سال 99، جَهشِ تولید
نوع خط:
رنگ: انتخاب رنگ
+
لغو تغییرات
-
×
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
1399/03/24
پیشبرد موفق 3 رسالت مهم بیمارستان نمازی در روزهای اپیدمی کروناویروس

سرپرست مرکز آموزشی درمانی نمازی در خصوص نحوه فعالیت این مرکز بزرگ درمانی در ایام اپیدمی کرونا، به تلاش موفقیت آمیز تیم مدیریت و کارکنان این مرکز در پیشبرد سه رسالت مهم اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدصادق مسعودی» با بیان اینکه این مرکز درمانی در روزهای اپیدمی کروناویروس با حجم بسیار بالایی از ارائه خدمات درمانی مواجه بود گفت: با توجه به اختصاص چند مرکز بزرگ درمانی شیراز به پذیرش بیماران مبتلا به کروناویروس و توقف پذیرش بیماران دیگر در این مراکز، بیشترین حجم مراجعه بیماران این مراکز، در مرکز آموزشی درمانی نمازی متمرکز شد و همین امر با افزایش مراجعه و پذیرش در بیمارستان نمازی همراه بود که به عنوان یک رسالت مهم، با به کارگیری توان مضاعف کارکنان پیگیری شد.

او ادامه داد: در کنار این موضوع، از ابتدای این اپیدمی، با توجه به وجود زیرساخت های کافی، فرآیندها بررسی و فراهم سازی شد و مجموعه نیروهای این مرکز بزرگ درمانی، در این زمینه آمادگی یافتند، اما در پی تصمیم گیری ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه، مرکز آموزشی درمانی نمازی شیراز نیز به عنوان یکی از مراکز پذیرش و درمان بیماران مبتلا به کروناویروس در نظر گرفته شد.

دکتر مسعودی با اشاره به پیش بینی بخش عفونی، بخش اورژانس، بخش معمولی، اورژانس و ICU کودکان، همچنین چند اتاق عمل و تخت ICU به این موضوع، ادامه داد: اما به طور کلی، مرکز آموزشی درمانی نمازی با توجه به وجود امکانات و زیرساخت های کافی، به عنوان تنها مرکزی بود که از ابتدای اپیدمی بیماری، پذیرای کودکان مبتلا به کووید 19 شد و در این ایام تاکنون به حدود پنجاه نوزاد و کودک، در این زمینه ارائه خدمت شده است.

این جراح مغز و اعصاب با بیان اینکه در طی روزهایی که گذشت، این مرکز درمانی با طیف گوناگونی از بیماران نوزاد تا سالمند مبتلا به کووید 19 مواجه بود، گفت: به طور تقریبی تاکنون بیش از هزار و 200 مورد مشکوک ابتلا به کروناویروس در این روزها در این مرکز درمانی پذیرش شد که از این تعداد، حدود 90 نفر مبتلا به صورت قطعی، مبتلا شناخته شدند؛ در این میان بخشی از مبتلایان کودک بوده و درمان آنان در این مرکز درمانی آغاز شد و بیماران بزرگسال نیز به دیگر مراکز انتقال یافتند.

سرپرست مرکز آموزشی درمانی نمازی تاکید کرد: از سویی دیگر با توجه به خدمات فوق تخصصی این مرکز درمانی و رسالت های مهمی که در چرخه خدمات درمانی جنوب کشور بر عهده دارد، اقدامات ویژه ای مانند جراحی های پیچیده درمانی از قبیل جراحی مغز و اعصاب و انوریسم های مغزی در این ایام برای بیماران مبتلا به کروناویروس در این مرکز درمانی انجام شده است.

چرخه بی وقفه ارائه خدمت در بیمارستان نمازی

دکتر مسعودی فعالیت بی وقفه تمامی بخش های این مرکز درمانی و پذیرش بیمارانی از قبیل مبتلایان به سرطان در طی هفته های اخیر را یک توانمندی مثبت برای این مرکز بزرگ درمانی دانست که به عنوان پشتیبان دیگر مراکز درمانی استان فعالیت داشت و افزود: در این راستا لازم بود تا هر مراجعه کننده ای به عنوان یک مورد احتمالی ابتلا به کروناویروس در نظر گرفته شود و این با افزایش ضرورت حفاظت از سلامت کارکنان بیمارستان همراه بود؛ چرا که در طول این ایام گاه با بیمارانی مواجه بودیم که پس از مراجعه برای درمان دیگر مشکلات پزشکی، ابتلای آنان به کووید 19 تشخیص داده می شد و همین امر به منزله تهدیدی برای سلامت تمامی کارکنان بود.

او در پاسخ به این پرسش که چه حجمی از کارکنان این بیمارستان، درگیر درمان بیماران مبتلا به کووید 19 بودند، گفت: به طور کلی می توان گفت تمامی سه هزار نیروی شاغل در بیمارستان از ابتدا به نحوی درگیر این مساله بوده اند و در این زمینه، حفظ جان کارکنان به عنوان هدف نخست ما در سیاستگذاری ها مورد توجه قرار گرفته است، اگرچه متاسفانه در این ایام با ابتلای برخی از همکارانمان به این بیماری مواجه شدیم، اما در حال حاضر همگی آنان روند بهبودی را طی می کنند.

دکتر مسعودی در ادامه از ایامی می گوید که کارکنان این بیمارستان بزرگ شیراز در نوبت های کاری طولانی، بر بالین بیماران حضور می یابند و می افزاید: در کنار دو مسوولیت مهم پذیرش بیماران همانند گذشته و خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کووید 19، آنچه حجم مضاعفی از نیاز به خدمات درمانی را به این مرکز درمانی وارد کرد، افزایش موارد مسمومیت با الکل و پذیرش این بیماران در مرکز آموزشی درمانی نمازی بود.

این پزشک جراح با بیان اینکه در این ایام بیش از سیصد مورد مسمومیت با الکل به این مرکز ارجاع داده شده، ادامه داد: به دلیل بالا بودن میزان مسمومیت، متاسفانه عده ای از این افراد نیز جان خود را از دست دادند و به ویژه در هفته های نخست فروردین که با حجم بالایی از اپیدمی کروناویروس مواجه بودیم، این موضوع نیز بر بار کاری همکاران در بیمارستان نمازی افزود.

بهبود خدمات رسانی به کمک همفکری تیمی در مرکز آموزشی درمانی نمازی

سرپرست مرکز آموزشی درمانی نمازی مدیریت رئیس و مسوولان ستاد دانشگاه در این زمینه را بی نظیر خواند و اظهار کرد: در مرکز آموزشی درمانی نمازی نیز با همفکری و کار تیمی تلاش کردیم تا مسوولیت های واگذار شده و رسالت های اخلاقی خود را در این زمینه به خوبی پیش برده و این امر به معنای واقعی با جانفشانی نیروها همراه بود.

دکتر مسعودی افزود: در کنار ارائه خدمات فوق تخصصی ویژه در مرکز آموزشی درمانی نمازی طی این ایام، همکاران ما با اقداماتی نظیر ساخت تونل های استریل، ساخت ماسک و شیلد نیز جنبه هایی دیگر از توانمندی خود را به تصویر کشیده و در مهار این اپیدمی سهیم شدند.

او همچنین به کمک نیکوکاران سلامت به این مرکز درمانی طی دوران اپیدمی کروناویروس اشاره کرد که با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی، پاسخگوی بخشی از خدمات بود.

سرپرست بیمارستان نمازی در پایان با قدردانی ویژه از تمامی اساتید و همکاران خود در این مرکز درمانی که به صورت شبانه روزی پای کار بوده اند، ابراز امیدواری کرد که با همکاری مسوولانه مردم در امر مهم رعایت بهداشت فردی، شاهد قطع زنجیره های انتقال این بیماری و کاهش بار خدمات کارکنان حوزه سلامت باشیم./101

پایان خبر

تعداد بازدید:
975
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:8
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
 
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal