مردم، روز به روز شاهد بهبود این وضعیت باشیم.

دکتر «محمدصادق مسعودی» سرپرست مرکز آموزشی درمانی نمازی نیز با تشکر از همکاری کارکنان این بیمارستان، برنامه ریزی مدون و گسترده در خصوص توزیع تجهیزات پزشکی را یکی از اقدامات این مرکز عنوان کرد و افزود: در بسیاری از موارد استفاده از نقطه نظرات اساتید می تواند گره گشای مسایل باشد که این نشست ها کمک موثری در این راستاست.

این نشست که با حضور مسوولان دانشکده پزشکی، بیمارستان های شیراز و جمعی از اساتید و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، پیشنهادات و پرسش ها مطرح و در خصوص آن تبادل نظر شد./105

 
بازدید فرماندار شیراز از بیمارستان نمازی و بررسی نحوه ارائه خدمت به بیماران در ایام نوروز

فرماندار شیراز با حضور در بیمارستان نمازی روند ارائه خدمات به بیماران و مراجعان در این مرکز را مورد بررسی قرار داد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان نمازی، «محمدرضا امیری» فرماندار شیراز با حضور در بیمارستان نمازی، ضمن تبریک سال نو و بررسی ارایه خدمات به بیماران و مراجعان در ایام نوروز، با اهدای شاخه گل، از تلاش کارکنان این مرکز آموزشی درمانی تقدیر کرد.

دکتر «محمد صادق مسعودی»سرپرست بیمارستان نمازی در این بازدید با اشاره به توسعه همکاری های بین واحدی اشاره کرد و این تعامل را لازمه ارتقای سطح کیفی خدمات به مردم دانست.

همچنین در این دیدار دکتر«علی جنگجو» رئیس اورژانس بیمارستان نمازی گزارشی از تعداد پذیرش بیماران در اورژانس و مشکلات ناشی از حجم مراجعان با مسمومیت الکل در این مرکز ارائه داد./105

 

معدوم سازی بیش از 180 کیلوگرم مرغ غیربهداشتی در شیراز

به همت واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای والفجر، بیش از 180 کیلوگرم مرغ غیربهداشتی در شیراز معدوم شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای والفجر، کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط این مرکز گفت: به منظور حفظ سلامت مردم، واحد بهداشت محیط این مرکز از ابتدای اسفند سال گذشته فعالیت های سلامت نوروزی را آغاز و با همه گیری بیماری کووید19 در کشور و استان، این فعالیت ها تشدید شد.

مهندس «مسعود قنبریان» افزود: در راستای نظارت بر مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی در بازرسی های انجام شده در ایام نوروز، یکصد و 87 کیلوگرم گوشت مرغ گرم تاریخ مصرف گذشته توقیف و طی هماهنگی با سازمان دامپزشکی، معدوم شد.

او ادامه داد: همچنین برای حفظ سلامت کارکنان و مراجعان، مرکز منتخب درمان حضرت ابوالفضل (ع) و پایانه مسافربری مورد بازرسی قرار گرفت و با نظارت کارشناس بهداشت محیط گندزدایی شد.

مهندس قنبریان با تقدیر از تلاش های بازرسان بهداشت محیط، افزود: بازرسان به صورت شبانه روزی بدون در نظر گرفتن رفاه و آسایش خود و خانواده هایشان، تمام تلاش و همت خود را برای تامین سلامت مردم در پیشگیری از شیوع کرونا ویروس به کار می گیرند./105

 

حضور فعال کارشناسان بهداشت محیط در بسیج ملی کنترل ویروس کرونا

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب، از تلاش و ظرفیت حداکثری کارشناسان بهداشت محیط برای کنترل و پیشگیری از انتشار بیماری کووید-19 خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای انقلاب، دکتر «حمیدرضا قاسم پور» با اعلام خبر تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی به ویژه مراکز حساس از جمله نانوایی ها و مراکز عرضه قلیان، با اقدامات انجام شده از سوی بازرسان بهداشت محیط، تاکنون 5 واحد نانوایی و هفده مرکز عرضه قلیان به دلیل بی توجهی به تذکرات بازرسان در خصوص افزایش تمهیدات بهداشتی تعطیل شد.

رییس مرکز بهداشت شهدای انقلاب افزود: مراجعه به ادارات، سازمان ها، اماکن عمومی و محیط های جمعی، از دیگر برنامه های واحد بهداشت محیط است که کارشناسان در این مراجعات ضمن ارائه آموزش های لازم و تحویل فرم های خود کنترلی، نظارت برضد عفونی محیط ادارات و تجهیزات را بر عهده دارند.

او بازدید از جایگاه های سوخت و باشگاه های ورزشی تحت پوشش و ارائه آموزش های لازم به منظور پیشگیری از انتشار ویروس را از دیگر اقدامات این واحد برشمرد که تاکنون مسوولان 5 جایگاه سوخت به دلیل عدم رعایت اصول صحیح ضد عفونی و موازین بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و یک مجموعه ورزشی نیز به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی تعطیل شد.

مسوول واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب نیز از دیگر اقدامات این واحد را انجام مکاتبات متعدد با ادارات، سازمان ها و ارگان ها و ارسال دستور العمل کنترل کرونا ویروس برشمرد و گفت: در این خصوص اولویت پیشگیری از انتشار ویروس با اداراتی است که با مراجعان زیادی مواجهه هستند که در حال حاضر با همکاری مدیران سازمان های مرتبط، اقدامات موثری در پیشگیری و کنترل صورت گرفته است .

مهندس «محمدحسین کیانفر» ضمن اشاره به برگزاری جلسات آموزشی متعدد افزود: بازرسان بهداشت محیط در ساعات مختلف شبانه روز ضمن بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی و ارائه آموزش های لازم، اقدامات قانونی برای برخورد با مراکز متخلف را انجام داده که تا کنون بیش از 10 نانوایی به دلیل عدم رعایت بهداشت فردی به دادسرا معرفی شده است .

او ادامه داد: پیگیری کارشناسان بهداشت محیط به منظور ضد عفونی خیابان ها و معابر با همکاری سازمان های مرتبط از دیگر برنامه های در حال اجرای این واحد است که شامل ضد عفونی و گند زدایی آرامستان شیراز و ضد عفونی معابر و خیابان های برخی از روستاهای تحت پوشش بوده است؛ همچنین کارشناسان بهداشت محیط در برنامه ضدعفونی خیابان های پر تردد که توسط شهرداری شیراز صورت می گیرد نیز حضور فعال دارند.

مهندس کیانفر اضافه کرد: بازرسان بهداشت محیط به عنوان سربازان گمنام در عرصه سلامت، به صورت شبانه روز برای حفظ سلامت شهروندان در حال خدمت رسانی هستند./105

 

بازدید مسوولان دانشکده پزشکی از آزمایشگاه تشخیص مولکولی covid-19 مرکزبهداشت شهدای والفجر

مسوولان و جمعی از اعضای هیات علمی و کارشناسان کمیته ایمنی و بهداشت دانشکده پزشکی، با هدف آشنایی با توانمندی ها و ظرفیت های آزمایشگاه تشخیص مولکولی covid-19 مرکزبهداشت والفجر، از این مرکز بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای والفجر، رئیس دانشکده پزشکی شیراز پس از بازدید فضای آزمایشگاه، امکانات ایمنی، وضعیت جوابدهی و چگونگی خدمت رسانی به بیماران از شرایط موجود ابراز رضایت کرد.

دکتر «محمدرضا ادراکی» از تلاش مسوولان این مرکز در راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا و همچنین فعالیت ارزشمند کارکنان تقدیر کرد./105

پایان خبر 
نمایش فیلم
تاریخ:
1399/01/07
تعداد بازدید:
692
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal