سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۵ خرداد
پیشگیری از کروناویروس در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز/ 6 فروردین
.

نظارت کارشناسان شبکه بهداشت و درمان کازرون بر توزیع عادلانه ماسک بهداشتی در داروخانه ها

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون از نظارت کارشناسان غذا و دارو و نظارت بر درمان این شبکه بر نحوه توزیع ماسک بهداشتی در داروخانه های این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کازرون، دکتر «بندر برامکی» گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید19 و نیاز شهروندان به ماسک بهداشتی، 10 هزار ماسک و پانزده هزار محلول و ژل ضدعفونی کننده دست از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز به داروخانه های شبانه روزی کازرون تحویل شده تا با تعرفه دولتی و به صورت عادلانه و با ارایه کارت شناسایی سرپرست خانوار، بین شهروندان توزیع شود.

او افزود: با هدف نظارت بر توزیع عادلانه این ماسک ها، «رقیه بناگر» کارشناس نظارت بر درمان و مهندس «سجاد روستا» کارشناس غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان کازرون ضمن بازدید از داروخانه ها، نحوه عرضه و توزیع ماسک به شهروندان را پایش کردند./102

 

تعطیلی 20 واحد متخلف از ابتدای برنامه کنترل و پیشگیری کروناویروس در شهرستان زرقان

از ابتدای برنامه پیشگیری و کنترل کروناویروس در زرقان، تاکنون 20 واحد متخلف در این شهرستان تعطیل شده است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان زرقان، کارشناس مسوول واحد بهداشت محیط شبکه گفت: از ابتدای برنامه پیشگیری و کنترل کروناویروس تاکنون بیست مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی مانند آرایشگاه ها تعطیل شده اند که دلیل تعطیلی این مراکز شامل توجه نکردن به موازین بهداشتی در کنترل و پیشگیری از کروناویروس، توجه نکردن به مصوبات شورای تامین و یا عرضه قلیان است.

«عبدالرضا غفوری» افزود: دو نانوایی، یک فست فود، هفت مرکز عرضه قلیان و 10 آرایشگاه زنانه اماکنی است که پس از دریافت اخطار 48 ساعته تعطیل و از فعالیت آنها جلوگیری شده است.

او از شهروندان خواست هرگونه تخلف بهداشتی صنوف را از طریق ثبت شکایت در سامانه تلفنی 190 و یا مراجعه به شبکه بهداشت و مراکز جامع سلامت شهرستان زرقان اطلاع رسانی کنند.

غفوری اضافه کرد: تخلفات مربوط به رعایت نکردن مصوبات شورای تامین شهرستان نیز از طریق فرمانداری و یا نیروی انتظامی قابل پیگیری است./102

 

برگزاری نشست ستاد پیشگیری از کروناویروس ممسنی با حضور نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی

نشست ستاد پیشگیری از کروناویروس شهرستان ممسنی با حضور نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد این دو شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری ممسنی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ممسنی، رییس شبکه گفت: در این نشست با حضور دکتر «مسعود گودرزی» نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، آیت الله «حسین شاکری فر» امام جمعه، دکتر «داود ایوبی» فرماندار ممسنی، مهندس «حسینی» فرماندار شهرستان رستم، اعضای شورای تامین و سایر مسوولان ارشد شهرستان حضور داشتند در زمینه وضعیت موجود شهرستان و ادامه روند مقابله با کروناویروس تصمیم گیری شد.

دکتر «علی چوبینه» گفت: همچنین مقرر شد با هدف سرعت بخشی در فعالیت ایستگاه تب سنجی ورودی شهر نورآباد و روان سازی ترافیک با مسوولیت معاون امور عمرانی فرمانداری برای فعالیت این ایستگاه در سه نوبت کاری هشت ساعته با مشارکت نمایندگان هلال احمر، سپاه یا نیروی انتظامی، شهرداری نورآباد، شبکه بهداشت و درمان و با همکاری سایر ادارات با مدیریت نماینده فرمانداری برنامه ریزی شود.

دبیر ستاد پیشگیری از کروناویروس در ممسنی افزود: با توجه به شیوع بیماری کووید19 در مکان های شلوغ، برگزاری هرگونه کلاس های آموزشی از سوی دانشگاه ها، جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش به صورت عمومی و خصوصی ممنوع است.

دکتر چوبینه اضافه کرد: با توجه به اهمیت ارایه اخبار و اطلاعات درست و جلوگیری از استرس و اضطراب در مردم، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی موظف شد نسبت به پیگیری و نظارت بر فضای مجازی شهرستان اقدام کند و از انتشار اخبار مربوط به ویروس کرونا در ممسنی بدون هماهنگی با شبکه بهداشت و درمان جلوگیری شود.

او با اشاره به اهمیت استفاده از اقلام مورد تایید وزارت بهداشت از سوی مردم گفت: تمامی سَمَن های شهرستان های ممسنی و رستم برای هرگونه کمک در راستای مقابله با کرونا با هماهنگی شبکه بهداشت هر دو شهرستان اقدام کنند./102

 

برگزاری نشست ستاد مدیریت کروناویروس در شهرستان مُهر

رییس شبکه بهداشت و درمان مهر، همگامی مردم در حفظ شهرستان مهر در وضعیت سفید را بزرگترین قدردانی از مدیران و کارکنان حوزه سلامت عنوان کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهر، «سید حسن خلیلی» در نشست ستاد مدیریت بحران که با حضور فرماندار و مدیران اجرایی شهرستان مهر برگزار شد به عملکرد حوزه سلامت و مهم ترین برنامه هایی که باید با مشارکت دستگاه های اجرایی و همگامی مردم انجام شود، اشاره کرد.

او اضافه کرد: از زمان وقوع بیماری کووید19 تاکنون پنج نشست شورای تامین شهرستان و یک شورای تامین اضطراری مشترک با شهرستان لامرد و بیش از بیست نشست درون بخشی و برون بخشی و ویدئو کنفرانس برگزار شده که مصوبات این نشست ها در حال اجرا است.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهر گفت: برنامه های تدوین شده با مشارکت نهادها و دستگاه های دولتی و خصوصی شهرستان شامل فرمانداری، دادگستری، دادستانی، بسیج و سپاه پاسداران، اماکن، نیروی انتظامی، پلیس راهور، خیرین تامین سلامت، گروه های جهادی، شهرداری و شوراهای اسلامی، ادارات صمت، راه و شهرسازی و جمعیت هلال احمر انجام می شود.

خلیلی با بیان اهمیت لزوم تداوم اقدامات پیشگیرانه، بر کنترل دقیق و با جدیت مسیرهای ورودی شهرسان مهر، گندزدایی معابر شهرستان و جلوگیری از فعالیت دوره گردهای عرضه کننده مواد غذایی تاکید کرد و افزود: مسیرهای ورودی شهرستان مهر با شدت و سخت گیری بیشتری کنترل می شود.

او با اشاره بر لزوم ادامه تعطیلی صنوف غیرضروری از شهروندان خواست در صورت مشاهده اسکان میهمانان غیربومی به ویژه استان هایی که آمار مبتلایان به کروناویروس آنها بالاست و برگزاری مراسمی که منجر به تجمع زیاد می شود موضوع را در تماس با شماره 09175987425 به مسوول تیم واکنش سریع شهرستان اطلاع دهند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهر گفت: کمبود مواد شوینده و تجهیزات حفاظت فردی با اقداماتی شامل ورود پانزده هزار ماسک از شهرستان فیروزآباد، ارایه دو مجوز تولیدی ماسک و تامین مواد ضدعفونی کننده و ماسک از سوی داروخانه ها، رفع شده اما باید بدانیم کلید اصلی پیشگیری «ماندن در خانه» و «رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی» است.

خلیلی با معرفی مجدد سامانه خوداظهاری salamat.gov.irافزود: مردم به تماس های تلفنی که از سوی مراقبان سلامت با هدف غربالگری و شناسایی مبتلایان احتمالی و ثبت در سامانه الکترونیکی سلامت با شماره 4030 انجام می شود پاسخ داده و به کمپین «در خانه می مانم» بپیوندند.

او اضافه کرد: مرکز جامع سلامت علی بن موسی الرضا(ع) شهر مهر و مرکز جامع سلامت شبانه روزی شهر گله دار با حضور پزشکان و پرستاران با تجربه به عنوان مراکز 16 ساعته برای بررسی و ارزیابی کروناویروس معرفی شده و تمام نیروهای بهداشتی و درمانی شهرستان مهر آماده ارایه خدمت به مردم هستند.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهر با اشاره به کمبود فضا در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) این شهرستان گفت: مانند بسیاری از استان ها و شهرستان ها، نقاهتگاه موقت با مدیریت و دستور ستاد مدیریت بحران، نظارت حوزه سلامت و همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان مهر برای ارایه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا مهیا شده است.

خلیلی افزود: همه باید قدر وضعیت سفید ماندن شهرستان مهر را بدانیم، اما نباید فراموش کنیم که این شهرستان در مجاورت استان ها و شهرستان های درگیر بیماری کووید19 است.

او ضمن معرفی انواع الکل و کاربردهای آن، بر توجه و روشنگری جوانان در زمینه عوارض مصرف الکل تاکید کرد و هشدار داد: جوانان و خانواده ها مراقب باشند تلفات ناشی از مصرف نادرست الکل بیشتر از کروناویروس نشود.

رییس شبکه بهداشت و درمان مهر اضافه کرد: رسالت مجموعه بهداشت و درمان، تامین و تضمین سلامت مردم است؛ مردم شهرستان مهر به خودآگاهی مطلوبی رسیده اند و همراهی و همگامی مردم در حفظ شهرستان مهر در وضعیت سفید بزرگترین قدردانی از مدیران و کارکنان حوزه سلامت است./102

 
بازدید سرزده رئیس اداره مامایی دانشگاه از بیمارستان مادر و کودک شوشتری

رئیس اداره مامایی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با حضور در بیمارستان مادر و کودک شوشتری، از نزدیک نحوه ارائه خدمت در این مرکز درمانی را بررسی کرد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مادر و کودک شوشتری، رئیس اداره مامایی دانشگاه در این بازدید ضمن تبریک سال نو، از پزشکان، پرستاران،ماماها و کارکنان بخش های مختلف این مراکز به پاس تلاش در ارایه خدمات بهینه به بیماران و مراجعان در ایام نوروز قدردانی کرد.

«ثریا شفیعی» با ابراز رضایت از نحوه خدمات رسانی به مادران باردار در این مرکز، موفقیت بیمارستان مادر و کودک شوشتری در کاهش شاخص سزارین را نتیجه تلاش تیم درمانی، رعایت دستور العمل های بالینی و اجرای صحیح پروتکل های درمانی عنوان کرد و گفت: امید است با آموزش های مداوم و مستمر مادران باردار و سیاست ترویج زایمان طبیعی، بتوانیم این شاخص را درحد استاندارد شاخص جهانی کاهش دهیم.

او همچنین در ادامه با اشاره به بهترین راه مبارزه با ویروس کرونا، رعایت نکات بهداشتی، دوری از اضطراب و پرهیز از شایعات و در خانه ماندن عنوان کرد./105

 
 
 بازدید تیم نظارتی دانشگاه از بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی

تیم نظارتی بیماری کووید19 دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی بازدید کردند.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مستقل شهید دکتر فقیهی، با توجه به شیوع بیماریCovid 19 ، تیم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با هدف ساماندهی و ثبت اطلاعات بیماران مبتلا به کروناویروس در سامانه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، از این بیمارستان بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور دکتر «علیرضا گودرزی» رئیس گروه گسترش شبکه های بهداشتی درمانی مدیریت توسعه شبکه معاونت بهداشتی دانشگاه برگزار شد، بر ثبت دقیق و کوتاه ترین زمان ممکن در سامانه سیب تاکید کرد./105

 
 
معدوم سازی بیش از 460 کیلوگرم مرغ های فاسد در کامفیروز

سرپرست منطقه بهداشت و درمان کامفیروز از کشف، جمع آوری و معدوم سازی بیش از 460 کیلوگرم مرغ فاسد در کامفیروز خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی منطقه بهداشت و درمان کامفیروز، مهندس «اسماعیل باصری» گفت: در راستای اهمیت حفظ سلامت شهروندان، بیش از 460 کیلوگرم مرغ گرم تاریخ مصرف گذشته در اقدامات نظارتی کارشناسان بهداشت محیط با مشارکت اداره دامپزشکی از فروشگاه های کامفیروز جمع آوری و معدوم شد.

او افزود: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، طرح تشدید و نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از سوی کارشناسان بهداشت و درمان در حال اجراست.

سرپرست منطقه بهداشت و درمان کامفیروز تاکید کرد: عرضه مرغ گرم و منجمد خارج از بسته بندی و بدون تاریخ مصرف معتبر، ممنوع است.

باصری از مردم خواست توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و برای حفظ سلامتی خود و دیگران در منزل بمانند و تنها برای کارهای ضروری با رعایت توصیه های بهداشتی از منزل خارج شوند.

او اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده تخلفات بهداشتی می توانبد با سامانه رایگان مردمی 190 یا کارشناسان بهداشت محیط منطقه بهداشت و درمان کامفیروز تماس بگیرند./102

 

نظارت مستمر واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان بر فعالیت داروخانه ها در ایام نوروز

سرپرست شبکه بهداشت و درمان ارسنجان از بازرسی و نظارت مستمر بر داروخانه های این شهرستان در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، سرپرست شبکه گفت: همزمان با شیوع بیماری کووید19 و کمبود برخی از اقلام بهداشتی، کارشناسان واحد غذا و داروی شبکه ضمن بازرسی مستمر بر عملکرد داروخانه ها و فروشگاه های لوازم بهداشتی و آرایشی، بر نحوه توزیع مواد ضدعفونی کننده و لوازم بهداشتی مورد نیاز مردم، نظارت می شود.

دکتر «اسمعیل اسکندری» افزود: در این بازرسی ها، وضعیت ضدعفونی و گندزدایی پیشخوان داروخانه ها بررسی و علاوه بر آموزش کارکنان داروخانه ها، مطالب آموزشی در قالب تراکت و پمفلت برای استفاده مراجعان به متصدیان این مراکز ارایه شد.

مسوول واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان با اشاره به انجام پیگیری های لازم برای تهیه محلول ضدعفونی کننده مورد نیاز بیمارستان، داروخانه ها و کارگاه های تولیدی، از خرید محلول و ژل ضدعفونی کننده مورد نیاز شهرستان پیش از تعطیلات نوروزی خبر داد.

دکتر «فاطمه اسکندری» افزود: با توجه به نیاز مراکز بهداشتی و درمانی به دستکش های لاتکس و یک بار مصرف، بیش از 50 هزار جفت دستکش لاتکس و یک بار مصرف در شهرستان توزیع و داروهای کنترلی کرونا نیز به بیمارستان تحویل شد.

او اضافه کرد: با نظارت واحد غذا و داروی شبکه بهداشت و درمان ارسنجان، روزانه بیش از 600 عدد ماسک یک بار مصرف در آموزشگاه فنی و حرفه ای ارسنجان تولید و به مراکز مجاز عرضه ماسک، ارایه می شود./102

 
فرماندار سپیدان: تلاش مجموعه سلامت سپیدان قابل تحسین است

یازدهمین نشست مدیریت و پیشگیری از شیوع کروناویروس سپیدان با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، فرماندار سپیدان با تاکید بر اینکه تلاش های شبانه ‌روزی شبکه بهداشت و درمان قابل تحسین است، گفت: آنچه در یک ماه گذشته شاهد بوده ایم تلاش و مجاهدت همگانی است و حوزه سلامت در خط مقدم و نوک پیکان این خدمات بوده است.

مهندس «جمال جوادی جهرمی» افزود: بیشتر افراد برای گذر از بحران بیماری کووید19 بر حوزه بهداشت و درمان تمرکز دارند، در حالی که برای مهار این بیماری به یاری تک تک افراد نیاز داریم.

رییس شبکه بهداشت و درمان سپیدان نیز در این نشست از جایگاه قابل قبول این شهرستان در فارس خبر داد و گفت: اقدامات شایسته و به موقع فرماندار و مدیران شهرستانی و مشارکت ویژه مردم و اصناف، کمک زیادی در کنترل این بیماری در سپیدان داشته است.

مهندس «سیاوش کریمی» افزود: تمام کارکنان بهداشت، درمان و اورژانس 115، به صورت شبانه روزی در کنار مردم هستند و با تمام توان تا مهار کامل کرونا تلاش می کنند./102

 

 

راه‌اندازی ایستگاه ضدعفونی در ورودی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند

در راستای مقابله با انتشار بیماری کووید19 انجام شد، ایستگاه ضدعفونی در ورودی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند راه اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه گفت: در این ایستگاه سلامت، ضمن آموزش و فرهنگ سازی شست و شوی دست، پس از ضدعفونی دست های مراجعان اجازه ورود افراد به ساختمان شبکه بهداشت و درمان داده می شود.

دکتر «حسن کرمی» با تاکید بر لزوم جدی گرفتن نکات بهداشتی و ضدعفونی دست ها در پیشگیری از کروناویروس افزود: رعایت اصول بهداشتی از جمله ضدعفونی دست‌ ها و سطوح با مایعات و اسپری ‌های ضدعفونی کننده، از اقدامات پیشگیرانه شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در راستای مقابله با این ویروس است./102

 
بازدید رییس شبکه بهداشت لامرد از بیمارستان بعثت اشکنان

رییس شبکه بهداشت و درمان لامرد از بیمارستان بعثت اشکنان بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لامرد، رییس شبکه در این بازدید ضمن تبریک سال نو و تقدیر از پزشکان، پرستاران و کارکنان، از بخش های مختلف این مرکز بازدید و نحوه ارایه خدمت به بیماران و مراجعان را جویا شد.

دکتر «محمد احمدی» رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های تشخیصی ارسالی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، درمان و ارجاع بیماران، دارا بودن وسایل حفاظت فردی و رعایت مواجهه با بیماران مشکوک را ارزیابی کرد.

این بازدید با حضور «خلیل شریفی» بخشدار اشکنان انجام شد./102

 

راه اندازی کارگاه های تولید ماسک در شهرستان اقلید

چهار کارگاه تولید ماسک بهداشتی زیر نظر شبکه بهداشت و درمان در نقاط مختلف شهرستان اقلید راه اندازی شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان اقلید، رییس شبکه گفت: با توجه به کمبود ماسک در شهرستان و تقاضای مردم برای خرید و افزایش قیمت ماسک، نیروهای داوطلب مردمی و بسیج، کارگاه های تولید ماسک را در نقاط مختلف شهرستان راه اندازی کردند.

دکتر «جعفر وکیلی» افزود: این کارگاه ها زیر نظر شبکه بهداشت و درمان اقلید و با نظارت مستقیم کارشناسان بهداشت در زمینه تولید ماسک فعالیت می کنند و برای اطمینان از سالم بودن ماسک های تولید شده، تمامی ماسک ها از سوی مرکز بهداشت استریل می شود و سپس در اختیار مردم قرار می گیرد.

او اضافه کرد: با هماهنگی هایی که با اداره صمت و اصناف شهرستان انجام شده با هرگونه تخلف در زمینه فروش ماسک غیر بهداشتی و یا گران فروشی ماسک و سایر اقلام بهداشتی به شدت برخورد می شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان اقلید از نیروهای داوطلب مردمی و بسیج که در تولید ماسک و ضدعفونی معابر و خیابان های سطح شهر با این مرکز همکاری می کنند، تقدیر کرد./102

 

آموزش پاکبانان سپیدانی در زمینه مقابله با ویروس کرونا

توجه به نکات بهداشتی، ماندن در خانه و کاهش مراجعه های غیرضروری، تنها راه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، رئیس شبکه با تاکید بر اهمیت سلامت پاکبانان گفت: سطوح مختلف شهر می‌تواند آلوده به ویروس کرونا باشد بنابراین پاکبانان باید هنگام کار از دستکش استفاده کنند و دست ‌های خود را هر ساعت یک بار با آب و صابون بشویند و دوباره از دستکش تمیز استفاده کنند تا کمتر در معرض ابتلا به این ویروس قرار گیرند.

مهندس «سیاوش کریمی» ادامه داد: پاکبانان به این نکته توجه کنند که هنگام تمیز کردن معابر عمومی به دهان، چشم و بینی خود دست نزنند، زیرا این کار باعث انتقال ویروس به فرد می‌شود؛ نکته دیگری که این افراد باید رعایت کنند این است که پس از ورود به منزل به حمام بروند و با پوشیدن لباس تمیز مانع ورود ویروس کرونا به محیط منزل شوند تا در سلامت کامل، این دوران سپری شود.

او تاکید کرد: سلامت کارگران در مسیر مبارزه با این ویروس از اهمیت زیادی برخوردار است و شهرداری نیز بر این موضوع تاکید دارد؛ کارگران نیز باید هنگام کار در زمینه استفاده از ماسک و دستکش توجه جدی داشته‌ باشند./102

 
به همت مرکز بهداشت شهدای والفجر انجام شد: تشدید بازرسی از کارگاه ها و مراکز ارائه دهنده خدمات در ایام نوروز

به همت کارشناسان بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهدای والفجر، نظارت و بازرسی از کارگاه ها و مراکز ارائه دهنده خدمات در ایام نوروز تشدید شد.

 

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهدای والفجر، رییس این مرکز گفت: در راستای ابلاغ سند ملی مبارزه با کرونا و توجه به اهمیت کنترل عوامل شغلی و مرتبط با کار در پیشگیری و کاهش بار بیماری ناشی از ویروس کرونا، بازرسان بهداشت حرفه ای این مرکز از کارگاه ها، شرکت های تولیدی، توزیعی و خدماتی و جایگاه های عرضه سوخت بازدید کردند و با ارائه آموزش، عملکرد آنان در خصوص حفاظت فردی و شغلی با هدف مقابله با ویروس کرونا را مورد ارزیابی قرار دادند.

دکتر «احمد رضا زاده» با بیان اینکه برنامه تشدید نظارت ها در ایام تعطیلات نوروز ادامه دارد، از تمامی مسوولان کارگاه ها، صنایع و مراکز ارائه دهنده خدمات خواست تا به توصیه ها و آموزش های بازرسان این مرکز توجه و برای پیشگیری از ابتلای به ویروس کرونا اصول بهداشتی را رعایت کنند./105

 

 
جلوگیری از فعالیت یک منزل مبله متخلف در سپیدان

مسوول امور حقوقی شبکه بهداشت و درمان سپیدان از شناسایی و تعطیلی یک منزل مبله در این شهرستان با دستور دادستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان سپیدان، «رضا امیری» گفت: با توجه به انتشار و گسترش سریع ویروس کرونا در کشور و برای جلوگیری از شیوع آن در سطح شهرستان، طرح تشدید مقابله با اجاره منازل مبله در دستور کار دادگستری سپیدان قرار گرفت.

او افزود: با وجود ابلاغ خودداری از پذیرش میهمان به تمام مراکز اقامتی برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، متاسفانه تعدادی افراد سودجو با تبلیغ در سطح فضای مجازی و حقیقی اقدام به اجاره خانه ‌های مبله به مسافران کرده اند.

مسوول امور حقوقی شبکه بهداشت و درمان سپیدان ادامه داد: با توجه به روند افزایشی شیوع ویروس کرونا، امور حقوقی شبکه بهداشت و درمان با مشارکت نیروی انتظامی، با جدیت و به صورت مستمر با اقدامات مجرمانه این افراد سودجو و فرصت طلب برخورد و آن‌ ها را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

امیری با تاکید بر اینکه در حال حاضر حفظ سلامت شهروندان و هموطنان اولویت اصلی مجموعه بهداشت و درمان است، از شهروندان خواست در صورت مشاهده و اطلاع از اجاره خانه باغ‌ های اطراف شهر و خانه‌ های مبله به مسافران، با شماره تلفن های 36725067، 36721812 و 36722989 تماس بگیرند./102

 

بازدید فرماندار و دادستان فیروزآباد از ایستگاه های تب سنجی در ورودی این شهرستان

فرماندار و دادستان شهرستان فیروزآباد با همراهی رییس شبکه بهداشت و درمان در بازدید از ایستگاه های تب سنجی و کنترل سرنشینان وسایل نقلیه ورودی به این شهرستان، اقدامات انجام شده و کیفیت ارایه خدمات در زمینه بسیج پیشگیری از ویروس کرونا را بررسی کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فیروزآباد، رییس شبکه با اعلام این خبر گفت: نیروهای مستقر در این ایستگاه ها در سه نوبت کاری صبح، عصر و شب برای شناسایی و کنترل ویروس کرونا و بررسی وضعیت سرنشینان وسایل نقلیه ورودی به شهرستان فعالیت می کنند.

دکتر «خدابخش چگینی» افزود: از سوی تیم های بهداشتی با مشارکت جمعیت هلال احمر، نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان، تب سنجی و بررسی وضعیت مسافران در ورودی های شهرستان برای جلوگیری از احتمال انتقال بیماری از شهرستان های همجوار به این فیروزآباد، انجام می شود.

او حفظ هوشیاری و رعایت دقیق اصول بهداشتی از سوی شهروندان را لازم و ضروری عنوان و تاکید کرد: هیچ فردی از ابتلا به این بیماری در امان نیست، بنابراین باید بیشتر از گذشته به مسایل بهداشتی توجه کنیم./102

 

تلاش تیم واکنش سریع شبکه بهداشت آباده برای مقابله به کروناویروس

تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان آباده برای ضدعفونی محل زندگی بیماران مبتلا به کرونا و ارایه آموزش های لازم به بستگان این بیماران اعزام شد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان آباده، معاون بهداشت شبکه گفت: با توجه به شیوع بیماری کووید19 در آباده، تیم واکنش سریع شبکه بهداشت و درمان شامل کارشناسان بهداشت محیط، مبارزه با بیماری ها و روانشناس به طور شبانه برای ارایه خدمات ضدعفونی و آموزشبه بستگان بیماران به محل زندگی آنان اعزام شدند.

دکتر «حمید کریمی» افزود: گندزدایی و ضدعفونی محل زندگی بیماران، ارایه آموزش های لازم برای پیشگیری از ابتلاء بستگان بیمار و ارایه خدمات روانشناختی برای بیمار و بستگان از مهمترین فعالیت های تیم واکنش سریع شبکه بهداشت در مقابله با بیماری کووید19 است.

او با مثبت ارزیابی کردن اقدامات انجام شده پس از بیماریابی برای قطع زنجیره انتقال گفت: با مشاوره و شناسایی افراد در تماس با بیماران کووید19، پس از انجام تست و نمونه گیری از گسترش این بیماری بین افراد جلوگیری می شود.

دکتر کریمی از شهروندان خواست از برگزاری مراسم و رفتن به میهمانی ها و هر تجمع انسانی خودداری کنند و برای حفظ سلامت خود و خانواده تا ریشه کن شدن این بیماری در خانه بمانند./102

 

بازدید رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد از ایستگاه های تب سنجی ورودی های این شهرستان

رئیس شبکه بهداشت و درمان لامرد با همراهی بخشدار اشکنان از ایستگاه های تب سنجی مستقر در ورودی های این شهرستان لامرد بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان لامرد، دکتر «محمد احمدی» رییس شبکه در بازدید از روند ارایه خدمات مراقبتی کروناویروس در ورودی های شرق شهرستان لامرد از تلاش تیم های ارزیابی و افرادی که در راستای حفظ سلامت همنوعان خود تلاش می کنند تقدیر کرد.

او در این برنامه ضمن بررسی چالش های موجود، نکات لازم در راستای ارایه بهتر خدمات به مردم به اعضای تیم های ارزیابی و تب سنجی ارایه کرد./102

 

بازدید فرماندار ویژه مرودشت از ایستگاه های تب سنجی مسیرهای ورودی این شهرستان

در پنجمین روز از سال نو، فرماندار و سرپرست شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت با حضور در ایستگاه های تب سنجی ورودی های این شهرستان از تلاش نیروهای مستقر در این ایستگاه ها تقدیر کردند.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشتی، درمانی و آموزشی شهرستان مرودشت، معاون استاندار و فرماندار ویژه مرودشت ضمن درخواست از مردم برای پرهیز از سفر تا پایان بحران بیماری کووید19، بر تشدید کنترل ورودی های شهرستان با استفاده از توانمندی های موجود تاکید کرد.

مهندس «رهام پیکری» در این بازدید از تلاش شبانه روزی شبکه بهداشت و درمان، نیروهای انتظامی، سپاه پاسداران، بسیجیان، هلال احمر و شهرداری که با هدف سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به عنوان جهادگران عرصه سلامت در این شرایط برای تب سنجی و کنترل ورود مسافران به شهرستان تلاش می کنند، تقدیر کرد./102

پایان خبر

نمایش فیلم
تاریخ:
1399/01/06
تعداد بازدید:
1010
نویسنده:
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:5
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal